Loading...

Czy w ten sposób odmawiać nowennę pompejańską? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Besia
Besia Kwi 12 '15, 00:57

Witam ;) Odmawiaj dalej już teraz poprawnie ,nie musisz zaczynać od początku;)

Adam
Adam Kwi 12 '15, 02:00

Ok, wielkie dzięki, tak zrobię :) Pytanie tylko jeszcze czy powinienem zaczynać każdy kolejny od Credo: Wierzę w Boga Ojca?

Adam
Adam Kwi 12 '15, 09:46

OK, wielkie dzięki :)

Jerzy
Jerzy Kwi 13 '15, 10:08

Pamiętaj też o tym że końcowe modlitwy błagalne a potem dziękczynne też odmawiamy po każdej części różańca. Pod Twoją Obronę odmawiam tylko raz na koniec całego różańca. 

Jerzy
Jerzy Kwi 14 '15, 18:43

To nowość z modlitwą błagalną/dziękczynną bo w folderkach które posiadam jest napisane o modlitwie: "Każdą część różańca zakończ poniższą modlitwą" i tak odmawiam.

Jest to tak piękna modlitwa że odmawiam ją dodatkowo również po różańcu za dzieci.  

marek
marek Kwi 14 '15, 22:07

Pisałem o tym w chyba 9 numerze - gdzie była historia nowenny pompejańskiej  – wystarczy raz, na koniec, ale nie ma błędu, jeśli odmówimy po każdej części.

Karolina
Karolina Maj 5 '15, 09:50

To widzę, że nie tylko ja nie mogłam się połapać w metodzie odprawiania - czasem opisy znalezione w internecie są dość niedokładnie albo mało konkretne.

Tak na przykład niektórzy obstają przy tym, żeby każdą część różańca zaczynać od Credo, Modlitwy Pańskiej i Zdrowaś Maryjo (jak się odmawia inne modlitwy w ciągu dnia to można i do 6-7 samych Credo dojść, co już przestaje być śmieszne). To samo z Pod Twoją Obronę - różne źródła różnie podają, ale dzięki za doprecyzowanie. Ja jeszcze na koniec nowenny danego dnia dorzucam litanię Loretańską - któryś z wielkich Mariologów pisał, że ta modlitwa jest jak gdyby przedłużeniem różańca (zresztą... gdyby nie litania Loretańska nie przyszła bym na świat).

Strony: « 1 2