Loading...

Modlitwa o miłość | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Monika
Monika Lut 13 '14, 10:02
nie zmienia się intencji w trakcie odmawiania Nowenny. Jeżeli chcesz zmienić intencje to musisz zacząć Nowenne od poczatku.
Agata
Agata Lut 13 '14, 10:22
no wiec wlasnie, jest juz za pozno, intencja jest taka, ze modle sie o uczucia konkretnej osoby, i co jesli w trakcie, bo to przeciez prawie 2 mies. dojdzie do tego, ze ja znienawidze wrecz tego czlowieka, zakocham sie w innym? to co wtedy dalej sie modlic mimo swojej woli o tamto
Monika
Monika Lut 13 '14, 10:27
Natalia sama sobie robisz pod górkę - radziłyśmy, żebyś modliła się nie o miłość konkretnej osoby tylko w ogóle o spotkanie TEGO właściwego człowieka. Ty chciałaś inaczej i tak tez zrobiłaś. Skoro już teraz masz takie rozterki, że w trakcie Nowenny może Ci się odwidzieć, ba możesz znienawidzić tego człowieka to dla mnie jest jasne, że intencja, którą wybrałas jest nieprawidłowa. Gdybyś, jak piszesz, kochała tego człowieka całym sercem i pragnęła Jego dobra to trwałabyś ma modlitwie do końca, pomimo zniechęcenia i trudności po drodze (które zapewne wystąpią). 

Może faktycznie lepiej przerwać Nowennę teraz, póki jeszcze nie zabrnęłaś daleko i albo zmienić intencje albo najpierw modlić się do Ducha Świętego o rozeznanie.

Agata
Agata Lut 13 '14, 10:46
Nie, nie chcę przerywać. NIGDY nie przerywam niczego, cokolwiek zaczynam. To są pytania narazie czysto teoretyczne. Chcę wiedziec tylko, czy jeśli tak się zdarzy to czy muszeę wówczas przerwac nowenne czy tak czy tak mogę dokończyć. I jaki to może miec efekt, jeśli bedę modlić się w pewnym momencie o intencje wbrew własnej woli.
Monika
Monika Lut 13 '14, 10:57
Na pewno nie wydarzy sie nic złego jeżeli prosisz o coś dobrego :) Wytrwac w tej intencji jak najbardziej powinnaś i nie zakładać nawet że znienawidzisz tego człowieka o którego prosisz Boga. Myślę, że zbyt pochopnie podjęłaś decyzje aby zacząć Nowennę ale skoro już zaczęłaś to trwaj na modlitwie.
Agata
Agata Lut 13 '14, 11:04
Dziękuje za dobre słowo, trwać bedę taki już mam charakter, że wiem, że skończę. TYlko w momencie wypowiadania słów moge byc np nieszczera, myslac juz cos innego, a mowiac co innego
Monika
Monika Lut 13 '14, 11:07
spróbuj się modlic w międzyczasie do Ducha Świętego - nie zaszkodzi a może tylko pomóc :)
Agata
Agata Lut 13 '14, 11:22
hm, bardzo dziekuje za ten wpis, wydaje mi sie, ze modlitwa o konkretna osobe jest niekiedy bardziej zarliwa...., tak bym chciala by Bog mnie wysluchał. Choc musze przyznac, ze juz na samym starcie mam pod gorke, gdyz lewdo zaczelam ta modlitwe, to juz stalo sie cos takiego, co sprawilo mi przykrosć i posunelo sprawy o krok do tylu, dokladnie tego dnia gdy zaczelam modlitwe...
Monika
Monika Lut 13 '14, 11:52
Natalia wiele jeszcze razy bedziesz miała takie dni kiedy bedziesz czuła że nie warto się modlić, że to nie ma sensu. Ale to tylko podszepty złego. Pamiętaj też, ze łatwiej się modlić, jak jesteś w stanie łaski uświęcajacej - czyli spowiedź i Komunia to podstawa :)
Agata
Agata Lut 13 '14, 11:56
ale czy to mogl byc znak, ze nie powinnam sie modlic?
Monika
Monika Lut 13 '14, 12:02
nie, nie traktuj tego jako znaku - wiele jeszcze przed Tobą rozproszeń i wątpliwości ale nie są ani nie będą na pewno wskazywały na to, że masz zakończyć modlitwę.

Sama napisałaś, że jak coś zaczynasz to kończysz bez względu na wszystko więc nie dopatruj się w tych rozproszeniach, kłopotach sygnału do zakończenia modlitwy.

Poczytaj świadectwa tych, którzy modlili się Nowenną - ile po drodze mieli kłopotów, ile zwątpień w sens modlitwy. Mimo to nie poddali się i choć niejednokrotnie nie została dosłownie spełniona ich prośba to otrzymali wiele innych "pobocznych" łask :)

Monika
Monika Lut 13 '14, 13:08

:)

Agata
Agata Lut 14 '14, 09:46
Wczoraj byl drugi dzien Nowenny, i nie wiem jak to jest możliwe ALE mialam CUDOWNY dzien, wspanialy humor, od wielu miesiecy nie bylo mi tak dobrze, choc nic szczegolnego sie nie wydarzylo:)) co Wy na to?
Monika
Monika Lut 14 '14, 09:48
to jest własnie moc tej modlitwy :)))))))
Agata
Agata Lut 14 '14, 09:56
no szok, nie wiem czy to psychika tak działa, mysle ze modlitwa, chodzilam po miescie jakbym fruwala:) usmiechalam sie do ludzi bylo super:)
Monika
Monika Lut 14 '14, 09:59
:)
Agata
Agata Lut 18 '14, 20:15
dzis w nocy mialam koszmar czuje mega niepokoj
Besia
Besia Lut 18 '14, 20:46
Natalko nie poddawaj się temu ,to tylko zły sen .
Agata
Agata Lut 22 '14, 15:27
dzis mam 11 dzien nowenny, ale wczoraj sie zorientowałam, ze ta modlitwe Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby.... ja to mowilam przed kazdym rozancem, co TY na to? czy w takim razie ta nowenna sie jakby nie liczy?
Agata
Agata Lut 28 '14, 01:09
on zaczyna mnie dostrzegać, bardzo POWOLI ale się zmieniło... CZEMU to zawdzieczam?
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »