Loading...

Afera taśmowa. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Polityka, kontrowersje
Grzegorz
Grzegorz Cze 23 '14, 19:03
Jak myślicie, kto za nią stoi ?
Jakie będą jej konsekwencje ?
Jak wyjdzie na tym Polska ?
Czy z chrześcijańskiego punktu widzenia to dobrze, że taśmy zostały ujawnione ?
zbynio518
zbynio518 Cze 23 '14, 20:52
Jako katolik,to dobrze,że obłuda wypłynęła na jaw.Ale z drugiej strony,sposób uzyskania tej prawdy,był równie podły jak obłuda polityków.Nie wiemy też,czy ktoś nie robi na tych taśmach,jakiegoś swojego własnego interesu.Prosty wniosek,jedni i drudzy zasługują na potępienie.Rząd do dymisji w całości.A druga strona za kratki.
Grzegorz
Grzegorz Cze 23 '14, 21:46
Interes ktoś ma w tym na pewno. Jeśli nie grupa jakichś rodaków, to Rosjanie albo Niemcy. Przykro mi, że w naszej Ojczyźnie dzieją się takie rzeczy. Tyle hipokryzji jest w naszych politykach. Kraj jest teraz taki niestabilny. Za parę miesięcy wrócę do kraju na dobre, a tam bałagan, że strach się bać :(
Monika
Monika Cze 23 '14, 22:46
Mam nadzieje ze beda przedtreminowe wybory bo tylko takie rozwiazanie przyniesie Polsce konieczne zmiany. W jaki sposob by te tasmy nie zostaly pozyskane to Tusk powinien podac sie do dymisji. Ale nie mozna oczekiwac po czlowieku ktory nie ma honoru honorowego zachowania. 
Edytowany przez Monika Cze 23 '14, 22:48
Angie
Angie Cze 24 '14, 12:43
Ciekawe, że w momencie, gdy wybuchła "afera taśmowa", Niemcy ostatecznie rozprawili się z naszym przemysłem kopalnianym wprowadzając bardzo drastyczne ograniczenia emisji CO2.
Ale uwaga wszystkich była tak skupiona na samej aferze, że chyba niewiele osób zauważyło, że wbito kolejny gwóźdź do trumny naszej Ojczyzny.
Besia
Besia Cze 24 '14, 13:26
Tak Angie ;(
Grzegorz
Grzegorz Cze 24 '14, 13:39
Takie odwracanie uwagi dzieje się już nie pierwszy raz. A my dalej nie nauczyliśmy się czujności.
Besia
Besia Cze 24 '14, 13:49
Niestety
Besia
Besia Cze 24 '14, 14:05
Wciąż za mało modlitwy za naszą Ojczyznę ;(
Grzegorz
Grzegorz Cze 24 '14, 14:29
A może zdziałamy coś tutaj lokalnie, na naszej stronie ?
Ustalmy może jakąś modlitwę o to, aby naszych polityków prowadził Duch Święty.
Kwestia dogadania.

Besia
Besia Cze 24 '14, 14:47
Jestem za ;)
Grzegorz
Grzegorz Cze 24 '14, 14:55
No to może we wtorek każdego tygodnia odmówimy jakąś modlitwę, tylko jaką ?
Oby nie za długa, żeby nie zniechęcić odmawiających.
Grzegorz
Grzegorz Cze 24 '14, 14:56
I jaka powinna być formuła intencji ?
Besia
Besia Cze 24 '14, 15:05

Może taka modlitwa Wam się spodoba ,jest króciutka .Może ktoś ma inne propozycje ;)


Duchu Święty, natchnij mnie,
Miłości Boża, pochłoń mnie,
na właściwą drogę zaprowadź mnie.
Maryjo, Matko, spójrz na mnie,
z Jezusem błogosław mi.
Od wszelkiego złego,
od wszelkiego złudzenia,
od wszelkiego niebezpieczeństwa
zachowaj mnie. Amen.

Wezwań tych nauczył Duch Święty swoją służebnicę s. Marię od Jezusa Ukrzyżowanego. Zamiast "mnie" - mówiła - można używać liczby mnogiej "nas", albo wymienić własną Ojczyznę np. "Polskę

Dorota
Dorota Cze 24 '14, 15:08

Aby sprawujący władzę służyli człowiekowi

Panie, Ty dajesz nam jako wzór świętego Tomasza Morusa, męczennika, który oddał życie za prawdę, dając w ten sposób świadectwo prymatu prawdy nad władzą. Spraw, prosimy Cię, za wstawiennictwem tego patrona rządzących i polityków, by ci, którzy sprawują w społeczeństwie jakąkolwiek władzę, za swój cel uznawali służbę człowiekowi, sprawiedliwości i prawdzie.

Obdarz ich darami Ducha Świętego w podejmowaniu decyzji. Strzeż ich od pokusy wszelkiej nieuczciwości. Daj, by nie sprzeniewierzali się pokładanemu w nich zaufaniu. Niech nie szukają zaspokojenia prywatnych interesów, ale kierują się wspólnym dobrem, pełniąc swoją funkcję sprawiedliwie, w poczuciu godności i równości wszystkich ludzi, dla pożytku tych, których reprezentują. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.


http://www.franciszekwalcz.pl/modlitwy.html

Grzegorz
Grzegorz Cze 24 '14, 15:09
Może taki tekst intencji ?
"Z Maryją Królową Różańca Świętego módlmy się o to, aby Duch Święty prowadził polskich polityków w codziennym posługiwaniu naszej Ojczyźnie "
Besia
Besia Cze 24 '14, 15:15

A tak przy okazji przypomnę o Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę ,może ktoś się skusi

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/


W wielu też miastach organizowane jest Jerycho Różańcowe za Ojczyznę warto brać udział jak ktoś ma możliwość .

Edytowany przez Besia Cze 24 '14, 15:19
Grzegorz
Grzegorz Cze 24 '14, 15:15
Wieczorem przegłosujemy publicznie modlitwę, którą będziemy odmawiać.
Zrobię to w formule pytania i sugerowanych odpowiedzi.
Założę też nową grupę.
Besia
Besia Cze 24 '14, 15:17
Super:)
Grzegorz
Grzegorz Cze 24 '14, 20:53
Głosowanie otwarte.
Strony: 1 2 »