Loading...

Książki związane z wiarą | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Książki i kultura
Lena
Lena Wrz 10 '14, 08:06

Zakładam ten wątek, ponieważ chciałabym, by było to miejsce, w którym wymieniamy się tytułami, tematyką ( chodzi mi tutaj o tematykę Maryjną, Świętych, Ducha Św.itp.) , spostrzeżeniami przeczytanych książek o tematyce chrześcijanskiej oraz mam nadzieję, że niektórzy będą ostrzegać przed niewłaściwą literaturą, która z pozoru wydaje się mieć coś wspólnego z religijną, ale w zasadzie, to sieje spustoszenie w życiu duchowym  ( np. w bibliotece w dziale "Chrześcijanstwo" znalazłam "Potęgę podświadomości" ). 

Monika
Monika Wrz 10 '14, 10:19

Myślę, ze jeżeli już to lepiej nie robić tu listy "ksiąg zakazanych" tylko polecać sprawdzone książki.

Lena
Lena Wrz 10 '14, 15:00

Moniko, a przeczytałaś ze zrozumieniem? Chodzi o książki o tematyce chrzescijanskiej i nikt nie mówi tu o spisie ksiąg zakazanych. Tylko o ksiązki o tematyce religijnej, a dokładnie chrześcijanskiej, ale nieraz zdarza się "owca w wilczej skórze" wrzucona do całej tej tematyki i skoro taki proceder istniej i ktoś coś takiego zauważy lub się spotkał, to dlaczego miałby o tym nie napisać i nie ostrzec innych ? ( może zbyt mocny przykład podany został przeze mnie, ale symblizuje mniej wiecej o co chodzi ).

Powtarzam: głównym celem są wartościowe, religijne książki. Są różne wydawnictwa, niekoniecznie chrzescijanskie, które wydają różne ksiązki i  nieraz zapląta się taka ksiązka, która jednak nie jest do konca zgodna z nasza wiarą ( tzn. są prawdy / tezy / religijne, a reszta szkodliwych treści jest sprytnie wplecione ). I nie widzę w tym nic złego, jeżeli ktoś powie: "Wiesz co, nie polecam Ci tej książki, bo .... ( i tu następuje wymiana treści, tez niezgodnych z wiarą chrześcijanską )". 

Temat - rzeka, można by napisać esej  w tym temacie, ale nie o to tutaj chodzi, tylko o ustalenie pewnych ram.