Loading...

Moje małżeństwo - moim skarbem..... | Forum Nowenny Pompejańskiej

Weronika JG
Weronika JG Mar 2 '14, 09:51

:) będę pamiętać:)


 Dzis msza była przepiękna i przepiękne kazanie:)modliłam sie o rozeznanie i distałam natychmiast, dosłownie w jednej sekundzie padła odpowiedź z ambony poparta jeszcze czytaniem z Pisma Świętego:)) już az tak sie nie boję.


 Chwała Jezusowi!!!

Weronika JG
Weronika JG Mar 2 '14, 17:32

No i zaczęłam tą NP za siebie.

W chwili gdy udało mi się w końcu zacząć poczułam ogromną ulgę. 

Myśle ,że to Diabeł nie chciał bym rozpoczęła i podsuwał mi ciągle wątpliwości.....



Weronika JG
Weronika JG Mar 2 '14, 17:49

Cytat z Anna Wiem, jak bardzo potrzebna Ci właśnie taka intencja jaką obrałaś :)

właśnie... mam nadzieje ,że stanę sie lepsza:)

mam świadomosc własnej wielkiej niedoskonałości , a czasem wręcz głupoty.....;)

Weronika JG
Weronika JG Mar 2 '14, 19:02
Ale ja mam świadomośc braków, ot co!I zeby dopełnic inne nowenny muszę równiez za te braki sie modlić:))
Weronika JG
Weronika JG Mar 4 '14, 13:31

Wczoraj dostałam upragnione różańce z relikwiami O. Pio. Wręczyłam jeden mężowi wraz z obrazkiem i modlitwą do O. Pio i co?


Mój mąż podziękował i tyle. Potem stwierdził ,że i tak modlić sie nie zamierza:(

Potem oznajmił ,że modlić sie mozna po swojemu( no i prawda), a potem ,że księża molestuja dzieci , maja kochanki więc co jak co ale on ksiedzu nie wierzy. Na nic sie zdały tłumaczenia ,że ksiądz to człowiek i ,że zdarzaja sie jak wszędzie przypadki grzechu. Na nic tłumaczenia ,że z powodu jakiegoś zbłądzonego księdza nie mozna od razu przekreślać całego Kościoła.


Nic do niego nie przemawia , zaparł się jak osioł:(

Jerzy
Jerzy Mar 4 '14, 14:18
Do tej pory skazano jednego księdza za molestowanie seksualne. Drugi przypadek tak głośno opisywany przez gazetę wyborczą i inne lewackie media okazał się fałszywym oskarżeniem. Jakiś "biznesmen" szemrany opłacił matkę dziewczynki żeby oskarżyli księdza bo miał do niego jakieś osobiste urazy. Pedofilia wśród lekarzy czy seksuologów jest procentowo kilkaset razy większa niż wśród księży a jakoś nikt o tym nie trąbi na okrągło. 


Weroniko powieś ten różaniec w widocznym miejscu np. w sypialni i nie namawiaj męża na siłę do modlitwy. Tylko Ty się módl o jego nawrócenie. Ojciec Pio wymodlił wiele cudów więc i tu może pomóc. Tę Koronkę którą dostałaś od ojca Marka odmawiała moja Tereska za naszego zięcia ok. rok temu i od wakacji zięć z córką i wnuczkami co tydzień chodzi do kościoła. Musisz wierzyć i modlić się wytrwale. 

Iwona
Iwona Mar 4 '14, 15:23
Jerzy o jakiej koronce piszesz do Ojca Pio?
Besia
Besia Mar 4 '14, 15:29
Weroniko Jerzy ma rację nie na siłę ,bo to często odwrotne efekty przynosi ,sama spokojnie się módl.
Weronika JG
Weronika JG Mar 4 '14, 15:42

oczywiście ,że nie na siłę;)) nic z tych rzeczy:))


ale on jest tak ...dumny, tak pyszny i pewny swego ,że ...:( ostatnio mi rzekł,że ludzie po studiach tak jak on nie wierza w Boga bo sa mądrzy, a wierzy tylko ciemnota:))))


za tę jego pychę to.....może kiedys spaśc jakas kara Boska na " otrzeźwienie".

Edytowany przez Weronika JG Mar 4 '14, 15:45
Jerzy
Jerzy Mar 4 '14, 16:30
Weroniko miałem koleżankę w pracy która mając około czterdziestki z trudem obroniła licencjat i na stołówce głośno komentowała że Radia Maryja słuchają tylko stare dewotki bez wykształcenia. Na to odezwała się sporo młodsza kobieta i mówi: "Faktycznie nie jestem zbyt wykształcona bo dopiero za miesiąc mam obronę pracy doktorskiej ale nie czuję się staro i z przyjemnością słucham Radia Maryja". Tamtej jak by ktoś w twarz dał, zamknęła się i zaraz wyszła ;) .  

Właśnie światłe umysły doskonale wiedzą że nasz świat nie mógł powstać z niczego dlatego wierzą głęboko w Boga. Były kosmonauta powiedział że nikt kto był wierzący po powrocie z kosmosu nie stracił swej wiary natomiast wielu niewierzących się nawróciło. 


Iwonko to nie jest Koronka do ojca Pio tylko Koronka do Najświętszego Serca Jezusowego którą co dzień odmawiał ojciec Pio i przez jej odmawianie wypraszał wiele łask i cudów dla wiernych. Ojcowie Kapucyni wydrukowali tę Koronkę na odwrocie pocztówkowego zdjęcia ojca Pio i zachęcają wiernych do jej odmawiania w duchowej łączności z o. Pio. Tak jak by za jego wstawiennictwem. Gdy byłem pierwszy raz w Terliczce ojciec Marek dał mi taki już poświęcony obrazek razem z różańcem dla Tereski a potem kupowałem więcej takich obrazków i po poświęceniu rozdawałem w rodzinie i znajomym. Można sobie tę Koronkę wydrukować i odmawiać ale ja wolę jednak odmawiać ją z poświęconego obrazka i za każdym razem spojrzeć na zdjęcie o. Pio i poprosić go w duchu o wstawiennictwo. 


Jerzy
Jerzy Mar 4 '14, 18:37
Dokładnie taki jest ojciec Marek jak piszesz w cytacie. Sanktuarium znajduje się w małej pod Rzeszowskiej biednej miejscowości a ojciec Marek pisze żebyś ofiarę przekazała biednym w Twojej okolicy. Dlatego tak wspaniale się czułem gdy tam mogłem pojechać, porozmawiać i pomodlić się wraz z nimi. Sami mało mają a jeszcze gotowi są dzielić się z innymi. 
Jerzy
Jerzy Mar 5 '14, 10:37
Mnie nie było stać na taki wyjazd bo to prawie 700 km w obie strony ale moja siostra zbierała grupę osób które składały się na paliwo i razem jechaliśmy gdy któraś z córek mogła zostać z Tereską. Jedzenie i leki jej przygotowywałem wcześniej, kanapki na drogę do torby i jechaliśmy na pielgrzymkę. Ofiarę za mszę też siostra dawała więc nie kosztowało mnie to dużo a psychicznie i duchowo każdy z tych wyjazdów więcej dla mnie znaczył niż bym był tydzień na wczasach  :)


Weronika JG
Weronika JG Mar 5 '14, 18:45

Mój mąz powiedział dziś podirytowany:

- Może i chce się modlic ,ale muszę koniecznie na różańcu tak jak ty? Ty to masz juz obsesję na punkcie różańca!


:))))))))


Monika
Monika Mar 5 '14, 19:34
kropla drąży kamień :))))
Weronika JG
Weronika JG Mar 7 '14, 14:21

Dziś  wysłałam kolejny różaniec, z kolejna książeczką o NP. Tym razem koledze , do Słupska:)

Przy okazji wpadł mi głowy z lekka szalony ( ale mam nadzieje ,że mądry) pomysł. 

 Zajmuję się troche sprzedażą wysyłkową, Pomyślałam ,że mogłabym do każdego zamówienia dodawać różaniec plus książeczke o NP:) Muszę tylko nawiązać współpracę z jakimś producentem różanców by mi sprzedawał większe ilości po cenach hurtowych:) Myślę ,że z 10 osób w miesiącu mogłabym obdarować takim dodatkowym prezencikiem:))

Assisi
Assisi Mar 7 '14, 15:02
Wiesz, ja np. w swojej firmie organizowałam akcje tzw. bookcrosingu i w większość książek powkładałam "że niby zakładka" folder o pompejańskiej. Nikt nie zgłaszał protestów bo książki jak wiadomo w bookcrossingu są używane więc :) 


Zalezy jaka wysyłkę prowadzisz, jaka branża, ale moze na początku sprobuj z samymi folderami? nie wiem czemu ale bałabym się,że różance dotrą do kogoś kto je sprofanuje lub niedoceni lub odniesie to odwrotny efekt. A taka mała karteczka folderkowa to zawsze mozna powiedzieć,że się zaplątała czy coś ;) Nie chodzi mi o nie przyznaanie sie do swojej wiary tylko o nie narzucaniu innym.. nie wiem czy umiem dobrze opisac to o co mi chodzi.

Weronika JG
Weronika JG Mar 7 '14, 15:04
Wiem o co chodzi:) tez sie własnie nad tym zastanawiałam. Musze jeszcze dopracowac ten pomysł . Dzieki za madre sugestie.
Weronika JG
Weronika JG Mar 13 '14, 13:42

Mój mąż jest solidnie przeziębiony , leży w łózku i smarkoli się na całego ...

 Z lekka mi go żal( ale tylko z lekka , bo jak mówiłam ,że marcowe słoneczko jest zdradliwe to jak zwykle wiedział swoje...:)


Leży więc, jęczy , wzdycha i biadoli...

Nagle słyszę:


-O Boże! Alez mnie połamało


A za chwilę:

-O Jezu Nazareński niech mi sie już skończy ten katar.....


Nie wytrzymałam weszłam do pokoju i spytałam:


- Czy mi sie wydawało czy Ty Boga wzywasz na pomoc Misiu....?


Misio zmieszał sie i rzekł:


- Wyrwało mi się.....


:)))Hahaha

( wyrwało mu się  20 razy pod rzad??)

Edyta
Edyta Mar 13 '14, 14:14

Hehe :)))) Az sie usmialam :))


Widzisz jak pieknie wplywaja Twoje modlitwy na meza! Zobaczysz, w krotce maz bedzie pytal o slub koscielny :)

Weronika JG
Weronika JG Mar 18 '14, 15:24
Już trzy Nowenny mam ukończone. Bardzo dużo się zmnieniło. Masę serca wkładam w te modlitwy i uczucia. Łez też czasem troszkę. Teraz odmawiam dwie NP równocześnie. NP jest baaaaaaaaardzo skuteczna:) nawet wtedy gdy na efekty trzeba poczekać:) czemu? bo uczy wielkiej wiary i samozaparcia , ufności- wszystkiego co najlepsze- polecam:)))
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »