Loading...

Modlitwa o miłość | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Agnieszka
Agnieszka Kwi 7 '14, 23:22

A mnie się wydaję że smutne jest to że tak okropny sposób oceniasz ludzi.Do czego nie masz prawa.Wszyscy tu piszą że nawet gdy nie otrzymamy spełnienia intencji o którą się modlimy to otrzymamy inne wartości duchowe.Sądząc po twojej ocenie tobie tego brak.I to powinno być dla ciebie smutne a nie to kto w jakiej intencji się modli i który raz.A tak na marginesie nie mam do czynienia z różańcem pierwszy raz.


Cytat z Monika

Czasami odnoszę wrażenie, że ludzie chwytają się Nowenny jak tonący brzytwy... Oczekują spełnienia marzeń, jak przy machnięciu magiczną różdżką. A tak nie jest i nie będzie. Nie od nas zależy czy dane man będzie otrzymanie tego o co prosimy. My mamy z pokorą modlić się i z pokorą przyjąć to co Bóg nam ześle. 

Zacznijmy wymagać od siebie a później wymagajmy od Boga. 


Z Nowenną "mierzą" się osoby, które nigdy nie miały różańca w ręku co dla mnie jest co najmniej dziwne bo wtedy faktycznie widać, że traktują Nowennę jako magiczną formułkę, którą wystarczy odmawiać określoną ilość dni i wszystko o co proszą się spełni. Smutne to :(




Weronika JG
Weronika JG Kwi 8 '14, 06:57

Cytat z Agata A Ty Weroniko proszę poczytaj swoje wypowiedzi.

Zawsze czytam swoje wypowiedzi i to po kilkakroć. W całym temacie nie chodzi o to by mdło słodzić ale żeby napisać coś pomocnego innym.
Gdybym miała komentować napisałabym jeszcze raz to samo- bo to prawda:)

Monika
Monika Kwi 8 '14, 07:03
Cytat z Agnieszka.Sądząc po twojej ocenie tobie tego brak.I to powinno być dla ciebie smutne a nie to kto w jakiej intencji się modli i który raz.A tak na marginesie nie mam do czynienia z różańcem pierwszy raz.

pewnie mi brak czegoś - nie twierdzę, że jestem idealna. co do pisania o tym, że ktoś się modli na różańcu pierwszy raz nie miałam na myśli Ciebie.



Cytat z AgataKAZDY ma prawo sie modlic i  nie WAM nalezyb oceniac czy ktos kto ma pierwszy raz rozaniec w rece ma prawo prosic...

oczywiście, że tak! Nie napisałam nigdzie, że nie powinien, że nie może.

Napisałam tylko od czego trzeba by było zacząć przygotowanie się do tak potężnej modlitwy jaką jest Nowenna. W większości wypadków zapominamy o tym i należy o tym przypominać. Nowenna to nie magiczna formułka przecież. 



Cytat z Agnieszkasmutne jest to że tak okropny sposób oceniasz ludzi

było tu na forum już sporo na temat oceniania innych - nie oceniam innych ludzi. Nikogo personalnie nie oceniam. Pisze z obserwacji wielu wpisów na tym forum, nie tylko w tym temacie. Równie dobrze Tobie mogę zarzucić ocenianie mnie a przecież wcale mnie nie znasz. Nie zapytałaś skąd takie moje wnioski. A od tego powinnaś zacząć.
Cytat z AgnieszkaWnioskując po waszych komentarzach takie intencje w wiekszości przypadków się nie sprawdzają.To jak wy sądzicie po co wogóle odmawiać tą czasochlonną nowennę skoro i tak na darmo?Przecież jak sama nazwa wskazuje jest NIE DO ODPARCIA.Ja dopiero zaczęłam.Dziś mój drugi dzień,ale czytając komentarze,szukając wsparcia duchowego,zaczynam nabierać wątpliwości.Tym bardziej że wiele osób opisuje trudności i działania złego.Wydaje mi się że to bardzo niebezpieczna nowenna.

pisząc to nie zauważyłaś nigdzie, że Nowenna daje tez inne łaski, nie tylko spełnienie głównej intencji. Nie doczytałaś tez chyba wśród świadectw, że mimo trudności i nie spełnienia się intencji nie przerywa się Nowenny. Określiłas ją jako niebezpieczną. Ciekawe, że to ja i Weronika wychodzimy tu na najgorsze....


Nie było moim zamiarem ocenienie nikogo - to co napisałam powinno być główną zasadą przy podejmowaniu każdego wysiłku modlitewnego. Rozeznanie i przygotowanie duchowe (spowiedź i Komunia) są najważniejsze o ile nie występują jakieś przeszkody w przystąpieniu do sakramentów. W przeciwnym razie otwieramy drogę złemu do działania w nas i w naszym życiu. Tylko sakramenty dają nam ochronę przed nim. 


Jeżeli ktoś poczuł się personalnie urażony to przepraszam. Nie było to moją intencją.

Monika
Monika Kwi 8 '14, 07:11
Cytat z Anna Po pewnym czasie zrozumiałam, że przyczyną takich zachowań jest nasz własny egoizm. Kiedy nie możemy spojrzeć dalej niż poza klapki własnego "ego".

Aniu mogłabyś rozwinąć swoją myśl, proszę!

A tak w ogóle dziękuję za to co napisałaś...

Weronika JG
Weronika JG Kwi 8 '14, 07:15

Cytat z Anna Kiedy zatracamy obraz Chrystusa sprzed oczu...
genialne , bo nie liczy się najbardziej  wysłuchanie intencji tylko Chrystus!To jest NAJWIĘKSZA ŁASKA!
Monika
Monika Kwi 8 '14, 07:31
Aniu wielkie Bóg zapłać Ci za Twoje mądre słowa! Dziękuję, że Bóg postawił na mojej drodze tak mądre osoby!


Mam na monitorze, przed oczami, przyklejony napis "Zanim raz powiesz, dwa razy pomyśl". Teraz to jeszcze przełożę na forum "Zanim raz napiszesz, dwa razy się pomódl".


Dziękuję Aniu.

Weronika JG
Weronika JG Kwi 8 '14, 08:05
A ja uważam ,że jestem bardzo miła:) wszak nikt mnie nie widzi i nie jest w stanie ocenić jakim " tonem " to piszę:)
Weronika JG
Weronika JG Kwi 8 '14, 08:14
;) ja również pozdrawiam :*
Weronika JG
Weronika JG Kwi 8 '14, 08:31

Cytat z Anna I skromna Weroniczko ;))))

Nie uważam by pisanie bez "ozdobników" było przejawem braku miłego podejścia i skromności.
Cytat z Anna Ja natomiast nie uważam, że jestem zawsze miła, ponieważ bywam często zmęczona i mam wrażenie, że gdy w takich chwilach udzielam się na forum to po prostu można mnie odebrać jako mniej miłą (czy "miłą inaczej";)) i wtedy po głębszej analizie postanawiam nie pisać więcej w zmęczeniu, jednak mimo to czasem ulegam "pokusie" napisania bez odczekania na spokój i wypoczynek ;/

i to jest bardzo mądre podejście. Ja uważam natomiast,że dorabianie sobie na siłe  " niemiłego" tonu mojej wypowiedzi dobre nie jest:) jak chcę być niemiła to stawiam " :/ ", po prostu , a nie przypominam sobie bym gdziekolwiek tu cokolwiek takiego postawiła w jakimś  "złym" kontekście.

pozdrawiam


( należy jeszcze odróżnić " bycie miłym" od " bycia miłym" - bo pozornie wygląda tak samo a znaczy zupełnie co innego, ale to juz problem na głębszą analizę)
Edytowany przez Weronika JG Kwi 8 '14, 08:34
Monika
Monika Kwi 8 '14, 08:44
Cytat z użytkowniczka myślę też ,że jest tu grupa ludzi ,która się zna od dłuższego czasu

a skąd taki wniosek? 


nie jest to kółko wzajemnej adoracji - nie jesteśmy tu tylko po to aby klepac się po plecach i mówic sobie słodkie słówka. Pamiętaj, że nawet Jan Paweł II potrafił uderzyć pięścią w stół kiedy tego wymagała sytuacja.

Edytowany przez Monika Kwi 8 '14, 08:44
Monika
Monika Kwi 8 '14, 09:04
Myślę, że każdy widzi w tym co zostało napisane to, co chce zobaczyć a nie to, co rzeczywiście było intencją piszącego. 

Po za tym jeżeli gdzieś wyraziłam się po chamsku to proszę wskaż mi ten fragment. 

Besia
Besia Kwi 8 '14, 10:14

Moje drogie przeczytałam ten wątek dokładnie ,przeanalizowałam wszystkie wypowiedzi ,nie wiem czy jak osoby mające podobne zdanie można traktować jako krąg wzajemnej adoracji tylko dlatego ,że zajęły podobne stanowisko w sprawie odmawiania Nowenny.

Weronika ma swój styl pisania ,może się nie każdemu podobać i może drażnić ,ale jesteśmy wszyscy inni ,Weronika może w bardzo swobodny sposób się wyraża ,pisze co myśli ,ale nie widać w tym jakiej złośliwości.

Monika została źle zrozumiana ,czasami trudno jest przekazać pisemnie to co się chce powiedzieć i wychodzi tak ,że się źle zrozumie intencje tej osoby .Tyle padało słów na temat pokory na Forum ja myślę ,że ona potrzebna jest nam wszystkim ,nie mówić tylko o niej ,ale prosić o nią Pana Boga choćby krótkim aktem Jezu cichy i pokornego Serca uczyń serce moje według Serca Twego .

Rachunek sumienia Aniu jest nam potrzebny ,zastanówmy się czym się kierujemy pisząc ,czy chęcią pomocy komuś ,czy ,żeby komuś dopiec ,bo czasami wypowiedź bardziej ostra może okazać się wielką pomocą ,a pod miłą i delikatną może kryć niechęć do kogoś ,wiem co piszę bo jestem tu od początku i przeszłam różne sytuacje.

Jeżeli ktoś pisze prosi o radę ,czy nawet chce się wyżalić to musi się liczyć z tym ,że może być różnie odebrany ,bo jesteśmy różni i każdy ma inne spojrzenie na tą sprawę ,ale na prawdę warto jak nam się nawet nie podoba odpowiedź tej osoby spokojnie przemyśleć sobie czy aby nie ma racji ,bywa ,że osoba patrząca z boku na nasz problem potrafi to trafnie ocenić ,oczywiści może być ,że się myli ,ale warto to sobie przemyśleć ,a nie obrażać się .Oczywiście osoby odpowiadające w temacie powinny kierować się chęcią pomocy ,czy wytłumaczenia niejasności ,a to było w wypowiedzi Moniki i Weroniki. Weroniko zwróć uwagę na ton Twoich wypowiedzi ,nie wszyscy rozumieją Twoje intencje i odbierają Ciebie jako osobę niegrzeczną .

Edytowany przez Besia Kwi 8 '14, 12:05
Monika
Monika Kwi 8 '14, 11:20
Ja poddaję się pod ocenę Administratorowi Markowi. 

Powyżej wyjaśniłam pewne kwestie, przeprosiłam tych, którzy się poczuli dotknięci. Temat uznaje za zamknięty. 

Monika
Monika Kwi 8 '14, 13:37
Użytkowniczko mogłabyś napisać do czyjej wypowiedzi się konkretnie odnosisz?
Monika
Monika Kwi 8 '14, 13:46
Nie pytam się dlatego, że się boję. Jak masz coś komuś do zarzucenia personalnie to napisz konkretnie bo te ogólne niewiele tłumaczą.

Nie wiem czego nam wszystkim współczujesz ale dziękuję ze swojej strony za Twoje współczucie i modlitwę. 

Ja się za Ciebie Użytkowniczko też pomodlę.

Edytowany przez Monika Kwi 8 '14, 14:27
Agata
Agata Kwi 8 '14, 14:26
A ja mam takipomysl,skończymy juztenkwas,wywyższanie sie. Napiszmylepiejjak modlić sie o miłość jak roboczo najlepiej uczy znacie jakieś swiadectwa z tym związane?
Monika
Monika Kwi 8 '14, 14:28
Ale o jakie świadectwa Ci chodzi Agato? 
Besia
Besia Kwi 8 '14, 14:36
Agatko najlepiej modlić się z otwartym sercem i ufnością ,myślę ,że to najlepsza recepta ,z ufnością  i poddaniem się woli Bożej wtedy nikt nie będzie zawiedziony modlitwą .
Weronika JG
Weronika JG Kwi 8 '14, 15:01

                         Prosty przepis na owocną nowennę!


1.Rachunek sumienia, spowiedź, pokuta  eucharystia

2.Zastanowienie sie nad intencją , wyciszenie , przemodlenie, prośby o oświecenie przez ŚWIATŁO DUCHA ŚWIETEGO, może byc , a nawet powinna modlitwa o ochronę Krwią Chrystusa Przenajświetszą:)

3 .Wiara

4.Siła do wyrzeczeń

5. Zawierzenie Bogu

6.Powtarzanie nawet w chwilach zwatpienia:UFAM CI JEZU, NIE MOJA LECZ TWOJA WOLA NIECH SIE STANIE

7.Różaniec

8.Formułki nowenny i rozważania tajemnic:)


powodzenia Agato!:))

Agata
Agata Kwi 8 '14, 15:10
Mam na myśli swiadectwa,ze jednak sie udało wymodeluj czyjeś serduszko
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »