Loading...

Pytanie nowicjusza. Prośba o pomoc. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Olga
Olga Maj 31 '16, 11:21
Szczęść Boże. <br />
Postanowiłam dzisiaj spontanicznie, że rozpocznę modlitwę nownną pompejańską, pomimo tego, że raz już próbowałam i nie wytrwałam, w czego skutku czuję teraz niechęć, brak wiary w swoją wytrwałość i siły... Staram się jednak ufać, że tym razem uda się i w związku z tym mam kilka pytań, a konkretnie dwa.
1. Przepraszam, jeśli to pytanie nie na miejscu, ale czy jest sie sens modlić teraz, za powodzenie w nauce, chęć i sile do nauki oraz powodzenie na egzaminach? jestem w trakcie sesji i wyliczyła sobie, ze ostatni dzień części blagalnej przypadnie właśnie na dzień przed ostatnim egzaminem. Czy intencja może być tak sformuowana, czy nie jest za długa? Czytałam że ma być jedna i konkretna...
2. Czy stosowne jest modlić sie w czasie biegania?

Z góry dziękuje wszyskim za dobre słowo i rady.
Olga
Edytowany przez Olga Maj 31 '16, 11:24
Monika
Monika Maj 31 '16, 11:52
Podstawowe pytanie: czy dasz radę pogodzić naukę podczas sesji, zdawanie egzaminów z modlitwa Nowenną? Zdajesz sobie przecież sprawę, że jest to czasochłonna modlitwa.
Co do intencji to im prostsza tym lepsza ;) modlitwa zawsze ma sens więc módl się o dobre owoce Twojej nauki :)

A co do tego czy podczas biegania można się modlić - modlić się można zawsze, w każdych okolicznościach, pod warunkiem, że nie będzie tylko "odklepanie" a rzeczywiste pochylenie się nad każdą rozważaną tajemnicą.
I jeszcze tak mi się przypomniało, że kiedyś gdzieś czytałam, że ważne jest też jak mówimy o modlitwie podczas wykonywania innych czynności. Ważne jest, żebyśmy modlili się podczas np. zmywania naczyń, biegania, jazdy tramwajem itp. a nie biegali/zmywali naczynie/jechali tramwajem itp. podczas modlitwy :) Niby nic a robi różnicę, prawda? :)
Besia
Besia Maj 31 '16, 12:34

Olgo oczywiście namawiam do odmawianie NP ,bo to piękna modlitwa ,ale też i wymagająca ,oczywiście można odmawiać ją i biegając ,ale na pewno nie jest to łatwe, dlatego zastanów się czy dasz radę ,bo jeżeli masz to robić byle jak to lepiej krótszymi modlitwami ,możesz prosić Ducha Świętego o pomoc w nauce ,Matkę Bożą ,jednym z patronów studentów jest św. Józef z Kupertynu ,tu jest o nim i modlitwa studenta .

http://stacja7.pl/wiara/swiety-jozef-z-kupertynu-patron-studentow/



Edytowany przez Besia Maj 31 '16, 12:48