Loading...

bojaźń | Forum Nowenny Pompejańskiej

Besia
Besia Sty 27 '15, 11:54

Kasiu obie intencje są ważne dla Ciebie ,możesz modlić się o dobrego męża nawet jest to wskazane tylko kochana ,żebyś się nie nastawiała ,że to ten mężczyzna będzie dla Ciebie najlepszym mężem ,bo to nasze ludzkie wyobrażenia ,a jak będzie to nie wiadomo ,oddaj sprawę Panu Bogu ,zaufaj mu ;)))

Monika
Monika Sty 27 '15, 14:31

Modlić się o dobrego męża możesz a nawet powinnaś ale nie módl się o konkretną osobę bo nie wiadomo czy ten mężczyzna to jest własnie TEN mimo, że Ty czujesz w ten sposób. Sama z resztą piszesz, że różni Was fundamentalna sprawa - podejście do wiary. On jest absolutnie na "nie" i uważam, że wchodzenie w taki związek będzie dla Ciebie tylko przyczynkiem do wielu cierpień. Może lepiej skup się na modlitwie a nie na tym człowieku a już na pewno nie daj sobie wmówić, że jak nie zostaniesz z nim to nikt inny, lepszy Ci się nie trafi bo to zupełna bzdura. 

A przy okazji - z jakiej rodziny wywodzi się ten mężczyzna? Znasz jego rodzinę, wiesz jak się u niego układało w domu, jakie ma stosunki z rodzicami, rodzeństwem? Bo odpowiedź na te pytania może Ci dać jakiś obraz tego co może nieść ze sobą związek z tym człowiekiem. Fakt jest tez taki, że owszem można związać się z kimś niewierzącym bo ten ktoś nie ma nic przeciwko sakramentalnemu związkowi ale czy w późniejszym czasie nie okaże się, że będzie on robił Ci trudności i na przykład zabraniał chodzić do kościoła, wychowywać dzieci w wierze (choć przyrzeknie przed Bogiem, że wychowa dzieci zgodnie z wiarą katolicką)? To wszystko w związku z osobą niewierzącą jest zawsze wielką niewiadomą bo nigdy nie wiesz czy za jakiś czas od ślubu tej osobie się nie odmieni i nie zrobi z Waszego życia piekła.

A skoro już przerwałaś Nowennę to może łatwiej będzie Ci modlić się w intencji tata po prostu odmawiając Różaniec - jedną tajemnice dziennie. A o dobrego męża możesz modlić się litanią do św. Józefa na przykład.

kasia
kasia Sty 27 '15, 19:36

znam go, i w sumie jest identyczny jak moja rodzina, znam jego mamę tatę, i czuje się u nich w domu jak u siebie, choć bywa bardzo rzadko. Mama jest wierząca, a kontakt ma dobry z rodziną, rodzenstwem. Może jest trochę zamknięty w sobie to fakt. JEst pomocny, mama jest dosyć starsza, więc jak się coś dzieje, to on jest, Mówi się tak, że ludzie są do siebie podobni, tak hmm nie wiem jka to napisać...że nie ma zbytniej różnicy, włąsnie jest tak u nas. To fakt, że byłoby ciężko, bo np. jestem przeciwna hello kity, ale on np. nie wierzy w złą moc szatana, uważa to za bzdurę, i raczej nie chce słuchać rzadnych świadectw. Jeśli miałabym sie modlić to za dobrego męża niż o konkretną osobę. Monika no właśnie to jest taki lęk, że on mimo, różnic jest fajny, dobry przyszły mąż, odpowiedzialny i w ogóle, a z drugiej jak nie wybiorę go, to mam lęki, że ja już jestem na straconej pozycji, mając za chwilę 30 lat...:( wiem, że trzeba ufać, bo Bóg wybiera dla nas dobro. Tylko na prawdę czasem trudno...jak sobie pomysle o latach, o tym że chciałabym być matką...ciężko mi..

aneciak
aneciak Sty 27 '15, 20:23

kasia nie wkrecaj sobie ze jestes na straconej pozycji! To jest przeklinanie samej siebie, poza tym sama sie nakrecasz. Wiem, ze jest Ci ciezko, ale mi tez malo brakuje:p

kasia
kasia Sty 30 '15, 17:26

chciałabym zacząć nowennę w poniedziałek za dobrego męża. Ciekawe czy za drugim razem mi się uda:) 

Besia
Besia Sty 30 '15, 19:40

Kasiu uda się ;) Wierzę ,że Ci się uda;)

kasia
kasia Maj 1 '15, 13:10

Słuchajcie skończyłam nowennę pompejańską za tatę.:)!!! Chwalę się!:) ALE jak to ja zauważyłam błąd i nie wiem czy ta nowenna była dobrze zmawiana...otóż: po zakońćzeniu tajemnicy np. biczowanie Pana Jezusa na przerwie mówiłam Chwała Ojcu....potem na dużej kulce następną tajemnicę i Zdrowaś Maryjo x 10....no i chyba popełniłam błąd...bo powinno się na przerwie powiedzieć Ojcze Nasz, i Chwała Ojcu a na kulce przerywnikowej następną tajemnicę...z Tym Ojcze nasz to możliwe że na odwrót, najpierw Chwała a potem Ojcze...no i co o tym myślicie? 

kasia
kasia Maj 1 '15, 22:14

dziekuje:)

Strony: « 1 2