Loading...

Rozważani Różańcowe wg Biblii i objawień Anny Katarzyny Emmerlich | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Jak nauczyć się różańca?
Bartel
Bartel Wrz 7 '12, 12:00
Od dłuższego czasu fascynują mnie objawienia błogosławionej Katarzyny Emmerich. Jej wizje są bardzo szczegółowym i obrazowym przedstawieniem Starego testamentu, żywotu Pana Jezusa oraz Matki Bożej. Na podstawie tych wizji został nakręcony film Pasja, a także dzięki nim archeolodzy odnaleźli dom Marii w Efezie, gdzie obecnie obok niego stoi niewielka figura Katarzyny Emmerich. Wizje błogosławionej Katarzyny mimo, że momentami są kontrowersyjne nie zostały zanegowane przez Kościół.  
darianna
darianna Kwi 13 '13, 18:36
Hm, nie czytałam książki K. Emmerich. Natomiast czytałam kilka tomów książki "Poemat-Boga-Człowieka" M. Valtorty i przyznam szczerze, że dzięki tej książce łatwiej mi się rozważa tajemnice Różańca. Choć z drugiej strony mam pewne wątpliwości co do tej książki, bo jest niemało negatywnych opinii na jej temat... A ja z kolei nie zauważyłam jak dotąd niczego "niepokojącego" w tej książce; chyba że nie potrafię rozeznać jakichś sprzeczności między Biblią a tą książką.

A czy ktoś z was czytał "Poemat Boga-Człowieka"?
Ewa
Ewa Kwi 22 '13, 17:39
Ja tez czytam Poemat Boga-Człowieka. Tez nie znajduję tam niczego niepokojącego.... Szczerze mówiąc to dzięki tej książce zacząłam czytać biblię, odmawiać różaniec i wierzyć sercem..... 
marek
marek Kwi 22 '13, 21:12
dzięki za ten link
darianna
darianna Kwi 28 '13, 07:22
Wiadomo, że trzeba takie książki czytać tak bardziej z przymrużeniem oka, bo nie wiadomo czy zawarta jest w tym prawda czy nie. Co do książki Emmerich, to również gdzieś wyczytałam niezbyt pochlebne opinie. Jednak kiedyś może ją przeczytam.

Z książek religijnych związanych z objawieniami, to mam pewność co do "Dzienniczka" św. Faustyny, tzn. czytam ją wierząc, że tak istotnie było, jak św. Faustyna opisywała. 
Barbara
Barbara Kwi 29 '13, 12:54
Ja jestem w trakcie czytania, ale jest to bardzo trudna lektura zwłaszcza ze względu na bardzo szczegółowe opisy ot choćby dokładna wartość między poszczególnymi miejscowościami czy opisami ubrań, niemniej to sprawia że daje się odczuć jakoby było się w tym opisywanym przez K. Emmerich miejscu osobiście. 
Edytowany przez Barbara Kwi 29 '13, 12:55
Besia
Besia Kwi 29 '13, 16:05

Jak Kościół odnosi się do objawień prywatnych ?

Objawienia Anny Katarzyny Emmerlich.

http://kupnicka.fm.interia.pl/nauki2.htm