Loading...

jak podzielic nowenne na 3 czesci w ciągu dnia | Forum Nowenny Pompejańskiej

Tomasz
Tomasz Lis 2 '16, 05:47

prosze mi napisac przykład modlitwy z rana(radosna)

popołudniowa(bolesna)

wieczorna(chwalebna)

krok po kroku,TAK żeby odmówic całą czesc błagalną,dziekczynną w ciagu dnia wliczając w to w przerwy pomiedzy częsciami,jak to kontynuowac????

jak to wszystko połączyć 

wczoraj 1.11 zaczołem nowenne i poszło calkiem dobrze ale było za długo jak na jeden raz !!!

Nie wiem jak rozbić na czesci,nigdzie w necie nie ma ifo na ten temat !!!

instrukcja na tej witrynie jest uboga i prymitywna

jeżeli chcecie te nowenne rozszerzać to ludzie muszą wiedzieć jak ją poprawnie odmawiać

 

Edytowany przez Tomasz Lis 2 '16, 05:55
Jugi
Jugi Lis 2 '16, 10:15

normalnie:) rozpoczynasz tak jak zawsze , odmawiasz tajemnice, jak masz juz "dosc" zegnasz sie znakiem krzyza i "odpoczywasz". potem znowy znak krzyza i zaczynasz druga tajemnice slowami takimi jakimi sie ona rozpoczyna czyli np "chrzesta Pana JEzusa w Jordanie" i lecisz dalej. ja osobiscie nie dziele nowenny na "3 czesci" a na wiele wiele wiecej... czasami mam chwile tylko doslownie jakies 5-10 min. to aby nie marnowac czasu odmawiam sobie w wtedy kolejna dziesiatke, czasem zdarze dwie.. :) sadze ze nie wazne jak podzielisz.. wazne abys odmowil calosc:)

Bożena
Bożena Lis 2 '16, 10:16
Witaj Tomaszu:) Nowenna Pompejańska polega na odmówieniu trzech części różańca każdego dnia, radosnej, bolesnej i chwalebnej. Możemy odmówić wszystkie tajemnice od razu lub rozłożyć sobie na cały dzień, wszystko zależy od naszego czasu. Ważne żebyśmy mieli ten czas, na spokojne rozważania tajemnic i odmówienie tego różańca. Natomiast modlitwę odmawia się na końcu wszystkich trzech części różańca każdego dnia. Przez pierwsze 27 dni Nowenny, błagalną i przez kolejne 27 dni, dziękczynną. Czyli codziennie odmawiasz trzy części różańca i modlitwę błagalną przez 27dni , póżniej przez kolejne 27 tak samo tylko, już modlitwę dziękczynną, co daje nam 54 dni. Mam nadzieję, że to co napisałam, będzie dla Ciebie pomocne i zrozumiałe,chociaż wydaje mi się, że nie napisałam niczego, czego nie ma w opisie Nowenny na stronie:) jak będziesz miał jakieś wątpliwości, pytaj:) Życzę pięknej modlitwy, niech Maryja otacza Cię opieką i wspiera.
Edytowany przez Bożena Lis 2 '16, 11:15
Tomasz
Tomasz Lis 2 '16, 17:06

Po kazdej czesci (R,B,Ch) odmawiać modlitwe błagalną lub dziękczynną, czy dopiero po odmówieniu ostatniej czesci(Chwalebnej) odmawiać modlitwe błagalną lub dziękczynną????

 

Edytowany przez Tomasz Lis 2 '16, 17:07
Jugi
Jugi Lis 2 '16, 17:09

po kazdej z czesci. czyli konczysz radosna - odmawiasz modlitwe, konczysz bolesna - odmawiasz modlitwe itd

Tomasz
Tomasz Lis 2 '16, 17:14

https://www.facebook.com/notes/aga-cudak/nowenna-pompeja%C5%84ska-do-wyproszenia-cud%C3%B3w-w-twoim-%C5%BCyciu-/1108511079175299/

 

 

"Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu trzech części Różańca św., odmawiamy modlitwę:

 

 

To sie znacie czy się nie znacie????

 

 

Tomasz
Tomasz Lis 2 '16, 17:19

jestem rozczarowany ze jest brak pdf z dokładną "krok po kroku" instrukcją jak odmawiać NP na stronie która ma propagować NP

Zamiast sie modlić, ja jak głupek szukam instrukcji,ale jej brak

gratulacje dla moderacji tego forum i tej strony 

Dorota
Dorota Lis 2 '16, 17:33

To Forum jest  bardziej dyskusyjne , ale właściwe instrukcje też tutaj są, tylko trzeba  szukać, bo tu się wiele dzieje . Na bratnim do tego portalu znajdziesz szczegóły szybciej

http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska-krok-po-kroku/

Administratorem obydwu portali, a także kilku innych z sobą powiązanych jest  jeden i ten sam człowiek  , prezes Fundacji Królowej Różańca Świętego  - Marek Woś.

Tomasz
Tomasz Lis 2 '16, 17:59

jak sie robi przerwe pomiedzy tajemnicami i jak sie wraca ???

Jugi
Jugi Lis 2 '16, 18:12

nie ma czegos takiego.. normalnie odmawiasz tak jak leci nie ma jakiegos magicznego slowa

Dorota
Dorota Lis 2 '16, 18:19

Tego pytania  nie rozumiem , Tomaszu, o jaka przerwę Ci chodzi...?

Bo po pierwsze , można odmawiać  nowennę na raty, w każdej wolnej chwili i wtedy są przerwy.  Między odmawianiem poszczególnych Tajemnic  zwykle  przed Tajemnica  jest jej rozważanie, więc to tez jakby przerwa w odmawianiu dziesiątek, co jednak nie nazwałabym przerwą w Nowennie.

Co do sposobu odmawiania  modlitwy błagalnej i dziękczynnej. Obydwa są  prawidłowe ( ten podany przez Jugi i przez Ciebie ), ważne , aby  ją choć raz wypowiedzieć.

AndziaMamusia
AndziaMamusia Lis 21 '16, 13:38
Cytat z Jugi

po kazdej z czesci. czyli konczysz radosna - odmawiasz modlitwe, konczysz bolesna - odmawiasz modlitwe itd


Z tego co wyczytałam i tak odmawiam-modlitwę odmawiamy raz dziennie na zakończenie Różańca, tak samo jak modlitwę Pod Twoja Obronę
Edytowany przez AndziaMamusia Lis 21 '16, 13:38
Jugi
Jugi Lis 21 '16, 14:39

sa 2 wersje uwazam ze kazda jest prawidlowa bo najwazniejsze aby odmowic modlitwe blagalna i dziekczynna a ile razy sie to zrobi nie ma wplywu na "jakosc" modlitwy:)

Tomasz
Tomasz Lis 21 '16, 18:40
Dobra Zaczynam cześć radosną i chce zrobić przerwę !( cześć bolesna np. Za kilka godzin) Jak zakończyć ? Co dalej po Chwała Ojcu, o mój Jezu..., O Maryjo bez grzechu ... Co dalej? Jak rozpocząć cześć bolesną czy z marszu? Czy od początku trzeba Credo apostolskie?
Jugi
Jugi Lis 21 '16, 19:06

ja odmawiam w ten sposob. koncze czesc radosna odmawiam Chwala Ojcu..., O moj Jezu..., O MAryjo.. PodTwoja obrone... i tyle potem po jakims czasie zaczynam z marszy tajemnica swiatla i mowie Chrzest Pana JEzusa w Jordanie.. i dalej normalnie rozwazania i zdrowaski. tyle

AndziaMamusia
AndziaMamusia Lis 21 '16, 19:07
Wierzę w Boga mówisz raz. Jeśli kończysz na Chwała Ojcu cześć różańca to po przerwie zaczynasz tak, jakbyś nie miał przerwy. Ja odmawiam jeszcze modlitwę O mój Jezu i O Maryjo bez grzechu....
Edytowany przez AndziaMamusia Lis 21 '16, 19:08
Jugi
Jugi Lis 21 '16, 19:09

znak krzyza wykonuje tylko z rana jak zaczynam nowenne i na sam koniec pod wieczor gdy skoncze ostatnia zdrowaske. w ciagu dnia jak robie przerwy nie zegnam sie. tak jak na mszy zegnam sie na samym poczatku i tylko na samym koncu po mszy. w takcie tego nie robie. kiedys ks mi powiedzial na religii ze msza to forma modlitwy wiec na samym poczatku i na samym koncu powinno sie wykonac znak krzyza tylko a nie jeszcze w trakcie. tak samo podchodze do nowenny. nawet jak robie sobie przerwy to tego nie robi po prostu zaczynam odmawiac dalej tak jakby caly moj dzien byl modlitwa:) 

 

AndziaMamusia
AndziaMamusia Lis 22 '16, 10:35
Cytat z Jugi

znak krzyza wykonuje tylko z rana jak zaczynam nowenne i na sam koniec pod wieczor gdy skoncze ostatnia zdrowaske. w ciagu dnia jak robie przerwy nie zegnam sie. tak jak na mszy zegnam sie na samym poczatku i tylko na samym koncu po mszy. w takcie tego nie robie. kiedys ks mi powiedzial na religii ze msza to forma modlitwy wiec na samym poczatku i na samym koncu powinno sie wykonac znak krzyza tylko a nie jeszcze w trakcie. tak samo podchodze do nowenny. nawet jak robie sobie przerwy to tego nie robi po prostu zaczynam odmawiac dalej tak jakby caly moj dzien byl modlitwa:) 

 


Obrazowo i ładnie powiedziane :)
Roman
Roman Lis 25 '16, 22:48

witam jestem tu nowy a mój problem polega bo jak odmówię 1 część różańca zrobię przerwę i zaczynam nową tajemnice i rozważania i jak to u was wygląda bo u mnie w domu to mam napisane na kartce tajemnice z rozważaniami i czytam je i w myślach myślę o każdym słowie ale jak np jadę do pracy albo w jakimś publicznym miejscu to przecież nie będę wyciągał moich rozważań napisanych na kartce jak to u was jest trzeba się nauczyć na pamięć ??dodam że jeszcze nigdy nie odmawiałem nowenny pozdrawiam

Weronika Justyna
Weronika Justyna Lis 25 '16, 23:05

Nie, trzeba rozważać samodzielnie:)

Strony: 1 2 »