Loading...

Modlitwa w ciszy uzdrawia | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
marek
marek Lut 19 '14, 21:15

Siedzenie w ciszy” pozwala nam na nowo odkryć, że istnieje w nas coś trwalszego i wspanialszego niż nasze słabości i grzechy

Dobre słowo dla mnie na dziś. Dzięki.

Besia
Besia Lut 19 '14, 21:49
Tak ,ja mam podobnie Renatko ,lubię ciszę ;)
Bożena
Bożena Lut 20 '14, 10:51
Aż się uśmiechnęłam Renatko do moich wspomnień, byłam dokładnie taka jak Ty. Ciszy nienawidziłam. Cały czas musiało coś się dziać, cały czas tak jak u Ciebie radio, muzyka albo TV w tle. Teraz też pokochałam ciszę, tylko jeszcze nie potrafię jej w pełni wykorzystać, uczę się słuchać głosu serca, czekam na dzień kiedy w tej ciszy usłyszę Jego głos. Nawet pani psycholog uczy mnie metody wyciszania, rozluźniania. Myślę że stosując to wszystko razem, osiągnę już niedługo to na czym tak bardzo mi zależy
Dorota
Dorota Lut 20 '14, 14:39
Co roku jeżdżę na rekolekcje ignacjańskie, to są najlepsze "wczasy" jakie kiedykolwiek odbywałam, w zupełnym milczeniu , nie widzeniu nawet osób obok, choć zwykle jest nas ponad setkę . Na cały tydzień zamknąć swą buzię, odłączyć się od tego świata ...najpiękniejsze przeżycie i cudowna nauka milczenia, przydatna potem w zderzeniu się z tym światem...
Wyjście na pustynię  to spotkanie z Panem, wtedy już nie ja mówię , ale On do mnie .
Kontemplacja czy rozważanie Słowa Bożego po takich rekolekcjach nie sprawia kłopotu, a Pan gdy pragniemy tego, sam cudownie  organizuje nam  czas na nie
Ta cisza leczy nasze rany, uzdrawia  nie tylko duszę , ale często i ciało.
Cisza tak, ale nie bezproduktywna, ale ta w której pozwalamy działać Bogu...
Besia
Besia Lut 20 '14, 14:42
Ja też jeżdżę na rekolekcje w ciszy i to jest niesamowite przeżycie ,polecam każdemu.