Loading...

Trzy pytania | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
A.
A. Lut 8 '19, 12:35
Szczęść Boże! Mam trzy pytania. Być może są banalne, ale naruszają mój spokój ducha. Odmawiam dwie NP jednocześnie w dwóch różnych intencjach i stąd wynikają moje wątpliwości co do formułowania intencji: 1. W pierwszej NP modlę się w intencji zdrowia i szczęścia przede wszystkim dla rodziców, ale także dla mojej bliższej i dalszej rodziny. 2. Drugą odmawiam w intencji dostania się na wymarzony kierunek lekarski na konkretnym uniwersytecie w konkretnym roku kalendarzowym. Czy sformułowania moich intencji są poprawne? Czy mogę odmawiać nawet kilkanaście Nowenn w tych dwóch intencjach pod rząd? Trzecie pytanie jest bardziej natury poprawności odmawiania: 3. Mam spore problemy zdrowotne i często zdarza mi się zamyśleć podczas NP i nie pamiętać czy odmówiłam poprawnie daną tajemnicę, czy modlitwę. Wtedy odmawiam ją jeszcze raz nawet pomiędzy innymi tajemnicami. Czy wtedy NP się liczy? Czy nie jest to wielki błąd?
Bożena
Bożena Lut 8 '19, 20:18
Wpisz w wyszukiwarce - pompejaska. rosemaria najczęstsze pytania o nowennę pompejańską- znajdziesz tam wiele odpowiedzi dotyczących tej modlitwy 

Intencja powinna być jedna konkretna i tam również jest o tym napisane.

Myślę że w NP jak i każdej modlitwie ważne jest spotkanie, zaufanie. Oddanie Maryi i Bogu naszych spraw, czasu i zgoda na poprowadzenie nas, zgoda na to, co Bóg chce nam ofiarować. Jeżeli poczujesz, że chcesz odmówić w tej samej intencji nowennę jeszcze raz to zrób tak. Moje dwie pierwsze nowenny były w tej samej intencji i chociaż nie otrzymałam w pełni, od razu tego o co prosiłam, to otrzymałam o wiele , wiele więcej :) i to był najpiękniejszy czas:)

Jeżeli masz trudności z odmawianiem, to może warto modlić się słuchając nagrania, które można znaleźć na youtube.