Loading...

Przyjęcie Szkaplerza Karmelitańskiego | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Weronika
Weronika Lip 25 '14, 00:44
Witam! Czy na Jasnej Górze można przyjąć Szkaplerz Karmelitański? A jeśli tak, to w jaki sposób i jak do tego przystąpić? :)
Jerzy
Jerzy Lip 25 '14, 14:14
Musisz sobie kupić Szkaplerz i na pewno znajdziesz tam ojca który Ci go poświęci i nałoży wyznaczając codzienną modlitwę. Watro sobie od razu kupić Medalik Szkaplerzny bo nie do każdego stroju będzie Ci pasował tradycyjny Szkaplerz a nie powinno się go nosić od czasu do czasu. Natomiast po przyjęciu tradycyjnego Szkaplerza można go sobie samodzielnie zmieniać na medalik.  


http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=02 

Edytowany przez Jerzy Lip 25 '14, 14:15
Weronika
Weronika Lip 25 '14, 14:52
Aha :) a to nie jest jakies uroczyste nadanie tego Szkaplerza? czy poprostu jakis ksiadz mowi nade mna takie modlitwy i to wystarcza?

Jerzy
Jerzy Lip 25 '14, 19:09
Są uroczystości u o. Karmelitów gdy na Mszy Św. nakłada się szkaplerze ale to nie jest obowiązkowe. Ważne jest poświęcenie, modlitwa i nałożenie przez księdza (po raz pierwszy). 
Weronika
Weronika Lip 26 '14, 11:55
dziekuje :) a gdzie moge nabyc Szkaplerz?

Małgorzata Kundzia
Małgorzata Kundzia Lip 26 '14, 12:22
W księgarniach katolickich mozna kupic,w sklepach z dewocjonaliami chyba tez
Weronika
Weronika Lip 26 '14, 19:11
dziekuje :)
Julka
Julka Lip 26 '14, 20:46
Weronika, jak coś ja tobie taki szkaplerz mogę podarować, mam niedaleko do ojców Karmelitanów, gdzie mogę go nabyć tylko jeżeli oczywiście byś chciała musiała być mi podać swój adres na pw, żeby mogła go wysłać :D. W ogóle noszenie szkaplerza jest czymś przepięknym *-*. Samo wzięcie do siebie Maryi jak św. Jan już jest czymś cudownym :))
Jerzy
Jerzy Lip 26 '14, 20:54
W tym linku: http://ksiegarnia.karmelczerna.pl/...p;controller=product  masz ofertę szkaplerzy i medalików szkaplerznych. Sam myślę zarówno o szkaplerzu i od razu chcę sobie kupić taki srebrny medalik.  

Po drugie te szkaplerze są produkowane i sprzedawane przez zakonników więc każdy grosz im wpłacony idzie na zbożny cel. 

Edytowany przez Jerzy Lip 26 '14, 21:04