Loading...

Niecodzenne wydarzenia... | Forum Nowenny Pompejańskiej

SomeThink2
SomeThink2 Wrz 27 '12, 15:53
Dzisiaj dopiero 9 dzień mojej NP i trochę 'dziwne' rzeczy się w moim życiu zaczynają dziać - zdecydowanie nie wierzę, że to przypadek... 
Dzisiaj po załatwieniu pewnych formalności na uczelni wybrałam się na krótki spacer, wstąpiłam do mojego 'ulubionego' kościoła na Mszę Świętą, a kiedy wracałam do domu to zaczepił mnie na ulicy pewien człowiek i zapytał czy czytam książki... Trochę zamotana odpowiedziałam, że 'tak', chciał mi sprzedać swoją książkę (tytuł "Światło"), zaczęłam się wykręcać, że nie mam pieniędzy (co w sumie było prawdą bo miałam przy sobie może maks kilkanaście złotych) i chciałam odejść, na co on stwierdził, że skoro nie to on mi tą książkę podaruje, zapytał jak mam na imię i napisał dedykację... Jak się już oddaliłam przyjrzałam się podarowanej mi książeczce - z tego co wyłapałam mówi o jakichś praktykach podchodzących pod okultyzm i o odrzuceniu Kościoła! 

Nie uważam, żeby to był przypadek... Chyba Zły się troszkę wkurzył moją nowenną i próbuje mnie odwieść! Oj nie ze mną te numery :)
Besia
Besia Wrz 27 '12, 22:37

Oj ,oj  jak wszędzie czai się zło .

Bridget
Bridget Wrz 28 '12, 08:05
Nieraz coś podobnego miałam.
 Nie damy się!!
Angie
Angie Wrz 28 '12, 14:26
Módlmy się raczej do św. Michała Archanioła. Od ezoteryki lepiej trzymać się z daleka.
Angie
Angie Wrz 28 '12, 16:22
O dobrego męża/żonę najlepiej modlić się do św. Józefa lub św. Rafała Archanioła (pomógł w sprawach sercowych Tobiaszowi :) ). Osobiście polecam też św. Tereskę od Dzieciątka Jezus.

Większość imion różnych aniołów znana jest z kabały (z ksiąg kabalistycznych) i z nią związana. A poprzez kabałę z różnymi formami ezoteryki. Nigdy nie możemy mieć pewności, czy wzywany anioł jest faktycznie po stronie Boga. Jego imię może mieć piękne i dobre znaczenie, bo takim przecież był stworzony (przykładem jest choćby Lucyfer, którego imię znaczy "niosący światło"), ale może znajdować się po stronie przeciwnej Bogu. I tak zazwyczaj jest, jeśli chodzi o magię czy ezoterykę. Akurat ten temat nieco znam, ponieważ sama kiedyś ezoteryką i okultyzmem się fascynowałam i pamiętam jedną z moich książek z wezwaniami do różnych aniołów, które codziennie trzeba było wypowiadać. W zależności od pory dnia czy potrzeby wzywało się inne.

Dlatego przed wzywaniem aniołów i modleniem się do aniołów, które nie są w Piśmie Świętym konkretnie wskazane jako te, które służą wiernie Bogu, zdecydowanie ludzi przestrzegam.

Jeśli już koniecznie ktoś się upiera przy modlitwie do jakiegoś anioła, najlepiej trzymać się swojego Anioła Stróża, który jest niesamowitym przyjacielem człowieka i potrafi wyjednać łaskę nawet w błahych sprawach (wiem o tym z doświadczenia) lub św. Rafała Archanioła. A o miłość prosić wymienionych przeze mnie wcześniej Świętych a przede wszystkim Maryję - Matkę Pięknej Miłości.
Edytowany przez Angie Wrz 28 '12, 16:26
Besia
Besia Wrz 28 '12, 16:45
A jutro mamy wspomnienie Archaniołów Michała, Rafała i Gabriel ,a 2 pażdziernika Aniołów Stróżów ,a 1 pażdziernika sw.Tereski od Dzieciątka Jezus.
Rosa del Cielo
Rosa del Cielo Wrz 28 '12, 18:06
Anioły są pokorne względem Boga i nie potrzeba ich wzywać po imieniu i modlić do jakiegoś, bo on jest akurat od tego czy tamtego. Jak potrzeba, to się można modlić o pomoc wszystkich zastępów niebieskich o pomoc i ochronę. :)
Besia
Besia Wrz 28 '12, 19:54
Tak jest przecież nawet Litania i Nowenny do Chórów Anielskich
Darek
Darek Oct 29 '12, 11:16
Dla umocnienia, ochrony i w ogóle polecam Tajemnice Szczęścia objawione Św. Brygidzie.
Odmawia się przez jeden rok, codziennie po 15 modlitw.
Modlitwa jest cudowna i niesamowicie silna, odmienia człowieka.
Trzeba tylko wytrwać, ale jak objawiła Matka Bożą z Majugorie :
To jest czas łaski. Dlatego módlcie się, módlcie się, módlcie się dopóki nie zrozumiecie miłości Bożej do każdego z was.”
Mariusz
Mariusz Oct 29 '12, 13:40
Tak 15 modlitw jest genialne- idealnie pozwala nam kontemplować mękę Chrystusa. Odprawiam tylko żeby uczcić Rany Pana Jezusa, choć dodałem jeszcze taką małą prośbę odnośnie obietnic. Polecam, Jezus obiecał, że dusze odmawiające te modlitwy dojdą już tu na ziemi do pewnego stopnia doskonałości w miłości Boga i bliźniego. Wspaniała perspektywa
Besia
Besia Oct 29 '12, 15:03
Odmawiałam tą modlitwę parę lat temu ,piękna .