Loading...

Czy tak się odmawia nowennę? | Forum Nowenny Pompejańskiej

kasia
kasia Oct 11 '13, 14:48
Nie wiem, czy takie pytanie już było, jednak postanowiłam utworzyć nowy temat. Mam pytanie, od jakiegoś czasu odmawiam Nowennę..robię to tak Wierzę w Boga, Ojcze Nasz, 3xZdrowaś, Chwała Ojcu, "Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego", potem tajemnicę..po każdej z nich dodaję modlitwę błagalną/dziękczynną i westchnienia. Teraz tak czytam o tym i nie jestem pewna, czy robię dobrze ;/ Bo wiem, że po tajemnicy można dodać "O mój Jezu", ale ja właśnie zastąpiłam to modlitwą błagalną i westchnieniami. A może powinnam odmawiać to tylko na zakończenie różańca? Czy moja modlitwa jest przez to mniej wartościowa?
Monika
Monika Oct 11 '13, 17:58
Przed "Ten różaniec odmawiam..." powinnaś chyba podawać intencję, w której odmawiasz NP. Ja tak robię ale niech się jeszcze ktoś inny wypowie.


a co do "o mój Jezu" to w Nowennie "nie zastępuje się" tego modlitwą błagalną/dziękczynną i 3-krotnym westchnieniem tylko tak właśnie jest "zbudowana" NP. "O mój Jezu..." chyba bez "unieważniania" całej Nowenny można powiedzieć na samym końcu trzeciej lub czwartej Tajemnicy :)

kasia
kasia Oct 11 '13, 19:22
dziękuję za odpowiedź :)
Jerzy
Jerzy Oct 11 '13, 23:37
Przed "Ten różaniec..." mówisz: "Tę nowennę odmawiam w intencji ...."


"O mój Jezu" można odmawiać tak jak czwartą Tajemnicę Światła ale ta dodatkowa modlitwa została później dodana do Różańca Św. więc nie może mieć wpływy na ważność Nowenny która była wcześniej ustanowiona. 

kasia
kasia Oct 14 '13, 18:36
czyli, skoro dotychczas odmawiałam modlitwę tak, a nie inaczej, nie oznacza to, że muszę zaczynać od nowa, dobrze rozumiem? :)
kasia
kasia Oct 14 '13, 19:26
dziękuję :))
BeataM
BeataM Sty 12 '14, 23:44
+ NOWENNA +
Tu znalazłam najbardziej szczegółowo podane jak odmawiać Nowennę :)
BeataM
BeataM Lut 1 '14, 12:37
Najpierw intencja, a potem "Ten różaniec odmawiam..." - tak jest na stronie http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/05/nowenna-pompejanska/ i stronie, którą podałam wyżej
czy
najpierw "Ten różaniec odmawiam..." i potem intencja - tak jest na obrazkach?

Pomoże ktoś? :)


Jerzy
Jerzy Lut 1 '14, 16:50
Kolejność nie ma znaczenia, ja na początku mówię: Tę nowennę odmawiam w intencji ...

Potem: Ten różaniec ...

  

Bożena
Bożena Lut 1 '14, 23:12
Mam książeczkę o Nowennie, gdzie jest krok po kroku jak należy odmawiać. Odnośnie nurtującego Was pytania pisze tak:
"Przed rozpoczęciem każdej z trzech lub czterech części Różańca podajemy intencję i mówimy Ten Różaniec odmawiam......"
Ale myślę że kolejność nie jest tu chyba priorytetem.
Pozdrawiam