Loading...

Czy tak można? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
A.
A. Wrz 1 '19, 15:02
Dzień dobry. Przepraszam, że ciągle zadaję błahe pytania, ale chcę jak najlepiej odmawiać Nowennę. Odmawiam 2 NP na raz. Zawsze w określonej kolejności. Hipotetycznie załóżmy, że jedną Nowennę odmawiam w intencji zdrowia, drugą w intencji szczęścia i zawsze w tej kolejności. Czy coś by się stało, gdybym np. jednego dnia odmówiła najpierw w intencji zdrowia, a potem szczęścia, a następnego dnia odwrotnie? Czy to by coś zmieniło na gorsze? Pozdrawiam.
Jugi
Jugi Wrz 1 '19, 17:59
Nie ma różnicy w jakiej kolejności się modlisz.. Tu nie chodzi o to aby sie rygorystycznie trzymać jakiegoś schematu, rytmu czy godzin "dnia" ważne aby przez 54 dni być z Maryja przez cały dzień podczas odmawiania az tylu zdrowasiek. Bo to ze przy Niej jesteś każdego dnia uczy Cie wielu rzeczy, otwiera na nowe, zmienia pkt patrzenia i wrażliwość serca. Bo to jest najważniejsze a nie to czy odmowisz najpierw tajemnice bolesne a potem radosne albo czy zapomnisz jakiejś dziesiątki czy zaspisz.. Więcej luzu, mniej spinania się :)
Joanna
Joanna Lut 4 '20, 14:49

Nie sądze, by kolejność coś zmieniła. W tej modlitwie najważniejsza jest konsekwencja. Wiara i trwanie w niej aż do końca.