Loading...

Czy zgadzacie się ze mną | Forum Nowenny Pompejańskiej

Marta
Marta Sty 8 '17, 19:49
Zgadzacie się ze mną ze z wszystkich intencji w których odmawiamy NP najlepsza intencja jest po prostu modlitwa o szczescie ? Skoro Bóg i tak wysłucha modlitw, które są zgodne z jego wola to modląc się w intencji szczęścia, da nam to co uważa za słuszne i to jest dla nas najlepsze.Co o tym myślicie ?
ania
ania Sty 8 '17, 20:10

Tak to prawda, tylko u kazdej modlacej sie osoby to szczescie wygląda inaczej...jeden szuka miłosci, drugi dobrej pracy , inny zdrowia a jeszcze ktos przyjaciół lub czegos innego. Dobrze sie modlic o szczescie ale sprecyzowac dokładnie, podac konkrety.

Marta
Marta Sty 8 '17, 20:22
Skoro tylko Bóg wie co jest dla mnie najlepsze to po co mam podawać konkrety ?
ania
ania Sty 8 '17, 20:52

ja mam tzry wymiary szczescia : chce by moja mama wyzdrowiała z raka, żebym poznała swoja miłosc i zebym miała idealna prace. D latego ja modlac sie o szczescie mówie dokładnie o jaki szczescie mi chcodzi. Sw Józefowi tez podajesz konkrety piszac list do Niego

Dorota
Dorota Sty 8 '17, 23:19

Masz poniekąd  rację , Marto. Bo choć szczęście można różnie pojmować, o czym wspomina Ania, to jeśli to szczęście jest w rozumieniu "Skoro Bóg i tak wysłucha modlitw, które są zgodne z jego wolą" i oznacza wypełnienie woli Boga w życiu, to będzie to właściwa intencja , ja taką np. mam wobec siebie tylko, tylko tego pragnę.  Myślę jednak , że właśnie m.in. również  przez takie konkretyzowanie  intencji poznajemy . tę wolę Bożą . Inaczej , można by tylko prosić o szczęście  i narobić przy okazji masy błędów, bo Bóg nie podaje najczęściej jak na tacy , że "oto masz", my tę wolę rozpoznajemy po znakach , po tym , co małymi kroczkami otrzymujemy .

No i chyba najważniejsze..., a to odnośnie  Twego  pytania : "Skoro tylko Bóg wie co jest dla mnie najlepsze to po co mam podawać konkrety ? "... Bóg  nas nie zniewala, on pragnie byśmy Jemu powierzali swoje potrzeby, swoje marzenia, pragnie abyśmy z Nim o tym rozmawiali, chce z nami dialogu ,  To szczęście jest realizowane przez Boga i mnie wspólnie.