Loading...

Pogorszenie intencji | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
Kasia
Kasia Oct 4, 18:29
Witam Jestem w trakcie odmawiania pierwszej w zyciu nowenny. Od kiedy zaczelam jest we mnie tyle zlosci, ze czasami nie potrafie jej powstrzymac, i jest ona zupelnie sprzeczna z moja intencja, wrecz ja atakuje. Co wiecej w sprawie mojej intencji nagle mocno sie pogorszylo. I to zupelnie niespodziewanie, czego w zasadzie nie mogę do konca zrozumiec. To znaczy ze mam przerwac nowennę i zaczac od nowa w zupelnie innej intencji? To strasznie mnie przytlacza co tez objawia sie - jest mi z tego powodu bardzo wstyd- zniecheceniem do dalszego odmawiania. Nie umiem poradzic sobie z emocjami, a naprawde intencja jest dla mnie bardzo wazna. Czy takie stany pogorszenia objawiaja sie na poczatku czesto ?
Sylwia
Sylwia Oct 4, 18:39
Nie przerywaj, wytrwaj w swojej intencji do końca, pomimo przeciwności. W trakcie nowenny dzieją się różne rzeczy, przychodzą różne myśli, ale trzeba sobie z nimi poradzić i nie traktować tego, jako sygnał, żeby przerwać modlitwe. U mnie było tak, ze czym ważniejsza była intencja, tym więcej było przeciwności podczas modlitwy.
Jugi
Jugi Oct 4, 18:48

dokladnie tak jak Sylwia pisze. im powazniejsza i wazniejsza dla nas intencja tym wiecej niepowodzen.. i nie tylko na poczatku ale przez caly czas. powiem ci ze jak uswiadomisz sobie ze to co sie dzieje jest sprawka zlego tylko i wylacznie to latwiej bedie ci walczyc. powodzenia

Andrzej
Andrzej Oct 7, 21:14

Skończyłem swoją Nowennę P. 2 dni temu. Wiadomo czasem jest  łatwiej , czasem trudniej.

Prawdziwą głębię modlitwy  poczułem dopiero 40 dnia. Bądź twarda, idź do przodu, najważniejsze "nie klep" ale spróbuj rozumieć to co mówisz w modlitwie, wyobrażaj sobie obrazy do słów wypowiadanych.

I myślę już o kolejnej.  Pozdrawiam!