Loading...

dopiero zaczynam i jestem tu noMwa;) | Forum Nowenny Pompejańskiej

kasia
kasia Sty 16 '15, 19:01

Witajcie, jestem tu nowa. Nowenna pompejańska chodziła od jakiegoś czasu za mną...w między czasie ktoś powiedział, że po co takie długie odmawiać, jak modlitwa to modlitwa, i długość modlitwy nie wpływa na wysłuchanie próśb. Więc jakoś tak...oddalałam odmawianie jej. Moja koleżanka zaczęła i bardzo podpowiadała mi o tym, żebym ja też zaczęła. No i tak się ciągnęła za mną...tu jakaś książeczka w Kościele jak się odmawia tu co chwile innego. niedawno przed Kościołem poczułam w sercu, że pójdę do spowiedzi, że muszę iść do tego i tego konfesjonału, tam będzie ksiądz z mojej parafii i o powie mi coś ważnego. Tak też się stało, akurat miałam iść się wyspowiadać, i właśnie do tego samego konfesjonału i przy tym księdzu. :) I nie uwierzycie co mi powiedział! A że mówiłam mu że mam bardzo ciężką sytuację w domu, tata pije, wszystko się rozwala, i chyba się muszę z mama wynieść tylko nie wiem gdzie...itd On zadał mi pokutę..Zaczął od tego, że to bardzo odpowiedzialna modlitwa,  trudna...wiedziałam już o czym mowa;) Zadał mi odmówienie nowenny pompejańskiej!!!za tatę. szok, Pan mną kierował. No i zaczynam od poniedziałku. Proszę o modlitwę bo tak bardzo mi się nie chce, wiem ile to wymaga wysiłku..czasu...są obawy. Ale wiem, że chcę i trzeba odpokutować;) Coś mi powiecie...jakie są trudności. Dodam, że tata ma bardzo mocne zniewolenie...Pozdrawiam was, Kasia

Leszek
Leszek Sty 16 '15, 21:17

Czy nowenne pompejańską można odmawiać nie w jakiejś konkretnej intencji? Matka Boża wstawi się u swego syna a naszego Pana Jezusa o łaskę którą w danym czasie potrzebujemy.........

kasia
kasia Sty 16 '15, 21:50

dziękuję za wasze dobre słowa:)

Mariusz
Mariusz Sty 17 '15, 23:17

Wspieram całym sercem Twoja intencje :) Przy odmawianiu NP pojawia sie wiele trudności np. zwątpienie, niechęc do modlitwy i dziwne myśli (czasem wręcz obrażajace Boga). Najgorsze są zwątpienia i myśli w stylu "po co ci ta modlitwa, ojciec cię nie kocha, patrz, jak twój Bóg cie kocha, że twój ojciec pije itp". Ale to trzeba ignorować i tym bardziej sie modlić. Wtedy zwątpienia ustepują a w sercu pojawia się pokój i radość. Mimo walki duchowej- ta modlitwa zawsze przynosi wielkie łaski dodatkowe :) Warto ja odmawiać i życzę Twojemu tacie uwolnienia. Fajnie by było jakby sie wyrzekał codziennie ducha pijaństwa( w imię Jezusa oczywiście). Powodzenia i nie martw sie o czas- Maryja jest świetną organizatorką :)

Monika
Monika Sty 19 '15, 08:58

Kasiu jedna dobra rada ode mnie - nie odkładaj odmawiania Nowenny na koniec dnia bo to najbardziej zdradliwa pora. Wieczorem jesteśmy zmęczeni po całym dniu i łatwo po prostu ulec pokusie i zrezygnować z modlitwy albo usnąć w trakcie odmawiania. Po za tym jeżeli masz dobrą motywację (a piszesz, że masz) to żadne przeszkody niech będą Ci niestraszne. Z Maryją pokonasz wszelkie trudności!

asia
asia Sty 19 '15, 09:33

Tylko zacznij ją odmawiać a czas i chęci pojawią się od razu, sama się przekonasz :)