Loading...

Przeoczenie dnia przejścia z cz. błagalnej na cz. dziękczynną | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Lili B.
Lili B. Lut 28 '14, 07:45
Szczęść Boże Wszystkim!

Chciałabym zapytać, czy ważna jest nowenna pompejańska, jeśli wczoraj minął 30 dzień odmawiania części błagalnej. Źle wyliczyłam sobie dni w kalendarzu i byłam święcie przekonana, że dzisiaj zaczynam część dziękczynną.

Czy taka nowenna jest dalej ważna i czy mogę ze spokojem przejść dzisiaj do drugiej części?

Sumienie podpowiada mi, że tak. A co Wy myślicie? Czy ktoś z Was miał podobny problem i się "zagalopował"? :)

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Iwona
Iwona Lut 28 '14, 09:18
Matka Boza chyba sie ucieszy ze odmowilas wiecej zdrowasiek Lidio dla mnie to jest modlitwa nie ekonomia i najwazniejsze jest co sie w ludzikim sercu dzieje .
Assisi
Assisi Lut 28 '14, 11:16
Ja mam dokladnie ten sam problem! nie wiem co się stalo ale w niedziele nawet na Mszy dziękowałam Bogu za to,że wytrwałam w Nowennach (jadę z dwoma na raz;) do konca czesci błagalnej i naprawde pamietalam o tym, a mimo to w poniedzialek każdą czesć konczyłam "pomnij o miłosierna.." a nie "Coż Ci.." no i postanowiłam,ze po prostu odmówię o jeden dzień dłużejteż dziękczynną...  W koncu nie zapomniałam odmówić w ogole tylko przesunęłam dni.... Także dalej, odmawiamy! 
Jerzy
Jerzy Lut 28 '14, 19:35
Ja mam w kalendarzu ściennym zaznaczone dni NP i też o jeden dzień przedłużyłem część błagalną. Przypomniałem sobie dopiero po odmówieniu Tajemnic Bolesnych że powinienem zacząć tego dnia już część dziękczynną. Po prostu dokończyłem nowennę przedłużając o jeden dzień część błagalną i odmawiam normalnie 27 dni części dziękczynnej bo nie mogę jej przecież skracać :) . 
Lili B.
Lili B. Lut 28 '14, 21:31
Dziękuję Wam za odpowiedzi. :) Może za przesadnie i zbyt ekonomicznie patrzę na nowennę. :) Ważna jest wytrwałość, wola i żywa wiara! :) Życzę Wam powodzenia!