Loading...

Anneliese Michel | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Książki i kultura
Gosia
Gosia Gru 15 '14, 00:34

Co sądzicie?

Do założenia tego wątku skłonił mnie film dokumentalny o Anneliese ( https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw )

Mam także zamiar przeczytać książkę Felicitas Goodman.

Temat wywołuje kontrowersje. Jedni uważają, że dziewczyna była chora i nie otrzymała odpowiedniej pomocy, gdyż rodzice zamiast kontynuować leczenie (które tak naprawdę nie dawało rezultatów) oddali jej los w ręce księży. Sądzą też, że nagrania egzorcyzmów zostały sfabrykowane.

Drudzy z kolei podtrzymują zdanie, iż dziewczyna była opętana. Według nagrań i opinii świadków, w ciele Anneliese zamieszkało sześć najbardziej potępionych dusz - Kain, Judasz, Neron, Hitler, niemiecki ksiądz Fleischmann oraz, co dla mnie najbardziej przerażające, ten najbardziej potępiony - sam Lucyfer.

Nie ukrywam, że największe wrażenie zrobił na mnie fragment nagrania, na którym zgromadzeni księża zaczęli śpiewać maryjną pieśń a demony krzyczały "Idzie ona, idzie ona! Wielka Pani!" - to chyba najbardziej pokazuje jak zły bardzo boi się Matki Bożej. I zaraz także dało do myślenia, że nasza Pani jest przy nas gdy jej wzywamy.

 

Przypadek Anneliese jest chyba jednym z najbardziej znanych i największych opętań, przynajmniej XX wieku. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.
To właśnie na podstawie jej historii powstał film "Egzorcyzmy Emily Rose".

Gdyby ktoś jednak się nie orientował:

http://egzorcyzmy.katolik.pl/anneliese-michel-menugora-220

Darius
Darius Gru 16 '14, 21:00

Czy największych tego nie wiemy. Takie sprawy ze względu na dobro osoby "poszkodowanej" nie są ujawniane. Ten jest znany ponieważ osoba opętana zgodziła się na upublicznienie tego. Są wywiady z jej matką i osobami które były blisko tych wydarzeń.
Gosiu obiecuję że przygotuje się do tego tematu.
Tzw. oficjalna nauka neguje opętania. Przecież to wybiega poza psychologię i psychiatrię. Mieszkam w Anglii i wiem że tutaj jak lekarz psychiatra podejżewa że problem pacjenta nie nadaje sie do leczenia tylko potrzebuje egzorcysty , NIE MOZE takiego pacjenta wysłać. Jest to prawnie zakazane. Musi by wstawić byle jaką chorobę psychiczną. A za razem legalnie pod patronatem państwowej opieki działają lekarze którzy stosują " leczenie" przy pomocy jogi a nawet bardziej zaawansowanych duchowo praktyk wschodnich. Dziwne że tych przypadkach opiniujący "naukowcy" nie mają problemu co do pobierania "energii"
Których nikt żadną aparaturą nie zmierzył ani nie udowodnił istnienia.