Loading...

To może pokucharzymy sobie ? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
Besia
Besia Sty 18 '14, 19:46

Narobiliście mi ochoty na śledzie :)))

A ja gołąbki zrobiłam i się duszą .

Weronika JG
Weronika JG Sty 18 '14, 19:52
U teścia dziś jadłam gołąbki produkcji jego Krysi:) Krysia jest bardzo fajna, bardzo wierząca a teśc jest wdowcem juz od lat 12 i cieszę się ,że ma taka Krysię:)
Besia
Besia Sty 18 '14, 20:00
Krysie są fajne i robią pyszne gołąbki ,wiem ,bo moja mama też jest Krysia:)))
Iwona
Iwona Sty 18 '14, 20:01
Polecam pycha - gotowe juz golabki obsmazam na patelni ,kapusta wtedy puszcza swoj aromat .
Besia
Besia Sty 18 '14, 20:02
A nie robiłam tak spróbuję:))))
Jerzy
Jerzy Sty 18 '14, 20:57
Normalnych gołąbków dawno już nie robiłem. Ostatnio tylko takie coś jak "gołąbki inaczej" (z kapustą w środku) też zapiekane z sosem pomidorowym. Sałatki z żółtym serem nie robię bo Tereska nie może go jeść. Dlatego nawet majonez sam robię dla niej z oleju zimno tłoczonego i wiejskich jajek a bez konserwantów. 


Dziś zrobiłem też placuszki z mąki owsianej z chudym twarogiem i jabłkami. Pyszne i zdrowe.   

Besia
Besia Sty 18 '14, 21:02

Też są pyszne takie gołąbki ,czasami też robię:)


Jerzy ,a jak robisz te placuszki ?

Jerzy
Jerzy Sty 18 '14, 21:16
Normalnie mieszam twaróg z jajkami, mąką owsianą, troszkę mleka sojowego, miodu albo syropu z agawy, szczypta soli morskiej, odrobina oleju, dziś jeszcze dałem sezam, jabłka pokrojone w kostkę, rodzynki. Trochę to postoi i smażę placuszki. Cała rodzina zajada bo Teresce smutno jak coś tylko dla niej robię. 

Dla zdrowej osoby można dać białą mąkę, mleko i cukier. Taniej wyjdzie a też smaczne.  

Besia
Besia Sty 18 '14, 21:33
Spróbuję :)))
Bożena
Bożena Sty 20 '14, 01:17
Dziewczyny jadłam pyszny pasztecik z soczewicy i jak uda mi się wkleić przepisik (tak żeby wyszło na 1 stronie hihi) to spróbuję

Prosty pasztet z soczewicy

Przepis na ten pasztet dostałam od kolegi, za który bardzo mu dziękuję bo nie spodziewałam się że będzie taki pyszny :-)


PRODUKTY:

250g czerwonej soczewicy
Natka pietruszki
1 duża marchewka
2 duże cebule
4 ząbki czosnku
1 jajko
Sól, pieprz, papryka ostra ( lub dowolne przyprawy )

WYKONANIE:

Soczewicę ugotować tak jak pisze na opakowaniu, ostudzić.

Cebulę posiekać, na patelni rozgrzać olej i zeszklić cebulę, dodać do tego startą na tarce marchewkę, a na koniec przeciśnięty przez praskę czosnek.

Wszystkie składniki (zimne ) wymieszać i zblendować.

Masę przelać do wyłożonej papierem do pieczenia formy.

Piec pasztet w 200' 40 minut do godziny. Sprawdzić patyczkiem czy jest już dobry.

Smacznego!

Rada mojej koleżanki. Jak Ci nie będzie smakował to podawaj z chrzanem albo ćwikłą. Mnie smakował i bez tych dodatków, aczkolwiek polecam je.
Sama jak do tego dojdę(musi nabrać mocy urzędowej) to na pewno upiekę :)
Jerzy
Jerzy Sty 20 '14, 09:44
Dzięki za przepis bo właśnie zastanawiałem się co mógłbym zrobić dla Tereski żeby jakaś odmiana była. Kiedyś już piekłem ale w ub. roku więc czas na powtórkę. Chrzan i ćwikłę jeszcze mam własnej roboty więc połowa roboty z głowy ;)  
Besia
Besia Sty 20 '14, 10:01
Ja też Bożenko bardzo dziękuję ,bo lubimy soczewicę ,zupę gotuję ,ale pasztetu nie robiłam ,na pewno pyszny i zdrowy .
Besia
Besia Sty 22 '14, 12:45
SoWo z wielką przyjemnością utrzepię  to ciasto :)))
Besia
Besia Sty 22 '14, 14:03

Fajnie można sobie pokombinować ,lubię tak :)))

Na pewno będzie pyszne i pewnie nie tylko ja skorzystam z tego przepisu:)))

Bożena
Bożena Sty 24 '14, 00:23

Dziewczyny właśnie dostałam pypcia na ten konkretny kawałek ciasta. Podsyłam przepis (ja jeszcze nie piekłam) ale może któraś skorzysta i....opowie mi jakie to smaczne


Mamy sezon na banany - trzeba je wykorzystać w jakichś wypiekach. A w połączeniu z czekoladą są naprawdę pyszne. To ciasto zaskoczyło mnie przede wszystkim tym, że przez cały czas jest lekko wilgotne w środku :)

Składniki:
200 g masła
5 bananów (mogą być przejrzałe)
250 ml jogurtu naturalnego (może być grecki)
200 g mąki pszennej
55 g kakao
1 i 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1/2 łyżeczki soli
1 łyżeczka cynamonu
200 g cukru pudru
3 jajka
100 g posiekanej czekolady

 

Banany miksujemy z jogurtem w blenderze.

Miękkie masło ubijamy z cukrem pudrem na puszystą masę. Dodajemy po jednym jajku i miksujemy.

W osobnej misce wymieszać przesianą mąkę z kakao, sodą, solą i cynamonem.

Dodać do masy maślanej połowę suchych składników i zmiksować delikatnie. Potem dodać jogurt bananowy - zmiksować. A na koniec resztę suchych składników i posiekaną czekoladę.

 

Masę przekładamy do keksówki długiej na ok. 35 cm.

Pieczemy w 180 stopniach przez ok. 55 minut.

Doskonale smakuje z dżemem :)




 

Besia
Besia Lut 22 '14, 15:55
Pewnie ,że się przyda :)
Bożena
Bożena Lut 23 '14, 23:47
Bogusiu, wcale się nie dziwię że są szybkoznikające hihi. Wyglądają bardzo apetycznie. Tylko niestety u mnie kończy się na oglądaniu bo dalej mam jadłowstręt. Nawet słodycze mnie juz nie kręcą buuuuuuuuuuuuuuu.
Ale mam obiecane pyszne faworki na tłusty czwartek więc cieszę się że nie muszę w tym roku się z tym męczyć. (To są te nieliczne dodatnie strony choroby hihi)
Besia
Besia Lut 24 '14, 09:13
A no tak to już tłusty czwartek mamy w tym tygodniu .
Assisi
Assisi Lut 24 '14, 13:17
http://aniaigabi.pl/sebastianowe-oponki-na-tlusty-czwartek/ oponki , bardzo proste w sam raz na tłusty czwartek! 
Iwona
Iwona Mar 12 '14, 10:41
Kawosze .Pychota
Na dno filizanki wrzucamy ciasteczko amaertto  jak male to 2 -ja kupilam w Lidlu ,wloskie.Zalewamy kawa i otrzymujemy przepyszna kawe amaretto .Nie jakas tam z chemicznym syropem.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »