Loading...

Nie działa.. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Daria
Daria Lut 18 '16, 21:36

Już 5 raz odmawiam Nowennę i właściwie ani razu nie zadziałała. Strasznie nie lubię słowa "zadziałała", ale jestem przekonana, że zrozumiecie o co mi chodzi. Jedynym owocem jaki zauważam to to, że polubiłam modlitwę różańcową, ale intencje zostają bez odezwy. Uważam, że nie działa ta nowenna, przynajmniej u mnie tak jest w 100%. Już nie mam się o co modlić na różańcu, bo utrwaliło się we mnie przekonanie, że i tak moja prośba nie zostanie spełniona i nie chcę sobie robić nadziei. Już nie chcę...mam dość. Czuję się jak na jakimś wygnaniu, że inni cieszą się już owocami,a  ja nie mam nic.

Ania
Ania Lut 18 '16, 21:57

Dario, czasami bywa tak, że Bóg ma dla nas inny (lepszy) plan, którego my w danej chwili nie jesteśmy w stanie zrozumieć i przyjąć. Na swoim przykładzie mogę zaświadczyć i myślę, że wielu się pod tym podpisze, że Bóg nie działa w ten sposób: prośba - realizacja. Czasami też jesteśmy zamknięci na inne dary, które idą za modlitwą. Za bardzo skupiamy się na celu, że zapominamy o drodze. Najważniejsze to się nie poddawać. Można z Bogiem dyskutować, można nawet się z nim kłócić i prosić, by pokazał właściwy kierunek, żeby otworzył nam oczy na sprawy, które mają stać się naszym udziałem. Trzeba po prostu wierzyć i zaufać. Jak dziecko, któremu tata mówi: "skacz ja ciebie złapię", po prostu skoczyć :) Zawsze, gdy nachodzą mnie takie wątpliwości w głowie kołacze mi cytat: "Nie otrzymałem niczego, o co prosiłem, lecz otrzymałem wszystko, czego pragnąłem."

Weronika
Weronika Lut 18 '16, 22:44
Ja też mam za sobą 4 nowenny i do końca też nie zostały spełnione, czasem czuje żal, że inny mogą stawić świadectwo a ja nie, Aż po pewnym czasie zauważyłam, że nowenna bardzo dużo pomaga, tylko nie od razu,może nie jest idealnie jak człowiek chciałby ale Bóg nas wspiera, pomaga, Daria, Twoje nowenny zostały wysłuchane albo będą, pomyśl ile rzeczy zmieniło się:) zobacz, że jesteś bliżej Boga:) zaufaj mu:) on z każdej sytuacji pomoże Tobie wyjść:)