Loading...

I Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia

Szczegóły

Data Sie 17 '14
Miejsce
Kraków - Łagiewniki
Twórca Monika

Opis

I Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego MiłosierdziaWłaśnie znalazłam informację o tym wydarzeniu i umieszczam ją tu bo być może ktoś chciałby skorzystać z okazji i wybrać się do Łagiewnik.

Nie ukrywam, że moje serce bardzo się tam rwie i jak Pan Bóg nam pobłogosławi to uda się z rodzinką pojechać tam akurat w tym terminie. Może udało by się przy okazji zaaranżować spotkanie użytkowników naszego forum ?

Wiem, że wile osób ma daleko (my też mamy daleko) ale może choć garstka osób by się znalazła? Co Wy na to?


I Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia

Moja Tablica

Monika
Lip 26 '14, 19:05
również się cieszę Małgosiu :)))
Monika
Lip 31 '14, 08:58
dzięki Bogusiu :) widziałam to od razu, jak tylko natknęłam się po raz pierwszy na informacje o tej pielgrzymce :)
Lena
Sie 1 '14, 16:39
Bardzo chciałabym tam być, mam nadzieję, że uda mi się jakoś poukładać sprawy, by tam dotrzeć. Gdyby się nie udało na pewno sercem i modlitwą będę z Wami :)
Monika
Sie 11 '14, 09:33
Najprawdopodobniej nie pojedziemy ani do Krakowa ani do Częstochowy :( Mamy rozbity samochód i raczej nie da się tego naprawić przed wyjazdem.
Monika
Sie 11 '14, 14:34
do czwartku wyjaśni się czy damy rade naprawić auto i jednak przyjechać - proszę Was o modlitwę.
Małgorzata Kundzia
Sie 13 '14, 17:53
Balsam Miłosierdzia otrzymają 17 sierpnia wszyscy pielgrzymujący do sanktuarium w Łagiewnikach. W niedzielę przypada 12 rocznica konsekracji tutejszej bazyliki przez Jana Pawła II i zawierzenia całego świata Bożemu miłosierdziu.„Będzie to niedziela wielkiej wdzięczności. Będzie też wołaniem o to, ażeby nadal wypełniać polecenie św. Jana Pawła II «bądźcie apostołami Bożego miłosierdzia»” - mówił bp Jan Zając na konferencji prasowej, w czasie której informowano o I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Rektor łagiewnickiego sanktuarium, zaprasza do Krakowa wszystkich związanych z tym miejscem – tych, „którzy tu uczyli się Bożego miłosierdzia”.

I Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia zaplanowano na niedzielę 17 sierpnia. Będzie to dokładnie 12. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach i konsekracji tutejszej bazyliki. Ta pielgrzymka to równocześnie ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację papieża Polaka.

„Jako znak wdzięczności chcemy przekazać pielgrzymom Balsam Miłosierdzia” - zapowiadał ks. Franciszek Ślusarczyk. Wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podkreślał, że to nie jest olejek, który ma działać w sposób magiczny. „Pobłogosławiony w rocznicę konsekracji bazyliki ma stać się przypomnieniem Bożej łaski, której doświadczamy w sakramentach świętych. Ma być wezwaniem do stałej pracy nad sobą” - mówił kapłan wskazując na ulotkę z modlitwami dołączoną do Balsamu Miłosierdzia.

Balsam to mieszanka olejów przygotowana specjalnie dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przez firmę kosmetyczną. Jak powiedział ks. Ślusarczyk, ma „zapach Ziemi Świętej”. Uroczysty obrzęd pobłogosławienia sakramentale będzie miał miejsce podczas Mszy św. o godz. 10.30, której przewodniczył będzie rektor sanktuarium, bp Jan Zając. Balsam będzie rozdawany każdej rodzinie, która w tym dniu przybędzie do światowego centrum Bożego miłosierdzia.

W czasie I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostaną zaprezentowane także dzieła miłosierdzia świadczone w sanktuarium. Wokół bazyliki staną namioty, z których powstanie Miasteczko Miłosierdzia. Pielgrzymi będą mogli uzyskać informację m.in. o: poradni miłosierdzia, wspólnotach „Sychar”, rodziców dzieci utraconych, światowej krucjacie w obronie nienarodzonych, Apostolacie Ratunku Konającym, Duszpasterstwie Honorowych Krwiodawców.

W czasie pielgrzymi w Auli Jana Pawła II będą wyświetlane wartościowe filmy do zobaczenia przez całe rodziny: „9 dni, które zmieniły świat”, „Niebo istnieje... naprawdę” i przedpremierowy pokaz filmu: „Mary's Land. Ziemia Maryi”.

Patronat nad uroczystościami sprawuje kard. Stanisław Dziwisz, który w tym dniu będzie celebrował wieczorną Eucharystię w Bazylice Bożego Miłosierdzia.

17 sierpnia 2002 r. w czasie VIII pielgrzymki do Polski papież Jan Paweł II konsekrował łagiewnicką bazylikę i specjalnym aktem zawierzył cały świat Bożemu miłosierdziu.
Autor: pr
Źródło: KAI
Balsam Miłosierdzia otrzymają 17 sierpnia wszyscy pielgrzymujący do sanktuarium w Łagiewnikach. W niedzielę przypada 12 rocznica konsekracji tutejszej bazyliki przez Jana Pawła II i zawierzenia całego...Więcej…
Małgorzata Kundzia
Sie 17 '14, 17:10
Ciebie, Boga wysławiamy, Tobie zawierzamy

- Światła padające z łagiewnickiej wieży, które przypominają promienie z obrazu Jezusa Miłosiernego i rzucają duchowy blask na całą Polskę: od Tatr do Bałtyku, od Bugu do Odry i na cały świat – przyprowadziły nas na to miejsce, aby jeszcze raz spotkać się z „Niestrudzonym Pielgrzymem tej ziemi” - z Janem Pawłem II. Ufamy, że jest z nami otoczony blaskiem Miłosiernego Jezusa – mówił w homilii w czasie Mszy św. 17 sierpnia 2014 roku ks. bp Jan Zając, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Odprawiając Mszę św. bp. Zając miał na sobie ornat Jana Pawła II sprzed 12 lat, a w czasie Konsekracji używany był także kielich z tamtego czasu. - Święty Janie Pawle II! W czasie konsekracji tej świątyni przekonywałeś nas, że jest to szczególne miejsce, które Bóg wybrał , aby tu wylewać łaski i udzielać swego miłosierdzia. Modliłeś się, aby ten kościół był zawsze miejscem głoszenia orędzia o miłosiernej miłości Boga. W ciągu minionych kilkunastu lat miliony pielgrzymów osobiście tu przybyło, aby usłyszeć Boskie orędzie, które otrzymała s. Faustyna – mówił rektor Sanktuarium.

Kaznodzieja nazwał Jana Pawła II „gorliwym miłośnikiem Eucharystii”, Mężem modlitwy, zanurzonym w Bogu”, „uczącym wszystkich solidarności”, „głosicielem Nowej Ewangelizacji” oraz „promotorem cywilizacji miłości”.

Podkreślił, że zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu było wydarzeniem, które wywarło ogromny entuzjazm – i tu i na całym świecie. - Dokonałeś Ojcze Święty uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Rozpoczął się nowy etap w historii świata i człowieka. Każdy człowiek i cały świat został zawierzony w sercu Ojca przez Chrystusa w Duchu Świętym – powiedział rektor Sanktuarium.

Kaznodzieja podkreślił, że pielgrzymka jest wielkim dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II i za dar tego świętego miejsca, za ogrom łask, którymi Bóg w nim obdarowuje. - Na progu nowego czasu, nowych dni, które nadchodzą, razem z Tobą Ojcze Święty chcemy wyznać, że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, miłości, jak miłosierdzie Boga. Dziś na nowo podejmujemy zadania apostołów miłosierdzia. Przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo i wytrwałą modlitwę, pragniemy rozpalać ogień miłosierdzia we współczesnym świecie – zaznaczył ks. bp Jan Zając.

mp
Ciebie, Boga wysławiamy, Tobie zawierzamy

- Światła padające z łagiewnickiej wieży, które przypominają promienie z obrazu Jezusa Miłosiernego i rzucają duchowy blask na całą Polskę: od ...Więcej…
Małgorzata Kundzia
Sie 17 '14, 17:15
Pielgrzymi dziękują za dar Balsamu Miłosierdzia

Setki pielgrzymów otrzymało 17 sierpnia 2014 roku Balsam Miłosierdzia – dar Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przygotowany na I Pielgrzymkę Bożego Miłosierdzia, która odbywa się w dwunastą rocznicę poświęcenia Bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II.

Do Sanktuarium przybyli dziś pielgrzymi z Wrocławia. Podkreślali, że Balsam, który otrzymali będzie im pomagał w głoszeniu orędzia o Bożym Miłosierdziu. - To dla nas wielka radość, że tu jesteśmy. Wielu z nas było tu także 12 lat temu, więc nie mogło ich zabraknąć i dziś – powiedziała nam pani Krystyna.

Pani Zofia nie kryła radości, kiedy w jej rękach znalazł się Balsam Miłosierdzia. - Mam niepełnosprawnego wnuczka i będę się modliła, by Bóg dał mu zdrowie i siły. Sama otrzymałam balsam i przekażę go dalej moim bliskim – wyznała kobieta.

Aż z Niemiec pielgrzymowała na dzisiejszą niedzielę do Łagiewnik pani Zofia. - Byłam tu 12 lat temu i jestem dziś. Balsam, który tu otrzymałam zawiozę i przekażę mojej wspólnocie. Mam nadzieję, że pomoże on być jeszcze bardziej apostołami Bożego Miłosierdzia – powiedziała nam.

Balsam otrzymał także o. Piotr ze Słowacji. - Często tu przyjeżdżam. To miejsce jest mi bardzo bliskie. Nie wiedziałem, że otrzymam tu tak wspaniały prezent. Cieszę się z niego ogromie i będę się nim dzielił – zapewnił.

Do Łagiewnik na każdą Mszę św. przybywają setki pielgrzymów nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji, Włoch i Niemiec. Po Eucharystii otrzymują Balsam Miłosierdzia. Rozdają go kapłani, wypowiadają słowa: „Przyjmij Balsam Miłosierdzia i bądź jego świadkiem”.

mp
Pielgrzymi dziękują za dar Balsamu Miłosierdzia

Setki pielgrzymów otrzymało 17 sierpnia 2014 roku Balsam Miłosierdzia – dar Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przygotowany na I Pielgrzymk...Więcej…
Monika
Sie 17 '14, 18:06
Komu się udało być tam osobiście?
Musisz się zalogować, aby komentować