Loading...

Modlitwa o miłość | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Weronika JG
Weronika JG Mar 22 '14, 09:25
A ja nie wiem co to oznacza, wiem ,że Bogu podoba sie modlitwa. Módl sie więc i ufaj!:)) Jedyne wyjście:)
Agata
Agata Mar 22 '14, 09:26
nie wiem czy to przypadek, ale odkad zaczelam NP to On nagle stal sie inny, chcial kontaktu, bywalo, ze trzymalam rozaniec w rece a tu sms- i tak bylo z kila razy,mowil mega mile slowa, chcial sie wudywac a potem zmienilo sie i to tak, ze nigdy nie bylo gorzej, stal sie zimny, zero kontaktu, wszystko podczas trwania NP.
Weronika JG
Weronika JG Mar 22 '14, 14:21

Trzeba zaufać. Chyba najwieksze szczęście czuje wtedy gdy mam problem ale wiem ,że Jezus stoi blisko mnie i problem zmniejsza sie do rozmiarów ziarnka piasku:))

 Zwyczajnie jestem wtedy jakos " ponad to"...jak w kółku ratunkowym:))

Edytowany przez Weronika JG Mar 22 '14, 14:44
Agata
Agata Mar 22 '14, 14:48
hm, odczytuje smsy, czesto tez podczas modlitwy sprzatam, co wtym zlego>? nie umiem tak siedziec bezruchu, taka mam osobowosc
Agata
Agata Mar 22 '14, 16:44
hM, MYSLISCIE, ZE w takim razie sie nie liczy?
Monika
Monika Mar 22 '14, 23:50
Modlitwa ZAWSZE się liczy. Nawet ta z rozproszeniami, nawet ta, podczas której sprzątamy czy idziemy do pracy lub jedziemy tramwajem :) Ważna jest nasza intencja, nasze nastawienie czyli to czy modlimy się żeby odklepać czy żeby być w tym czasie blisko Boga i Jemu ofiarować naszą modlitwę (choć czasami bardzo ułomną). 

Agato - nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma. Po prostu módl się. Dokończ Nowennę w podjętej intencji nie zważając na to czy wasze stosunki się polepszyły, pogorszyły czy też nie uległy żadnej zmianie :)

Agata
Agata Mar 23 '14, 07:12
Hm, a ja już nie mam siły.... tak trudno jest nawet wypowiedziec ta intencje gdy się ma świadomosc ze juz wszystko przepadlo... Czasem myslalam, ze te smsy podczas mojej modlitwy to znak, bo ON pisze BARDZO rzadko i zwykle wtedy gdy w rece mialam rozaniec,a le to chyba przypadek, jak myslicie?
Weronika JG
Weronika JG Mar 23 '14, 07:27

Cytat z Agata gdy się ma świadomosc ze juz wszystko przepadlo...

........a tego to Ty nie wiesz:)myśle ,że za bardzo nastawiłas sie na znaki , spektakularne cuda i wielką poprawe , od ręki:) A może trzeba przestać roztrząsac i poczekać?

Ja bym tak zrobiła. Pisząc,że wszystko przepadło pokazujesz,że nie ufasz Bogu nic a nic. Nie sądzę by mu się to podobałao. Moja rada- Przestań jęczeć i po prostu się módl!:)

 Pozdrawiam

Agata
Agata Mar 23 '14, 07:50
hm, jak wierzyć, gdy fakty mówia co innego? mam wierzyc ze moze sie uda gdy kontakt jest zerwany?
Weronika JG
Weronika JG Mar 23 '14, 07:57
Tak własnie masz wierzyc , że Bóg ma dla Ciebie cudowny , Boski plan:))
Agata
Agata Mar 23 '14, 09:50
To po co wymieniać intencje,nie mam siły nawet wstawac
Weronika JG
Weronika JG Mar 23 '14, 10:05
<załamka> z takim podejściem do sprawy to rzeczywiście trudno Ci będzie......
Agata
Agata Mar 23 '14, 10:12
Hm,nie dobijajcie tylko pomozcie
Agata
Agata Mar 23 '14, 18:48
Teraz jest mi dośc ciezko odmawiac TA NOWENNE, gdyz za kazdym razem jak wymieniam intencje to czuje, ze juz powoli nie chce, juz nie mam sily, wiem, ze niewolno zmieniac intencji, jak ja dokonczyc mimo wszystko?
Iwona
Iwona Mar 23 '14, 19:35
Agato Niezadowolenia z modlitwy nie trzeba traktować jako przeszkody, ale raczej jako wyzwanie, Modlac sie z taka lub inna intencja i tak otrzymasz to co jest w zamierzeniu Boga ,nie przezywalabym tak intencji modlitwy,Najwazniejsze, ,zeby nie ustac w modlitwie.Modlac sie w tej intencji moze wymodlisz milosc przeznaczona dla Ciebie.Czyz nie jest piekne odkrywac Boze plany bo przeciez dostaniesz to co najnajlepsze.
Agata
Agata Mar 23 '14, 19:41
hmmm, ale ja modlac sie musze wypowidac w tym momencie slowa ktora az bola... a moze faktycznie to ma na celu sprawdzenie mojej wytrwalosci?
Beata
Beata Mar 23 '14, 21:15
Ktoś kiedyś napisał:" uważaj o co się modlisz, bo jeszcze możesz to dostać"

Myślę, że to bardzo mądre słowa. Może Bóg nie chce żeby to co uważasz teraz za najlepsze dla siebie stało się Twoim przekleństwem. Warto by się było nad tym zastanowić.

Też miałam taką sytuację jak Ty... przez 5 lat nie mogłam sobie wybić z głowy osoby, bez której nie wyobrażałam sobie życia. Aż do momentu kiedy zaczęłam modlić się do Boga słowami: Mój Ojcze Ty wiesz czego pragnę najbardziej lecz jeśli spełnienie tego pragnienia miałoby przynieść mi cierpienie i oddalenie się od Ciebie to wcale tego nie chce. I wiesz co? Po jakimś czasie zmieniło się...moje nastawienie do tej osoby :) Cud nie taki jak się spodziewałam ale taki, który był dla mnie lepszy bo nie zniszczył mojego życia, a  dręczące uczucia nawet nie wiem kiedy odeszły :)

Agata
Agata Mar 24 '14, 14:38
dzis wrocila ta gorsza chyba fala gdzie znow modle sie o niego mocno i prawdziwie, obiecalam Bogu, ze jesli bede z NIM to zrobie wszystk zeby ON sie nawrocil, TO nie jakis uklad ale jak moge nawrocic GO nie przebywajac z NIM, wiem, to co mysle, czuje wyglada jakbym zwariowala?
Weronika JG
Weronika JG Mar 24 '14, 18:31

Cytat z Agata dzis wrocila ta gorsza chyba fala

dlaczego   gorsza? przeciez intencja za Niego była od początku, tego właśnie chciałaś
Cytat z Agata znow modle sie o niego mocno i prawdziwie

czy to nazywasz gorszą falą?czy to źle? moim zdaniem powinnas w końcu przestać zmieniać wciąz zdanie i modlić się dalej w wybranej intencji
Cytat z Agata obiecalam Bogu, ze jesli bede z NIM to zrobie wszystk zeby ON sie nawrocil

Ha Ha!:)

a jeśli nie będziesz to co? to przestanie Cię obchodzić? w rzeczy samej nic zrobic nie możesz jeśli Bóg nie da mu łaski nawrócenia

o łaske nawrócenia możesz sie modlic nawet z Nim nie będąc- jeśli Ci na Nim na prawde zalezy:)

Cytat z Agata to co mysle, czuje wyglada jakbym zwariowala?

.........wygląda jak emocjonalne  huśtawki i dziecinne niezdecydowanie

wyglada tak jakbyś po nieudanej (Twoim zdaniem ) próbie narzucenia Bogu swej woli zabrała się za handel z Bogiem.

A tu trzeba pokornie zwiesic głowę i się MODLIĆ! Z ufnością, bez wątpliwości, bez zmiany intencji , bez wymysłów i targów. Kropka!


Pozdrawiam:)

Beata
Beata Mar 24 '14, 20:30
Weroniczko aż mi dech odebrało jak przeczytałam Twoje rozłożenie na czynniki pierwsze wypowiedzi Agaty...Ty to masz zdolność analizy :) Zacnie jak to powiada nasz ksiądz. Najbardziej trafne ostatnie dwa zdania i podpisuję się pod tym obiema rękami, nie dlatego żeby Cię zdołować Agatko ale dlatego żebyś faktycznie się nad tym zastanowiła, ponieważ huśtawki emocjonalne masz okrutne. Tak jak napisała Weronika, skup swoją uwagę na Bogu, bo przecież do niego się zwracasz z prośbą. Poświęć Mu swój czas modlitwy całkowicie, postaraj się z Nim porozmawiać jak z dobrym przyjacielem, przyjaciółką, szczerze i bez udawania, bo przecież nie mówisz do słupa...tylko do Boga, który jest Osobą, który kocha bardziej niż ktokolwiek z nas i na pewno boli Go to, że traktujesz Go tylko jak przejściowy środek do osiągnięcia swojego celu. Prosisz o miłość ale czy Ty potrafisz kochać???
Edytowany przez Beata Mar 24 '14, 20:39
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »