Loading...

Najczęstsze pytania | Forum Nowenny Pompejańskiej

Conrado
Conrado Wrz 3 '12, 20:11
Ja również mam pytanie. Jeśli w pierwszy dzień Nowenny odmawiałem Ją źle, to powinienem przedłużyć Część Błagalną o jeden dzień?
Besia
Besia Wrz 3 '12, 21:59
Tak myślę ,że Matka Boża nie obrazi się jak żle odmawiałeś nieświadomie ,ale to tylko jeden dzień to można przedłużyć ,ja bym chyba przedłużyła .
SomeThink
SomeThink Wrz 18 '12, 00:12
Witam Was wszystkich serdecznie :)!
Noszę się już od jakiegoś czasu z zamiarem zaczęcia Nowenny Pompejańskiej, chciałabym się do tego dobrze przygotować, stąd mam szereg małych i dużych pytań i wątpliwości, mam nadzieję, że znajdziecie chwilkę, aby pomóc mi je rozwiązać 
1. Jest pewna intencja, bardzo ważna dla mnie, o której wypełnienie proszę Boga w swoich codziennych modlitwach (np. prawie codziennie zwykłam odmawiać w tej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego) już przez dłuższy czas (od około pół roku) – czy mogę tę samą intencję przedstawić Matce Bożej w Nowennie Pompejańskiej?
2. Czy mogę odmawiać Nowennę w myślach i w takich sytuacjach jak np. na spacerze, w drodze na uczelnię itp.?
3. W jaki sposób dobrze rozważać poszczególne tajemnice? – Moja własna wiedza o wydarzeniach opisanych tajemnicami nie jest bardzo rozległa :( Czy wystarczy, że będę myślami przy wydarzeniach opisywanych przez daną tajemnicę i na tyle, na ile potrafię będę na własny sposób je rozważać, czy też powinnam np. odczytać sobie jakieś rozważania?
4. Czy w pierwszych dniach odmawiania mogę sobie wydrukować lub zapisać np. na komórce modlitwy końcowe („Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów…”) czy powinnam się ich przed zaczęciem odmawiania nauczyć na pamięć?
5. Czy w ciągu jednego dnia mogę robić przerwy pomiędzy poszczególnymi częściami i tajemnicami różańca?
Edytowany przez SomeThink Wrz 18 '12, 00:14
Bartel
Bartel Wrz 18 '12, 08:16
1. Jak najbardziej możesz odmawiać Nowenna Pompejańska to swego rodzaju trudna, wymagająca ale jakże piękna 54 dniowa wyprawa z Matką Bożą. Polecam Tobie zapoznać się z historią Noweny:
http://pompejanska.rosemaria.pl/...nowenne-pompejanska/ gdzie Matka Boża powiedziała Fortunacie proszącej o uzdrowienie:
"Modliłaś się do mnie pod różnymi wezwaniami i zawsze odbierałaś łaski. Teraz, gdy mnie wzywasz pod imieniem Królowej Różańca Świętego z Pompejów, które mi jest bliższe ponad wszystkie inne, nie mogę ci odmówić."                                              
2. Tak, jak najbardziej.
3. Forma przedstawiona przez Ciebie jest odpowiednia. Możesz poszukać również rozważań w internecie. Jest tego sporo.              
4. Jak najbardziej można odczytywać. Po jakimś czasie szybko zapamiętasz.
5. Można.
SomeThink
SomeThink Wrz 18 '12, 09:17
Dziękuję za odpowiedź :)
Dzisiaj zaczynam Nowennę,którą z Bożą pomocą zakończę 10 listopada. Wierzę, że wytrwam, bo intencja w której się modlę jest szczególnie bliska mojemu sercu!
Dominika
Dominika Wrz 18 '12, 17:14
Powodzenia :)
Besia
Besia Wrz 18 '12, 17:36

Życzę wytrwałości .

Pozdrawiam ,z Panem Bogiem

Besia
Besia Wrz 18 '12, 17:36

Życzę wytrwałości .

Pozdrawiam ,z Panem Bogiem

SomeThink2
SomeThink2 Wrz 24 '12, 23:48
Dzisiaj 7 dzień mojej nowenny i niestety chyba odmawiałam ją dotąd częściowo źle :( - mianowicie odmawiam pierwsze modlitwy początkowe (Wierzę w Boga, Ojcze Nasz, 3x Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu) i dopiero później mówiłam Intencję + "Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego"...
Dzisiaj trochę doczytałam i z tego co zrozumiałam to powinnam zacząć intencji... a później dopiero modlitwy początkowe (które przy kolejnych częściach różańca już pomijam).Teraz już nie wiem... - jak myślicie, czy powinnam zacząć nowennę od nowa z tą samą intencją, czy jednak kontynuować...?


Ps. Tak, to znów ja :) Moje poprzednie konto zostało zawieszone - niestety nie wiem z jakiego powodu i jak mogłabym je odzyskać :(
Edytowany przez SomeThink2 Wrz 24 '12, 23:48
Besia
Besia Wrz 25 '12, 07:29

Myślę ,że nie musisz zaczynać od nowa bo to nie jest jakiś wielki bląd w odmawianiu ,teraz odmawiaj poprawnie dalej .

Co do konta to zapytaj Administratora ,Marka napewno Ci wyjaśni,co się stalo.

Pozdrawiam serdecznie

SomeThink2
SomeThink2 Wrz 26 '12, 01:02
Ewo, modlitwy początkowe (Credo, Ojcze Nasz, 3x Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu) odmawiam raz - mam tylko problem z tym gdzie umieścić Intencję + "Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego" w przypadku pierwszej odmawianej części, czyli Radosnej (bo przy kolejnych częściach już modlitw wstępnych nie odmawiam, więc 'problem' znika). Czy powinnam przed modlitwami początkowymi dać intencję +"Ten różaniec...", czy może to powinno być bezpośrednio przed przejściem do rozważania części radosnej (i tak właśnie odmawiałam)...?
Edytowany przez SomeThink2 Wrz 26 '12, 01:03
Besia
Besia Wrz 26 '12, 07:39

Witaj! Dobrze odmawiasz ,tylko modlitwę Królowo Różańca Swiętego i intencję mów przed rozpoczęciem różańca .

justyna
justyna Sty 28 '13, 13:08
Witam :) Chciałabym dziś zacząć nowenne pompejską, ale mam pytanie czy jedną część różańca mogę odmawiać wspólnie z mężem? Ponieważ od kilku miesięcy wspólnie się własnie 1 częścią wieczorem modlimy, czy powinnam wszystkie części odmmawiać samodzielnie i czy kolejność cześci odmawianych jest ważna? Z góry bardzo dziękuje Wam za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie
Tosia
Tosia Maj 13 '13, 20:02
hej. proszę o informację, czy różaniec ma być odmówiony ciągiem - wszystkie części razem? czy mogę jedną część zmówić w drodze do pracy, drugą w drodze z pracy, a trzecią przed snem?
Besia
Besia Maj 13 '13, 20:16

Witaj Tosiu ,miło ze jesteś z nami ,NP nie trzeba odmawiać ciągiem ,można oddzielnie .

 

Jerzy
Jerzy Maj 13 '13, 20:17
Tosiu możesz odmawiać nowennę w częściach. Niektórzy odmawiają nowennę z Radiem Maryja dodając tylko na początku i na końcu te nasze modlitwy przynależne do nowenny. My w domu odmawiamy jednorazowo więc tę krótką część różańca (Wierzę, Ojcze.., 3x Zdrowaś i Chwała..) odmawiamy tylko raz. Dzieląc odmawiaj całość tak jak masz na Różańcu. Powodzenia.
Tosia
Tosia Maj 13 '13, 23:35
dzięki! pozdrawiam:) dziś zaczęłam i to jest niezły hardcore:)
Besia
Besia Maj 13 '13, 23:44

Piękny dzień na rozpoczęcie NP ,powodzenia .

Monika
Monika Sie 9 '13, 08:50
No i zły namieszał w moje głowie przedwczoraj... Zapomniałam całkiem o wezwaniach "Królowo Różańca Świętego módl sie za nami" po każdej części różańca :(  Wczoraj już odmawialiśmy poprawnie. Czy to znaczy, że musimy zaczynac od początku ? 

w ogóle wczoraj miałam najgorszy dzień - senność ogarniała mnie ogromna i pomyłki w ciągu modlitwy się zdarzały....

Edytowany przez Monika Sie 9 '13, 08:51
Besia
Besia Sie 9 '13, 09:31

Oj senność mnie tez męczy na modlitwie .Myślę Moniko ,że nie trzeba od początku zaczynać jak raz zapomniałaś .

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Ten temat jest przyklejony