Loading...

Nietypowa intencja-czy mozna? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lilka
Lilka Sie 7 '17, 23:01
Witam! Chciałabym zacząć modlić się nowennę pompejanska. Mam jednak jedno ważne pytanie co do intencji. Nie chcę wchodzić w szczegóły, vdyż dotykają one bardzo mojej osobistej sfery życia ale czy można w nowennie modlic się o "szczęśliwe rozwiązanie małżeństwa"? Intencja dość nietypowa, wiem. Ale czy w ogole jest opcja że taka prośba zostanie wysluchana? Czy w takim przypadku z gory można założyć że w związku z tym, że jest to jakby przeciw naukom kościoła taka modlitwa jest z góry spisana na straty.
Dorota
Dorota Sie 7 '17, 23:40

"Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę:  dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę  i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało.  Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela!" Mk 10, 6-9

Jak widzisz to nie tylko nauka Kościoła i jest  to w sumie prośba o grzech, a takowy nie może być intencją  w Nowennie , ani w żadnej innej modlitwie.

Możesz prosić natomiast w intencji swego małżeństwa , by wola Boża objawiała się w nim.

Jeżeli jest to małżeństwo dla Ciebie męczące z jakichś ważnych powodów , np. alkohol, znęcanie się,  podejmij kroki ku separacji co najwyżej , najpierw trzeba podejmować  wszystko , by ratować małżeństwo.

Lilka
Lilka Sie 8 '17, 16:20
Dziękuję za odpowiedź. Modlilam się już nie raz o nawrócenie męża. Nic nie przyniosło pożądanego efektu niestety. Nie mam sił na dalszą walkę. Trudno to wytłumaczyć bo musiałabym zagłębić sie tutaj mocno w naszą sytuację a forum to nie miejsce do tego. W grę nie wchodzą również zadne terapie małżeńskie w poradniach czy psycholog itd. Separacja też z różnych względów nie wchodzi w rachubę. Ale dziękuję raz jeszcze za odpowiedź.
Dorota
Dorota Sie 8 '17, 22:52

Rozumiem...

Ale masz siłę do modlitwy , więc właściwą intencją byłaby ta , którą napisałam. Zaufaj Panu, a w ten sposób się modląc dajesz pole do działania Bogu.