Loading...

Modlitwy za zmarłych i w czyśćcu cierpiących | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Weronika JG
Weronika JG Mar 5 '14, 15:12
 Ostatnio był poruszany tutaj na forum temat modlitw za zmarłych. Bardzo mnie zaciekawił. Dla zmarłych zawsze miałam ( i mam ) wielki szacunek, jednak , nie przypuszczałam ,że dusze czyśćcowe moga pomóc mi o cokolwiek  prosić Boga. Czy ktokolwiek z Was  doznał jakis łask w związku z modlitwami za zmarłych???
Edytowany przez Weronika JG Mar 5 '14, 15:15
Weronika JG
Weronika JG Mar 5 '14, 18:42

Bardzo mądre jest to , co piszesz droga Bogusiu. Tak często w zyciu naszym doczesnym błagamy o pomoc w osiągnięciu życia wiecznego. Powinniśmy zawsze pamiętać, że dusze czyśćcowe tak jak i my potrzebują wsparcia i modlitwy. Przecież sami kiedyś możemy stać się takimi duszami pragnącymi modlitwy żywych.


Amen

Weronika JG
Weronika JG Mar 5 '14, 19:08

Hmmmmmmmm.....

tak sie teraz zamyśliłam na temat mojego zmarłego brata...

Otóz nie był on złym człowiekiem ale niestety.....życie go przerosło . Nie wiadomo czy to śmierc mamy, gdy miał lat 17, czy cokolwiek innego sprawiło ,że uciekł w alkohol , a potem w leki. Suma sumarum dnia pewnego zazył za dużo. Nie wiem czy celowo , czy może myślał,że znajdzie ukojenie w lekarstwach i lepiej sie wyspi.....Niestety zasnał juz na wieki, Do dzis nie wiem czy to było samobójstwo czy nieszczesliwy wypadek. Bardzo się jednak zaczełam bac , własnie teraz ,że może jako samobójca poszedł do piekła??:((((((




pamietam ,że kilka dni po  śmierci przysnił mi sie i był tak zszokowany  faktem swej śmierci ,że aż nie mógł w to uwierzyć....



http://adonai.pl/wiecznosc/?id=87

Edytowany przez Weronika JG Mar 5 '14, 19:32
Iwona
Iwona Mar 5 '14, 20:26
Weroniko ja mialam taki okres w zyciu.Zamowilysmy z siostra gregorianki za babcie jezdzilysmy na msze ,przyjmowalysmy komunie.Wrocilam do Anglii i mialam bardzo pomyslny okres w zyciu pod wieloma wzgledami .Zastanawialam sie ,pytalam Boga czym ja sobie zasluzylam na taka ilosc lask.Tak to moja babcia w podziekowaniu za modlitwe wypraszala mi laski u Boga.Ksiadz na kolendzie kiedys powiedzial dokladnie nie ma lepszej opieki nad opieke dusz czyscowych.
Weronika JG
Weronika JG Mar 5 '14, 20:30

To wspaniale Iwonko:))

zakupiłam dzis ksiażeczke: Módlmy sie za umarłych:))


Juz czuje , że będę często z niej korzystać:))


Weronika JG
Weronika JG Mar 6 '14, 19:27
Może kiedyś czas będe miec na to . Póki co w nocy przyśnił mi sie jakis obcy " ktoś " , we śnie bardzo mnie tulił i dziękował. Nie wiedziałam o co chodzi. Obudziłam sie i zrozumiałam- to była czyjas czyśćcowa dusza, dzis więc podwoiłam ilośc modlitw za dusze w czyśćcu. Niech wiedza ,że maja we mnie sprzymierzeńca:))
Mariusz
Mariusz Mar 6 '14, 21:43
Pan Jezus objawił się św. Gertrudzie Wielkiej i powiedział, że jednorazowe odmówienie tej modlitwy uwalnia tysiąc dusz z czyśćca.

O Jezu, w łączności z Twoją Przenajdroższą Krwią przelaną na Krzyżu i ofiarowaną w każdej Mszy Świętej, ofiaruję Tobie moje modlitwy, prace, radości, troski i cierpienia dla uwielbienia Twojego Świętego Imienia w połączeniu ze wszystkimi pragnieniami Najświętszego Serca Twego; na wynagrodzenie za grzechy, za nawrócenie grzeszników, za zjednoczenie wszystkich chrześcijan i za nasze w końcu zjednoczenie z Tobą w Niebie.

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci drogocenną Krew Chrystusa przez Najświętsze Serce Jezusa i Maryi na otrzymanie darów Ducha Świętego dla ratowania dusz. Amen.

Ojcze Niebieski, ofiaruję Ci przez Maryję, nieskończoną ilość razy, przez całą wieczność, w imieniu wszystkich i za wszystkie dusze, Miłość Ducha Świętego ze wszystkimi jej skutkami w życiu doczesnym i wiecznym. Amen.

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Najdrogocenniejszą Krew Boskiego Syna Twego Pana naszego, Jezusa Chrystusa w połączeniu ze wszystkimi Mszami Świętymi na całym świecie dzisiaj odprawianymi, za dusze w czyśćcu cierpiące, za umierających, za grzeszników na świecie, w kościele Powszechnym, za grzeszników w mojej rodzinie a także w moim domu. Amen.


3 x Ojcze nasz…,  Zdrowaś Maryjo…, Wieczne odpoczywanie…

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie, Światłość Twoja niech im świeci, gdzie królują Wszyscy Święci, Gdzie królują z Tobą Panie, aż na wieki wieków. Amen

Weronika JG
Weronika JG Mar 7 '14, 12:16

Ja sie zawsze jakos wyjatkowo dobrze czułam na cmentarzu, zawsze mnie to fascynowało, ta błoga cisza , ten wieczny odpoczynek.....


Modlitwa za zmarłych bardzo mnie wciągnęła, czuję sie teraz inaczej , spokojniejsza.....


jak odszukam moje wiersze z okresu częstego biegania na cmentarz to zamieszczę. zaraz poszukam:))

Weronika JG
Weronika JG Mar 7 '14, 13:04
 kiedy zatańczysz ze mną 
                                         zniknie smutek i ciemność
                                         wieczny spokój odejdzie gdzieś

                                          ramionami  jak drzewa
                                         dwa konary, gdzie śpiewa
                                         słowik co noc miłosną pieśń

                                          ramionami mnie chroniąc
                                           przed pomyłką i tonią
                                           łez , co zawsze przez ciebie są


                                            rozkołyszesz mnie w sobie 
                                             abym mogła przy tobie 
                                             raz na zawsze dać upust łzom

                                              kiedy  Bóg to zobaczy
                                              spojrzy na nas inaczej 
                                                nie pozwoli ci dłuzej spać

                                               wtedy  odda mi ciebie
                                               błyskiem przejdzie po niebie............

                                                 zatańcz ze mną choć jeden raz!



to wiersz o tragicznie zmarłym koledze




Zakochana
  Szeptem budziła go słodkim,
dłońmi głaskała marmury,
które w drzew gąszczu wiotkim
krzyżem strzeliły do góry.
Płomień paliła-latarnią
był mu w wieczności świetlistej.
A czasem wiatr zimny dla niej
poruszał drzewa i liście.
Umarłym nic nie potrzeba,
 Bóg kiedyś wskrzesi ich z piachu.......



........ tylko czuł skrawek nieba
w jej zwykłym,ludzkim zapachu.




ten zreszta tez o koledze:))



To tak a propos umarłych:) można mi wydelować jeśli sie nie spodoba moderacji:)






Edytowany przez Weronika JG Mar 7 '14, 13:06
Weronika JG
Weronika JG Kwi 4 '14, 15:38
Koronka za zmarłych




W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
Na trzech początkowych paciorkach mówimy:
Boże mój, wierzę w Ciebie, boś jest prawdą nieomylną.
Mam nadzieję w Tobie, boś jest nieskończenie dobry.
Kocham Cię, Panie, boś jest godzien nieskończonej miłości.
Na małych paciorkach 10 razy:
Słodkie Serce Maryi, bądź moim zbawieniem.
Zakończyć znakiem krzyża i modlitwą:

Boże mój, przez Najsłodsze Serce Maryi ofiaruję Ci tę modlitwę i proszę, abyś ją przyjął za dusze w czyśćcu cierpiące (albo: za duszę nieznana).





Modlitwy za zmarłych na cały tydzień




Niedziela

Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najdroższą Krew, którą Twój Boski Syn, Jezus Chrystus, wylał za nas w Ogrójcu, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, która jest najbardziej ze wszystkich opuszczona. Przyjmij ją do Twojej chwały, gdzie będzie mogła wielbić Cię i chwalić na wieki. Amen.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Wieczny odpoczynek...

Poniedziałek

Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najdroższą Krew, którą Boski Twój Syn, Jezus Chrystus, wylał za nas podczas okrutnego biczowania, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, która jest już najbliższa wejścia do Twojej chwały, aby jak najprędzej mogła Cię wielbić i błogosławić na wieki. Amen.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Wieczny odpoczynek...

Wtorek

Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najdroższą Krew, którą Boski Twój Syn, Jezus Chrystus, wylał za nas podczas bolesnego ukoronowania cierniem, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, która najbardziej potrzebuje naszych modlitw, aby jak najprędzej mogła być uwolniona i mogła wielbić Twój Majestat i błogosławić Cię na wieki. Amen.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Wieczny odpoczynek...

Środa

Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najdroższą Krew Syna Twego Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, którą wylał na ulicach Jerozolimy dźwigając krzyż na swych świętych ramionach, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, która w Twych oczach jest najbogatsza w zasługi, aby, przybywszy jak najprędzej do nieba, mogła w chwale, do której jest przeznaczona, głosić Twoją chwałę i błogosławić Cię na wieki. Amen.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Wieczny odpoczynek...

Czwartek

Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najświętsze Ciało i Krew Twego Boskiego Syna, Jezusa Chrystusa, które w noc przed męką dał jako pokarm i napój swym umiłowanym Apostołom i przekazał Kościołowi świętemu na wieczną Ofiarę i życiodajny Pokarm dla wiernych, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, która miała największe nabożeństwo do tej Tajemnicy Miłości, by mogła chwalić Cię razem z Twoim Synem i Duchem Świętym w chwale Twojej na wieki. Amen.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Wieczny odpoczynek...

Piątek

Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najdroższą Krew Twego Boskiego Syna, Jezusa Chrystusa, którą obficie wylał na krzyżu, najbardziej ze swych świętych rąk i stóp, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, za którą jestem najbardziej obowiązany się modlić, abym nie był przyczyną powstrzymującą Cię od przyjęcia jej do Twej chwały. Wprowadź ją jak najprędzej do niebieskich radości, gdzie z Aniołami będzie Cię wielbić i błogosławić na wieki. Amen.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Wieczny odpoczynek...

Sobota

Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najdroższą Krew, która obficie wytrysnęła z boku Twego Boskiego Syna, Jezusa Chrystusa, w obecności Jego Niepokalanej Matki, co sprawiło Jej wielki ból, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, która najbardziej czciła Niepokalaną Dziewicą Maryję, aby mogła jak najprędzej wejść do Twojej chwały i wielbić Cię razem z Nią przez wszystkie wieki. Amen.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Wieczny odpoczynek...




Modlitwa za zmarłego o uwolnienie od grzechów i kar




Panie, Boże Wszechmogący, ufając Twemu wielkiemu Miłosierdziu zanoszę do Ciebie moją pokorną modlitwę: wyzwól duszę Twego sługi (Twojej służebnicy) od wszystkich grzechów i kar za nie. Niech święci Aniołowie jak najprędzej zaprowadzą ją z ciemności do wiekuistego światła, z karania do wiecznych radości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.



Akty strzeliste za zmarłych


Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.

Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych

Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.

Edytowany przez Weronika JG Kwi 4 '14, 15:42
Weronika JG
Weronika JG Kwi 6 '14, 12:28
Modlitwa zwana we Włoszech "Cento Reguiem" ((100 razy Wieczny Odpoczynek). Za dusze w czyśćcu cierpiące Pan Jezus Objawił w r. 360 bł. Taidzie, pokutnicy, że ktoby przez jakiś czas odmawiał 100 razy Wieczny Odpoczynek, otrzyma to, o co będzie prosił. 50 razy: „Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju. Amen.” „O Rany najświętsze naszego Jezusa, któreście tyle bólu i Krwi Go kosztowały, Rany najczcigodniejsze, będące dowodem Jego nieskończonej ku nam Miłości ulitujcie się nad biednymi duszami w czyśćcu cierpiącymi i nademną, nędznym grzesznikiem!” Zmówić 50 razy „Wieczne odpoczywanie…” Dusze święte, któreście z tego świata przeszły do Czyśćca i jesteście w Niebie oczekiwane, módlcie się za mną i proście o wszelkie potrzebne mi łaski…, o które żebrzę Majestat Boski.”/
Besia
Besia Kwi 6 '14, 13:08