Loading...

problemy i klopot z wyborem intencji | Forum Nowenny Pompejańskiej

katarzyna
katarzyna Lip 23 '14, 23:33
Szczesc Boze 
nie wiem od czego zaczac,moze napisze w skrocie.Jestem tutaj bo chcialabym sie nawrocic a jakos mi to nie idzie.Nie chodze do kosciola,mam 31lat i jestem w kompletnym dolku.Od 7lat mieszkam z chlopakiem,nie wiedzialam nigdy w tym nic zlego,wrecz przeciwnie.Na poczatku bylo fajnie,planowalismy slub,a teraz jetsesmy z soba chyba juz tylko z przyzywczajenia albo ze strachu.Sama nie wiem,ale na mysl o slubie z nim czuje strach,na mysl o odejsciu tez strach.Poza tym nie mam pracy,nie mam zawodu,gdzies tak sie przeblakalam te ostatnie lata.Mialam powazna depresje,z ktorej wyszlam,bylam do spowiedzi po 7latach,trzy miesiace przeplakalam zeby pozbierac sie z tego wszystkiego co mam w glowie,probowalam cos naprawic,ale od nowa ogarnela mnie beznadzieja wszystkiego.Nie umiem sobie poradzic,nie wiem od czego zaczac.Dzis postanowilam ze odmowie Nowenne Pompejanska ale nie umiem wybrac intencji.Chcialabym bardzo znalezc prace,zeby w koncu zaczac cos robic,miec wlasne pieniadze,nawet na to zeby moc sie wyprowadzic bo teraz jestem kompletnie zalezna od partera,hmmm nawet nie wiem czy powinnam go tak nazywac bo nawet sypialmy w osobnych sypialniach.Czy moze mam sie modlic o nawrocenie,czy o pomoc we wszystkim?Nie wiem,pisze ze w Nowennie musi byc jasno sformulowana prosba a ja mam w swojej glowie taki motlok ze nie wie wiem o co prosic jak potrzebuje i pracy i pomocy i sily zeby odejsc.Myslicie ze jest dla mnie jakikolwiek ratunek i szansa ze jeszcze bede sczesliwa?Mi sie wydaje ze ja juz tak nieszczesliwa jak jestem w srodku zostane na zawsze a to jest juz takie meczace.I jak mam sie modlic?czy intencja w ogolnej prosbie o pomoc jest dobra?
Besia
Besia Lip 24 '14, 00:03

Witaj Kasiu.

Proś Kasiu o pomoc jak najbardziej ;)))

Monika
Monika Lip 24 '14, 07:01
Witaj Kasiu :)

Bóg czeka na każdego człowieka- bez względu na to, jak długo był od Niego oddalony. Jesteś Jego umiłowaną Córką, która pogubiła się w życiowych wyborach. Ważne, że dostrzegłaś, że coś jest nie tak, że brakuje Ci czegoś ważnego w życiu.

Co do intencji - może zanim rozpoczniesz Nowennę to pomódl się przez jakiś czas do Ducha Świętego o rozeznanie ? Może to też pozwoli Ci trochę wyciszyć natłok myśli i usłyszeć to co mówi Ci serce?

Pamiętaj o częstym korzystaniu z sakramentów - spowiedź, Eucharystia, Komunia św. Jak masz czas i możliwość to adoruj Jezusa w Najświętszym Sakramencie i powierzaj Mu swoje troski. Złóż to z czym sobie nie radzisz w ręce Jezusa i proś aby On się tym zajął.


Bardzo się cieszę, ze do nas trafiłaś :)

Jerzy
Jerzy Lip 24 '14, 07:32
Witaj Kasiu, Jak najbardziej powinnaś się modlić a najlepiej na początek o uzdrowienie własnej duszy, o Wiarę, Nadzieję i Miłość. Osoba która zatraciła ww. łaski na ogół dokonuje złych wyborów i robi kolejny błąd chcąc naprawić poprzedni. Wiem po sobie że idąc kiedyś na rozmowę o pracę dostałem ją od razu gdy byłem spokojny i uśmiechnięty. A to można osiągnąć mając zdrową i ufną duszę. 

Powodzenia. 

katarzyna
katarzyna Lip 24 '14, 07:52
Bardzo dziekuje za odpowiedzi i wsparcie.Macie racje ze powinnam pomodlic sie o rozeznanie skoro mam taki problem z wyborem intencji.Zdrowej i ufnej duszy to napewno nie mam,mam ochote krzyczec,plakac,czasami to az jestem zla na wszystko,nawet na slonce.Wszystko mnie denerwuje,czuje ze marnuje swoje zycie,ze chcialabym zyc inaczej,ze nie nadaje sie do niczego a zwlaszcza do zycia na tej planecie.Ze cokolwiek robie zawsze i tak zle wyjdzie.Ja po prostu przywyklam do lez i bycia smutna i nieszczesliwa ze nie wierze ze moge zyc inaczej,byc szczesliwa po prostu od tak i spelniac marzenia.To dla mnie jak cos nie do osiagniecia.

Wiecie skad dowiedzialam sie o Nowennie? Z pudelka.Chdze po necie bez celu i mysle nad swoim zyciem i nagloe w komentarzach zobaczylam "pomnij o milosciwa..." Takim sposobem tu trafilam i zaczelam myslec o odmowieniu nowenny,bo poczolam ze ktos tam w gorze moze mi pomoc.

Dzisiaj wogole po napisaniu postu mialam pierwsza taka od roku chyba rozmowe z moim chlopakiem.Duzo miedzy nami zlych rzeczy sie wydazylo,ciagle sie nie uklada ale nie chce o tym opowiadac.Nasze kazde rozmowy konczyly sie klutniami a dzis w koncu pogadalismy,wyzucilam z siebie wszystko,plakalam jak nigdy.Dowiedzialam sie ze chce sie ozenic ze mna ale ja powiedzialam,ze nie chce tak,jak mam tyle watpliwosci i uzgodnilismy ze zamieszkamy osobno jak znajde prace,tak jak juz od dawna powinno byc i on mi pomoze jesli bede potrzebowac pomocy.On jest dobrym czlowiekiem,jednak miedzy nami nie ma tego co bylo,ja nie chce isc do oltarza tylko przez to ze powinnismy,tylko naprawde z milosci,a jak narazie milosc zastapil zal do niego o wszystko co bylo.

Chcialabym po prostu poczoc ze moje zycie idzie w dobrym kierunku,ze robie to co powinnam robic,a nie tak jak teraz.Ja wiem ze robie zle,wiem co powinnam zrobic,ze powinnam zawierzyc Jezusowi i pomimo moich lekow przed wyprowadzka zrobic to i wtedy sie mi pouklada,ale ten strach mnie obezwladnia,nawet przed tym zeby znalezc prace,bo czuje sie nic nie warta i ciagle mysle ze nikt mnie nie zatrudni bo jestem glupia itp.

Monika
Monika Lip 24 '14, 09:06

Kasiu, na pewno nie jestes głupia. Nie masz doświadczenia i to powoduje u Ciebie brak poczucia własnej wartości. 

Moja koleżanka, 40 latka, która "przesiedziała" w domu 20 lat wychowując dzieci i gotując obiadki poszła pare miesięcy temu po raz pierwszy do pracy, a właściwie na staż. I super się odnalazła w tym co robi, szybko się nauczyła wszystkiego a tematyka nie jest wcale taka łatwa tym bardziej dla kogoś kto NIGDY, NIGDZIE nie pracował bo dotyczy telefonów komórkowych i wszelkich akcesoriów do nich, doładowań telefonów i takich tam. 

Także nie dołuj się tylko uwierz w siebie, zacznij rozsyłać CV :) Na pewno znajdziesz taką pracę, w której dadzą Ci szansę na pokazanie, że stać Cię na wiele :)

Besia
Besia Lip 24 '14, 10:11

Nawrócenie 


Kasiu Ty już zrobiłaś pierwszy krok ;)

Wiesz ,że chcesz żyć inaczej  .Twój strach jest naturalny ,bo to dla Ciebie nowe wyzwanie i masz obawy czy dasz sobie radę ,ale na pewno dasz !!!!

Z Bożą pomocą wszystko można pokonać .

Odwagi kochana !!! Zacznij szukać pracy .











Monika
Monika Lip 24 '14, 10:34
no własnie - strach ma zawsze wielkie oczy ;) ale z Bogiem możemy wszystko!