Loading...

Różaniec Odmawianie | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Łukasz
Łukasz Maj 16 '14, 10:22
Witam mam pytanie dotyczące odmawiania różańca mianowicie każda tajemnica np:

1 Tajemnice Radosne 

i czy wystarczy jak powiem : Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie i zaczynam odmawiać 1 Ojcze Nasz 10 Zdrowaśiek i Chwała Ojcu..

i kolejna cześc tajemnicy Nawiedzenie Świętej Elżbiety

czy trzeba ta część wypowiedzieć cała mianowicie Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie  Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami... Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus»... Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam pożycia z mężem?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym»... Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa!»

chodzi mi o to ze cieżko zapamientac tyle tekstu chciałbym odmawiac różaniec np bedąc w pracy i nie spósób posiłkowac sie książeczka wiem że to banalne pytanie ale proszę o odpowiedz

Dziekuje i pozdrawiam

Besia
Besia Maj 16 '14, 10:42

Witaj Łukaszu nie koniecznie musisz zapamiętywać te słowa ,możesz w myślach po swojemu każdą tajemnicę chwilkę rozważyć ,np.Zwiastowanie NMP i przez chwilkę sobie o tym pomyśleć ;)

Pozdrawiam serdecznie ;)

Edytowany przez Besia Maj 16 '14, 10:43
Marta
Marta Maj 18 '14, 00:50
Zawsze warto poświęcic chwilkę na rozważenie każdej tajemnicy ale niekoniecznie musisz je czytać lub zapamiętywać. Ja czasem mówiłam sobie w myslach cos swoimi słowami, np. przy Zwiastowaniu mówiłam coś w stylu: Maryjo dziękuję Ci, że zgodziłaś się na bycie mamą Jezusa, że z taką pokorą przyjęłaś słowa Anioła gdy zwiastował Ci tę nowinę, proszę pomóż mi tak samo przyjmować wolę Bożą jak Ty to robiłaś. Pomagało mi to skupiać się na modlitwie, bez tych rozważań czasem się zamyślałam i gubiłam wątek ;)