Loading...

Nowenna ompejańska | Forum Nowenny Pompejańskiej

Dorota
Dorota Kwi 5 '16, 15:22

W niedzielę byłam w 20 dniu nowenny pompejańskiej. Niestety po rozważeniu i odmówieniu 3 części różańca musiałam przerwać i zapomniałam odmówić modlitwy końcowej. Przypomniałam sobie następnego dnia w trakcie Eucharystii. Czy w związku z tym mam rozpocząć od początku czy mogę kontynuować nowennę? To jest moja już czwarta nowenna i jeszcze nigdy mi się to nie przytrafiło.

Besia
Besia Kwi 5 '16, 16:03

Witaj Dorotko ;) Myślę ,ze możesz kontynuować NP ;)

Weronika Justyna
Weronika Justyna Kwi 5 '16, 19:37

Matka Boża nie wspominała o modlitwie końcowej...

Jaro
Jaro Kwi 6 '16, 09:32

@Dorota

Jeśli to nie z twojego umyślnego działania, to nie masz się czym martwić w mojej opinii, ponieważ napisano w Ps 103, 14:

Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, 
pamięta, że jesteśmy prochem.

 

Edytowany przez Jaro Kwi 6 '16, 09:32
Jaro
Jaro Kwi 6 '16, 09:36

@Weronika Justyna

Tak, to jest oczywiście pytanie aktualne, więc i ja kieruję je do znawców tematu, choć pamiętajmy, że pobożność może kierować nami w różny sposób, a skoro nie mówimy o liturgii, to nie wydaje się to rzeczą pierwszorzędną, choć mogę się mylić. 

Proszę was o opinie.

Weronika Justyna
Weronika Justyna Kwi 6 '16, 12:57

To może ja doprecyzuję: nie mam nic przeciwko modlitwie końcowej, sama ją odmawiam (chociaż niekoniecznie słowo w słowo tę aktualnie podaną, wersje się zmieniały, wcześniej był chyba wariant znanej modlitwy św. Bernarda, zresztą podany wtedy do odmawiania po każdej części różańca) - szanuję tę tradycję, ale sądzę że jako dodana przez ludzi nie może unieważnić obietnicy Matki Bożej dotyczącej sześciu nowenn złożonych po prostu z 15 tajemnic Różańca - to bardzo prosta modlitwa, oparta na wielowiekowej świętej tradycji Kościoła - po co komplikować najprostsze rzeczy, przecież nowenna pompejańska to nie jest jakiś magiczny łańcuszek, tylko Różaniec Święty!

grzegorz
grzegorz Kwi 6 '16, 13:35
Ja odczuwam, że nie musisz od początku. Nie ma co przesadzać.
Dorota
Dorota Kwi 7 '16, 16:56

DZIĘKUJĘ BARDZO.