Loading...

Czy można tak odmawiać NP? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Paweł
Paweł Lut 15 '18, 10:27

Jak w temacie, czy można odmawiać nowennę pompejańską sposobem odmawiania różańca w św. Ludwika Marie Grignion de Montfort?

Św. Ludwik piszę, żeby każdy dziesiątek różańca ofiarować, i z każdym dziesiątkiem jest związana konkretna łaska. Tylko jak się to ma do naszej intencji, która powinna być jedna na całą nowennę? Podam przykład:

 

TAJEMNICE RADOSNE:

I. Dziesiątek: 
Ofiarujemy Ci, Panie Jezu, ten pierwszy dziesiątek, ku czci Twojego Wcielenia i prosimy Cię, przez tę tajemnicę i przez wstawiennictwo Twojej świętej Matki, o głęboką pokorę serca.
1 "Ojcze nasz", 10 "Zdrowaś Maryjo", "Chwała Ojcu", 1x "O mój Jezu"

Niech łaska tajemnicy Wcielenia wstąpi do mojej duszy i uczyni ją naprawdę pokorną.

II. Dziesiątek: 
Ofiarujemy Ci, Panie Jezu, ten drugi dziesiątek ku czci wizyty Twojej Świętej Matki u swojej kuzynki świętej Elżbiety i prosimy Cię, przez tę tajemnicę i przez wstawiennictwo Maryi, o doskonałą miłość względem bliźniego.
1 "Ojcze nasz", 10 "Zdrowaś Maryjo", "Chwała Ojcu". 1x "O mój Jezu"

Niech łaska tajemnicy Nawiedzenia wstąpi do mojej duszy i uczyni ją naprawdę pełną miłości.

http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=506&doc=457

Waleczna
Waleczna Lut 15 '18, 15:53

To chyba dwie różne modlitwy.... ale tak właściwie każda modlitwa, niezależnie od formy jest miła Bogu. W sumie ten wstęp "Ofiarujemy Ci Panie..." mógłby pełnić też rolę rozważań. Hmmm...Zrobisz jak uważasz, ale ja na twoim miejscu wybrałabym albo jedno, albo drugie ;)

Jugi
Jugi Lut 15 '18, 19:47

jak dla mnie to nie to samo.. dlaczego nie mozesz odmawiac NP tak jak kazdy? a takie ofiarowywanie kazdego dziesiatka w zwyklym rozancu jezeli tak bardzo tego potrzebujesz?

Paweł
Paweł Lut 16 '18, 10:38

Ok, też tak myślałem ale chciałem się upewnić. Będę odmawiał normalnie "po staremu" :).