Loading...

Credo – Modlitwy początkowe (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) | Forum Nowenny Pompejańskiej

Didymos
Didymos Cze 2 '12, 23:07
na stronie http://pompejanska.rosemaria.pl w dziale Jak odmawiać nowennę popmejańską - krok po kroku wg. pkt. 4  
"Modlitwy początkowe (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) odmawiamy jeden raz, przed pierwszym różańcem".
– chmm zastanawiam się dlaczego w NP tylko przed pierwszą częścią, na samym początku odmawia się Credo? … Ja zawsze odmawiałem „Sznureczek” 
:-) tak je sobie nazwał mój mój 8-letni stynek :-)  przed każdą częścią - tak byłem uczony i tak też każda "instrukcja" różańca głosi.
Ja akurat odmawiam je osobno o różnych porach dnia.

Czy to jest nadinterpretacja w przypadku odmawiania całego różańca w ciągu dnia, bez względu na to czy wszystkie częśic razem  czy osobno i nie trzeba Credo przed każdą częścią?! 
Oczywiśice ktoś może odpowiedzieć, że nic się złego nie stanie jak odmói Credo przed każdą częścią, ale chodzi  mi o formalność co do prawidłowości nie odmawiania go przed każdą częścią? łoj strasznie długi ei zakręcone to pytanie ;-)
Edytowany przez Didymos Cze 2 '12, 23:10
Besia
Besia Cze 26 '12, 10:27

Witaj Didymos !

Zastanawiałam sie nad Twoim pytaniem i nie wiem jakto jest .Ja jak odmawiam wszystkie części naraz to tylko przed pierwszą odmawiam modlitwy poczatkowe ,a jak dzielę na części to wtedy przed każdą częścia .

Pozdrawiam serdecznie

Gallus
Gallus Cze 28 '12, 11:12
hm.....
ja połączyłem różaniec z Koronką do Miłosierdzia i na początku odmawiam Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga. a po każdej dziesiątce różańca odmawiam dziesiątkę Koronki Dla jego bolesnej .....  Na raz odmawiam zarówno różaniec jak i koronkę do Miłosierdzia  

Didymos
Didymos Lip 7 '12, 20:31
dziękuję za głos.Beata ma chyba rację i tu jestem się znią w stanie zgodzić że jak "ciórkiem" to jedno Credo wystarycz a jak osobno to przed każą częścią. Ja ostatnio dostałem oświecenie w tej sprawie (prywatne ośiwecenie :) odmawiam credo jednak zawsze be zwzględu czy odmiawiam wszystkie części razem czy osobno. Credo traktuje jednak jako wstep, takie wyiszenie i skupienie się przed rozmyslaniem nad tajemnicami. czasam jest tak że mała przerwa między częsciami powoduje duże rozkojarzenie więc credo pozwala mi wrócić do skupienia się :)  
Didymos
Didymos Lip 7 '12, 20:50
Cytat z Gallus Na raz odmawiam zarówno różaniec jak i koronkę do Miłosierdzia  

Gallius, przyznam że ciekawy sposób odmawiania Koronki i różańca w jednym ;). Ale od razu przypomniała mi się rozmowa z pewnym księdzem gdy pytałem go, czy można robić równolegle  7 pierwszych  czwartków , 9 pierwszych piątków, i 5  pierwszych  sobót, czyli "spinam się" i wtedy w bardzo intensywny pierwszy tydzień każdego miesiąca w ciągu 9 miesięcy odprawiłem wszystkie pierwsze piątki, czwartki i soboty. ksiądz odpowiedział ... "Można ... pewnie że można (a po chwili dodał) tak samo jak można pierwsze i drugie danie oraz deser wrzucić do jednego garnka zamieszać i zjeść naraz, niby to samo, jeśli chodzi o skład, ale chyba jednak lepiej by smakował jak to wszystko skonsumowane osobno w odpowiednich odstąpach czasu i powolutku " :) 
Magdalena
Magdalena Lut 26 '13, 15:14
Witam. Czy można odmawiac skrócone Wierze w Boga? Dziś mam 1 dzień nowenny i odmówiłam skróconą wersje Wierze w Boga 
na poczatku i nie wiem czy nie odmowic wszystkiego od poczatku z ta dluzsza wersja...
Mariusz
Mariusz Lut 26 '13, 18:24
Wszystko OK, ja bym teraz odmawiał już dalej z tą krótsza wersja jak już bym zaczął :)
Magdalena
Magdalena Lut 26 '13, 22:06
Dopiero teraz odczytałam Wasze odpowiedzi a wcześniej dla pewności powtórzyłam wszystko z dłuższą wersja:)