Loading...

Przebacz | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
zbynio518
zbynio518 Maj 21 '14, 21:43

Przebaczenie to akt woli, nie uczucie. 
Jeśli czekasz z wybaczeniem komuś krzywd, których doznałeś, skazujesz się na jeszcze większe cierpienie. Czekając z wybaczeniem skazujesz się na życie w atmosferze żalu, pretensji, gniewu, poczucia winy. Te negatywne emocje zjadają cię od środka, i jeśli myślisz, że odmawiając komuś wybaczenia ukarzesz go to wiedz, że karzesz przede wszystkim siebie. Zasługujesz na pokój, który niesie przebaczenie nawet, jeśli ta druga osoba może na niego nie zasługiwać. Jeśli chcesz uleczyć swoje rany, wybacz. Nie czekaj, aż ktoś zrozumie swój błąd czy krzywdę ci wyrządzoną – może się to nie stać nigdy. Czy chcesz do końca życia być więźniem złych emocji, tylko dlatego, że ktoś nie dojrzał do powiedzenia „przepraszam”? Nie musisz poświęcać życia dla tej osoby, wybaczając. Twoje wybaczenie nie zwalnia go z odpowiedzialności. Nie skazuj jednak swojego życia na emocjonalne i duchowe ciemności przez kogoś, kto woli stać w miejscu. Bądź mądrzejszy – dla siebie. 
Zrób pierwszy krok.

Wiem, że to trudne, ale uwierz, że warto, mówię z doświadczenia.

A tak w ogóle zacznij od wybaczenia sobie. Kiedy już to zrobisz i zaakceptujesz, że nie musisz być chodzącym ideałem, że masz prawo do popełniania błędów, że twoja wartość nie jest zbudowana na tym, co myślą i jak traktują cię inni, będziesz potrafił stać mocno na nogach, nawet, gdy wszystko w Twoim życiu będzie się walić. Gdy doświadczysz zawodu ze strony drugiego człowieka będziesz potrafił wybaczyć i iść dalej. Nawet, gdy ktoś cię skrzywdzi, będziesz potrafił zobaczyć w nim brata, a nie wroga. Zmiany, których pragniesz w swoim życiu, muszą się najpierw narodzić w twoim sercu.

Nie ma „odpowiedniej chwili” by wybaczyć. 
Serce gotowe jest wybaczyć natychmiast, albo nigdy. 
Wybaczenie – pełne i niezachwiane – to proces, który czasem trwa długo, ale zawsze zaczyna się przez postawienie pierwszego kroku. 
Akt woli jest właśnie tym krokiem.

Wybaczam… dziś, jutro, każdego dnia, aż dojdę do tego punktu swoje wędrówki, kiedy wybaczenie stanie się bezwzględnie częścią mnie. Dobranoc, spokojnej nocy kochani

Dorota
Dorota Maj 21 '14, 22:02
"Jeśli czekasz z wybaczeniem komuś krzywd, których doznałeś, skazujesz się na jeszcze większe cierpienie.
"A tak w ogóle zacznij od wybaczenia sobie."
To pierwsze kroki w procesie nawrócenia, przy czy przebaczenie sobie, zaakceptowanie siebie takim jakim się jest , jest tym pierwszym krokiem. który należy dokonać w sobie.
"
Dorota
Dorota Maj 22 '14, 08:44
Zbynio, właśnie chciałam poruszyć tą kwestię.


Od ponad miesiąca odmawiam modlitwę o przebaczenie, choć nie jestem człowiekiem chowającym urazę, raczej szybko zapominam i wszystkim dobrze życzę, to niewiarygodne ile w naszym życiu rzeczy musimy przebaczyć. A im bardziej jesteśmy wrażliwi, tym więcej rzeczy wypływa z naszej podświadomości.


Choć minęło już sporo czasu, nadal śnią mi się ludzie, z którymi już dawno nie mam kontaktu, a powiedzieli mi coś, za co muszę im przebaczyć. 

Dorota
Dorota Maj 22 '14, 10:06
Użytkowniczko, modlę się nieustannie. Nie mam już żadnych oporów, czuję się wolna, ale nadal się modlę.. Pan Bóg tą modlitwą bardzo mnie przemienił :)



Dorota
Dorota Maj 22 '14, 10:18
Za nich modlę się szczególnie..


szczególnie ta modlitwa jest mi pomocna:


Panie Jezu, przebaczam (wymień imię i nazwisko osoby, której pragniesz

przebaczyć), ponieważ Ty zawsze przebaczasz wszystkie moje grzechy. Pragnę

kochać ją (go) tą samą miłością, jaką Ty mnie i ją (jego) kochasz. Ulecz rany

mojego serca i uwolnij mnie od wszystkich negatywnych myśli i uczuć, które

spontanicznie rodzą się na myśl o (wymień imię osoby). Proszę Cię, Panie,

abym zawsze zło zwyciężał miłością i przebaczeniem i tak, jak Ty, mógł

zawsze kochać i przebaczać. Ponieważ bardziej ode mnie pragniesz mojego

dobra i szczęścia, dlatego proszę Cię, abym również i ja tego samego pragnął

dla (wymień imię i nazwisko). Panie, niech Twoja miłość przepłynie przez moje

serce do niej (do niego), uwolnij ją (go) od wszelkiego zła i doprowadź do

pełni szczęścia. Amen.