Loading...

Proszę o pomoc | Forum Nowenny Pompejańskiej

Jola
Jola Maj 9 '16, 23:05
Witam Wszystkich,jestem tu nowa.Niedawno zostawił mnie mąż stwierdzając że przez 11lat naszego wspólnego związku i małżeństwa tak naprawdę nigdy mnie kochał.Cała ta sytuacja jest dla mnie bardzo bolesna i nie potrafię się w niej odnaleźć.Trwam chyba tylko dlatego że jest córka której przecież nie można zostawić.Szukając różnych dróg rozwiązania,włącznie z tym że byłam już u jasnowidz-wiem powiecie mi że nie jestem katoliczką,bo skorzystałam z porady osoby której nie powinnam,Jestem teraz na21dniu nowenny,nic się nie zmienia,kontakt tylko w celach służbowch.Moje pytanie jest tylko takie-pisze że jest to nowenna nie odparcia,że jeżeli przez54dni będziemy odmawiać różaniec to dostaniemy łaskę o którą prosimy,ale czytając wiele świadectw nie w każdym przypadku ludzie otrzymują łaskę o ktorą proszą.Dlaczego?
Andrzej
Andrzej Maj 9 '16, 23:14
Otrzymują łaskę,ale nie koniecznie tak jak proszą. Bądź wola Twoja,nie moja
Jola
Jola Maj 9 '16, 23:23
Ale jeżeli jestem po ślubie kościelnym?Przecież mówiliśmy co Bóg złączył,człowiek niech nie rozdziela....Tracę już wszystkie siły.
Dorota
Dorota Maj 10 '16, 00:06

Cytat z Jola Ale jeżeli jestem po ślubie kościelnym?Przecież mówiliśmy co Bóg złączył,człowiek niech nie rozdziela....Tracę już wszystkie siły.

A Katechizm KK mówi:

2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie . Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.

2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb , zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.


Teraz spójrz na swoje słowa, które zacytowałam...jak widzisz  człowiek jest zdolny łamać składane przed Bogiem obietnice, jak również łamać Boże Przykazania.


Stań wiec w prawdzie przed sobą samą i przed Bogiem ( a ufam, że fakt skorzystania z tej posługi jasnowidzenia  oddałaś Bogu na spowiedzi )  i oddaj się gorącej, wytrwałej modlitwie, jesteś dopiero w 21 Nowenny przecież,  a wiele takich osób odmawiało kilka Nowenn w podobnej intencji.  Nowenna to nie magiczne zaklęcie , przede wszystkim powinna przemieniać nasze serca, Twoje  serce natomiast  widać potrzebuje czasu, bo jest pełne żalu i pretensji.

Dorota
Dorota Maj 10 '16, 01:11
Zapraszam Cię również do posłuchania ks. Pawlukiewicza,  akurat teraz  natrafiłam na nie https://www.youtube.com/watch?v=_nMpdhRawc4&sns=fb