Loading...

Kiedy sie przekonam | Forum Nowenny Pompejańskiej

marta
marta Lis 30 '17, 17:44

Szczęść Boże, odprawiłam Nowennę w intencji nawrócenia męża. Sprawa jest o tyle ciężka, za on jest katolikiem i nigdy n ie lekceważył wiary... zaczął czytać Biblię i się nią interesować, sięgnął do internatu i tam trafił na różne strony tzw. chrześcijan biblijnych, którzy twierdzą, że nauczanie kościoła katolickiego jest niezgoden z Biblią ... jest tym zafascynowany, odrzuca Kościół a najbardziej "denerwuje" go \NMP. Odmawiam nowennę, a właściwie już ją skoczyłam. tj druga nowenna. Jest tak samo, nic nie drgnęło, nie wiem może jestem niecierpliwa, ale chciałabym, żeby wrócił do kościoła a on ciągle słucha się internetowych guru spod znaku zielonoświątkowców. Nie wiem, targają mną myśli, przeróżne, tak bardzo chciałabym zobaczyć jakiś znak, ze nowenna działa, że Maryja pomoże... normalna rozmowa nie daje nic,.. Nie wiem, co robić???? Tylko Bóg może tu zdziałać, jakiś cud???  Proszę o modlitwę Marta

RayLuka
RayLuka Gru 1 '17, 09:51

To że "zaczął czytać Biblię i się nią interesować" to chyba dobrze a nawet bardzo dobrze! Poczytajcie razem!:-)

marta
marta Gru 1 '17, 17:04

Owszem, chętnie ale ...on woli internetowych guru jakieś blogvi, które tylko wprowadzają w błąd. Tu jest właśnie pies pogrzebany.... trzeba, zeby zrozumiał... i tylko Bóg to  oże sprawić... tylko... i tu pojawiaja sie watpliowśći, jakieś żale do boga nie chcę tego, Jeszcze niedawno bylismy rodziną, która razem szła na niedzielną mszę św. Dzisiaj on w domu siedzi i czuya i słycha tego, co go tylko utwierdza w tym, ze sakramenty to bzdura, Maryja to bałowchwalstwo itp.

 

RayLuka
RayLuka Gru 1 '17, 20:04

Widzę, że nikt nie chce się podejmować komentarza Twojej/Waszej sytuacji. Sprawa jest rzeczywiście bardzo trudna i na nasze ludzkie możliwości niemożliwa do rozwiązania. Odmówiłem Nowennę 3 razy z nastawieniem, aby problem został rozwiązany w najlepszy sposób z punktu widzenia Boga a nie mojego! Ja zawsze mogę być w błędzie i rozwiązanie o które prosiłbym mogłoby się nie ziścić bo Bóg mnie nie skrzywdzi! Wiele razy pisałem tutaj o tym, że proszenie o konkretną osobę, konkretną pracę nie jest wg mnie dobrym rozwiązaniem. To "ogranicza" działanie Boga! Proś Boga o rozwiązanie tej sytuacji ale w najlepszy dla Waszej rodziny sposób! Jak On to zrobi nie mam pojęcia. A może Twój mąż ma rację???? Ja nie wiem, nie rostrzygam. Pozwól MU działać! Może to zmiana zajdzie w Tobie? Otwórz się na inne i wierzę, że najlepsze dla Was rozwiązanie którym Bóg Was znając życie zaskoczy! On już tak ma:-) Jest przecież Wszechmogący! Powodzenia i więcej wiary!

Anka
Anka Gru 3 '17, 17:26

Jak twój mąż tak lubi siedzieć na internecie, to polecam ks. Piotra Glasa. Protestanci są ubodzy bo odrzucają sakramenty jak i Maryję. Twój mąż nigdy nie znał Kościoła, i może to zabrnąć tak daleko, że będzie chciał przyjąć chrzest u protestantów. A chrześcijanin to taki ktoś, kto idzie ze swoim krzyżem za Chrystusem, a nie co rusz zmienia denominacje, bo coś mu się nie podoba.

Nie martw się być może twoje modlitwy były wysłuchane, tylko tak bardzo czegoś od Boga chcemy, że tego nie zauważamy. Wsłuchaj się w Słowo Boże, bo nie chodzi abyśmy tylko prosili, ale także słuchali. Otwórz Pismo Święte i słuchaj.

Jugi
Jugi Gru 3 '17, 19:23

Maryja : "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu."

Robert
Robert Gru 5 '17, 19:51

Pod Twoją obronę...