Loading...

Jak odmawiać nowenne i podzielić ja na dziesiątki? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Magdalena
Magdalena Mar 28 '13, 16:57
Dziś jest mój 31 dzien NP. Póki co idzie mi bardzi dobrze, moj chłopak zrobił mi niespodziankę i w 4 ostatnie dni nowenny jedziemy na wycieczke za granice. Niby sie ciesze ale bardzo sie boje że opuszcze jakis dzien nowenny bo wiadomo że na takich wyjazdach czasu brak bo chce sie jak najwiecej zwiedzic i korzystac z urlopu. I tu moje pytanie jak odmowic nowenne dzielac rozsniec na dziesiatki? Mysle ze łatwiej mi bedzie odmawiac dziesiatkami np w autobusie. Tylko nie wiem czy przed kazda dziesiatka trzeba odmowic credo, intencje i po zakonczeniu dziesiatki "cóż Ci mogę dać..." ?? Jeśli tak to chyba lepiej jest już podzielic nowenne na 3 części
Jerzy
Jerzy Mar 28 '13, 21:31
Myślę że łatwiej będzie podzielić Nowennę na części. Jeśli się nie jest rozproszonym to cząstkę można odmówić w 15 minut. Najlepiej sobie wydrukować w punktach modlitwy i intencję, wtedy nic się nie przegapi. Ja sobie zrobiłem taką ściągawkę bo kilka dni temu zaczęliśmy NP po raz pierwszy odmawiać ale razem z żoną i dziećmi. Aż mnie czasem ze wzruszenia zatyka. wspólna intencja i wspólna modlitwa. 
Magdalena
Magdalena Mar 28 '13, 22:43
Ja na początku też miałam na kartce rozpisane:) teraz już wszystko z pamięci mówię:) tzn tylko rozważania czytam z książeczki. Ale nadal jestem ciekawa jak to jest dzieląc na dziesiątki NP czy ktoś wie jak wtedy odmawiać? Na stronie intern nowenny jest napisane że można dzielić ale nie ma info jak odmawiać
Besia
Besia Mar 29 '13, 21:13
Witaj Magdaleno ,ja nie odmawiałam  dzieląc na części ,jakoś udaje mi się odmówić w całości ,ale wiem ,że nie zawsze to jest łatwe i jakbym miała dzielić to myślę ,że zaczełabym jak NP i póżniej po kolei odmawiałabym poszczególne tajemnice po tyle część ile bym mogła spokojnie odmówić ,pilnowałabym po skończeniu kolejnych tajemnic odmówić modlitę błagalną lub dziękczynna .
Jerzy
Jerzy Mar 30 '13, 12:28
Jak ktoś już napisał Matka Boża nie jest urzędem skarbowym i nie będzie nas karać za każdą drobną pomyłkę. Na razie udaje nam się odmawiać NP w całości. Jeśli będę tak musiał dzielić to zrobię sobie dokładniejszą rozpiskę z rozbiciem na poszczególne tajemnice (dziesiątki) i w razie przerwy zrobię sobie znaczek na której kończyłem. Zaczynając po przerwie powtórzę intencję i tę krótką modlitwę początkową a resztę jak zwykle.
Besia
Besia Mar 30 '13, 23:22
Drogi Jerzy, jak pięknie piszesz ,że modlicie się wspólnie z żoną i dziećmi ,to naprawę piękne tak wspierać się w trudnościach i wierzę ,że ta modlitwa jest szczególnie miła Panu Bogu .Życzę wszystkiego dobrego ,niech Pan Bóg Wam błogosławi.
Jerzy
Jerzy Mar 31 '13, 00:46
Dziękuję Beato, żałuję że tak późno zainteresowałem się NP choć na różańcu modliłem się wcześniej. Gdybym wcześniej znał moc tej Nowenny to może bym już dwa lata uczciwej pracy nie szukał ;) . Teraz niestety połączyła nas we wspólnej modlitwie choroba mojej żony, lekarze pół roku nie mogli odkryć złośliwego guza mózgu a teraz uznali że nie mogą operować więc zostały nam modlitwy o Cud uzdrowienia. Wiem że jesteśmy grzesznikami ale wierzę w potęgę Bożego Miłosierdzia i w to że Chrystus posłucha swej matki gdy tylko zechce się wstawić do Niego w naszej sprawie. Wiem że są ludzie bardziej godni od nas dlatego też proszę każdego kto w Boga wierzy żeby włączył naszą intencję do swojej modlitwy, nawet takiej najkrótszej. Pozdrawiam.
Besia
Besia Mar 31 '13, 20:45

Jerzy bardzo współczuję  z powodu choroby żony i obiecuję dołączyć Waszą intencję do moich modlitw .

Namawiam za Renatą do modlitwy o uzdrowienia i modlitwy wstawienniczej ,napewno gdzieś w okolicy można znaleźć .

Pozdrawiam serdecznie ,uściski dla żony .

Jerzy
Jerzy Kwi 1 '13, 20:12
Byłem na takiej mszy połączonej z modlitwą u Stanisława Kostki na Żoliborzu, w Zielonce a moje córki w Międzylesiu. W tym miesiącu znów wybieram się do Zielonki i do Terliczki choć to daleko ale chcemy pojechać w kilka osób bo jest to sanktuarium O. Pio.  NP odmawiamy wspólnie z żoną i dwoma córkami ale każdą życzliwą osobę prosimy o uczestnictwo. Szatan szaleje i stara się nam przeszkodzić na różne sposoby ale to nas jeszcze umacnia w postanowieniu bo jest to dowód jak mocna jest ta Nowenna skoro szatan tak jej nienawidzi. Dziś był siódmy dzień odmawiania i wiem że modlitwa nas porywa i kołysze jak potok orzeźwiający. W nocy podjąłem postanowienie że po tej nowennie będą następne. Jeśli moja żona wyzdrowieje to będziemy się modlić za innych chorych bo dziś najlepiej wiemy że żadne dobra materialne nie są ważniejsze od zdrowia.
Besia
Besia Kwi 1 '13, 21:03
To dobrze ,że uczestniczycie w tych mszach ,ja byłam tylko raz ,ale przez 3 dni na rekolekcjach z o. Jahnem Boshobora ,dzieją się tam wielkie rzeczy ,trzeba mieć nadzieję .To prawda ,że szatanowi nie podoba się NP ,a jeszcze odmawiana tak pięknie przez rodzinę ,ale jesteście dzielni i dacie radę ,macie wspaniałe córki .Też kiedyś potrzebowałam modlitwy  i wiem jak dużo dawała mi świadomość ,że ktoś się za mnie modli dlatego nie odmówiłam i nie odmówię nikomu modlitwy jak potrzebuje .Pozdrawiam Was serdecznie .
Zbyszek
Zbyszek Kwi 2 '13, 13:00
Witam. Jestem w trakcie odmawianie Nowenny, mam 27 dni części błagalnej odmówione (3 części Różańca odmawiam) ale coś zauważyłem w opisie na innych portalach i nie wiem czy nie popełniłem rażącego błędu, bo wydrukowałem z jednego portalu katolickiego (nie pamiętam którego) szczegółowy opis jak odmawiać tę Nowennę i tam jest napisane: "Przed rozpoczęciem trzech części Różańca św. mówimy: Ten Różaniec odmawiam..." No właśnie, przed rozpoczęciem nie trzech części na początku całej modlitwy (odmawiając całość od razu jednego wieczoru jak ja) ale KAŻDEJ z trzech części dodajemy intencję i odmawiamy modlitwę " Ten Różaniec odmawiam..." Zmartwiłem się bo nie wiem teraz jak mam zaliczone te 27 dni części błagalnej skoro tylko na początku modlitwy, przed Częścią Pierwszą - Tajemnicami Radosnymi dodawałem intencję...błagam POMÓŻCIE ale tak było objaśnione w tym opisie co wydrukowałem, naprawdę. Bo błędem nie jest chyba jeśli 2 i 3 część Różańca odmawiałem od Wierzę w Boga, Ojcze Nasz, 3 razy Zdrowaś Maryjo...a się podobno pomija? Mam bardzo ważną intencję, która dotyczyć może reszty mojego życia a mam dopiero 31 lat...
Besia
Besia Kwi 2 '13, 13:49

Witaj Zbyszku ! Nie martw się ,napewno masz zaliczone ,dalej odmawiaj już poprawnie. Pozdrawiam .

Zbyszek
Zbyszek Kwi 2 '13, 14:08
Bardzo dziękuję Pani Beato, cieszę się że mam zaliczone. Dalej już na pewno będę odmawiał poprawnie...tylko co mnie tknęło aby właśnie w połowie odmawiania tej Nowenny poczytać jeszcze o niej i dowiedzieć się że coś trzeba poprawić w odmawianiu drugiej połowy? Cieszę się, że mogę ze spokojem odmawiać ją dalej :) Pozdrawiam również.
Edytowany przez Zbyszek Kwi 2 '13, 14:24
Jerzy
Jerzy Kwi 2 '13, 19:36
Tę część (Wierzę, Ojcze nasz i 3xZdrowaś Mario) odmawiamy tylko raz na początku, a potem za każdym razem intencję, ten Różaniec odmawiam..., i końcową modlitwę + 3x Królowo Różańca... przy każdej części. Odmawiaj już poprawnie z Wiarą to na pewno Matka Boża Cię wysłucha. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Zbyszek
Zbyszek Kwi 2 '13, 20:19
Dziękuje. Przyznam, że na początku było ciężko, zwłaszcza po całym dniu zmęczenie czasem dokuczało wieczorem ale na szczęście nie na tyle by opuścić tę modlitwę...Pozdrawiam serdecznie.
Jerzy
Jerzy Kwi 2 '13, 22:03
Dodatkowe odmawianie modlitwy na pewno nie jest błędem. Raczej chodzi o to żeby jakiejś modlitwy nie pomijać. Tak jak jest z wymogiem odmawiania 3 części różańca ale dobrze jest odmawiać cztery jeśli ktoś może.
Besia
Besia Kwi 2 '13, 22:08

Renatko pewnie ,ze nie jest żle ,bo czemu by miało być , napewno nie zaszkodzi :)