Loading...

Nowenna Pompejańska to nie magia. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Piotr
Piotr Kwi 30 '13, 11:13
Słuchajcie, czytam niektóre wpisy pytające o sposób odmawiania nowenny pompejańskiej. Co zrobić, gdy się nie dodało jakiejś modlitwy albo zapomniało jeden dzień, itd. Na to udzielane są rady, że trzeba zacząć od początku, że trzeba dokładnie trzymac się porządku itd. Słuchajcie, nowenna, różaniec i w ogóle wiara katolicka to nie jest magia. W magicznej religii trzeba dokładnie wypełnić pewne obrzędy, a bóstwo automatycznie przyznaje łaskę. Najważniejsza jest intencja. Faryzeusze też modlili się bardzo dokładnie i co z tego? Najważniejsza jest intencja i zaangażowanie serca. Jeśli ktoś nieświadomie zapomniał o czymś albo coś pomieszał to nie znaczy, że nowenna jest nieważna. Matka Boża nie stoi z zeszycikiem nad nami i nie ma kalkulatora, tylko patrzy na nasze serce. Moja rada jest następująca: jeśli ktoś zapomniał coś odmówić albo coś pomieszał, niech spokojnie kontynuuje, a Matka Boża już będzie wiedziała, co ma zrobić. Najwyżej można dodać 1 dzień nowenny więcej, gdyby się zapomniało, bo rano nie było czasu albo dzień zawalony. Faryzeusze też oskarżali Jezusa, że zrywa kłosy w szabat, że uzdrawia, że zrobił więcej niż 150 kroków itd. Przecież takie liczenie z zeszytem w ręku jest obce duchowi Ewangelii.
Jerzy
Jerzy Kwi 30 '13, 21:35
Już o tym gdzieś pisałem że Matka Boska nie jest polskim urzędem skarbowym i nie wymierza kary za każdą pomyłkę ale uważam że modlitwa różańcowa jest magią - oczywiście w tym najlepszym jej znaczeniu. Tak jak magią są cuda które chcieli byśmy otrzymać jako dar w zamian za nasze modlitwy. W ubiegły wtorek byliśmy w sanktuarium ojca Pio w Terliczce. Osoba która była tam ze mną modliła się o różne sprawy a między innymi o pomoc w odbudowie domu który jej się spalił w grudniu ub. roku. A dwa dni po powrocie odebrała telefon że ktoś jej sponsoruje materiały budowlane za kilka tysięcy zł. Czy to nie magia? Mam nadzieję że i moje intencje się spełnią. 
Jerzy
Jerzy Maj 1 '13, 17:56
Dlatego żeby nie mieszało się nikomu słowo magia z tą czarną nie używam tego słowa. Bardziej mi chodziło o wrażenie którego doznajemy podczas odmawiania Nowenny Pompejańskiej którego nie odczuwam podczas innych krótszych modlitw. Chodziło mi więc o am moment modlitwy a nie o jej efekt. W modlitwie i w prośbach o modlitwę kierowanych do innych osób zawsze proszę o "Cud uzdrowienia". I wierzę że ten Cud nam się spełni. Wczoraj byliśmy na badaniach kontrolnych ale rezonans będzie dopiero za około dwa miesiące więc tyle czasu mamy niepewności ale i nadziei.
Edytowany przez Jerzy Maj 1 '13, 17:57
BeataM
BeataM Mar 14 '14, 23:04
W "instrukcji obsługi" nie ma nic o odmawianiu "Pod Twoją obronę":
Jak odmawiać nowennę?
:)
BeataM
BeataM Mar 15 '14, 10:16
W książeczkach i na obrazkach sprzedawanych przez Wydawnictwo Rosemaria nie ma dodanej tej modlitwy.
Pytanie Damiana zrozumiałam w ten sposób - czy ważna jest Nowenna skoro nie odmówił w 50-tym dniu modlitwy "Pod Twoją obronę".
Odmawianie Nowenny nie wymaga tej modlitwy - jest ona dodatkowa, czyli mógłbyś jej nie odmawiać przez całe 54 dni i byłoby ok.
Edytowany przez BeataM Mar 15 '14, 10:19
Marta
Marta Mar 15 '14, 16:06
Czytałam historię powstania Nowenny Pomp., to jak Maryja ukazywała się bardzo chorej dziewczynce itd. Wyraźnie jest tam zapisane, że Maryja powiedziała, żeby odmawiać 3 części różańca przez 54 dni, 27 dni część błagalna i 27 dni dziękczynna. Nie widziałam tam za to ani jednego słowa o modlitwach końcowych (Pomnij o Najświetsza Matko itd.), ani słowa o tym, ile razy trzeba odmawiać credo itd. Czy te zasady nie zostały przypadkiem wprowadzone później przez jakiegoś człowieka, żeby nadać Nowennie jakąś formę?

Osobiście uważam, że najważniejsze jest w NP: dobra intencja (tzn. nie godząca w niczyje dobro) i odmówienie codziennie conajmniej 3 części różańca - tego wymaga od nas sama Maryja. A wszystko pozostałe to raczej modlitwy dodatkowe. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie, ale ja nie czytałam nigdzie żeby Maryja dyktowała te modlitwy końcowe i mówiła kiedy i ile razy je odmawiać.

Marta
Marta Mar 15 '14, 18:05

Anno, ja nie napisałam ANI JEDNEGO SŁOWA o odrzuceniu jakiejkolwiek modlitwy.

Chodziło mi wyłącznie o to, że nie ma sensu popadać w zbędną panikę, jeśli się zapomni o którejś z modlitw końcowych, bo to nie one są najważniejsze w NP. Maryja prosiła o odmawianie całego różańca i tyle. To że później zostały dodane jakieś modlitwy to dobrze, osobiście odmawiam tajemnice światła i wszystkie inne modliwty końcowe w NP, ale nie popadajmy w przesadę, że jak się zapomni o modliwie końcowej to nowenna jest nieważna. Wiele osób tak panikuje, zupełnie niepotrzebnie.


Odnoszę wrażnie jakbyś odpisała komuś innemu a nie mi :) Ja pisałam na zupełnie inny temat. Do głowy by mi nie przyszło, żeby odrzucić tajemnice światła, albo kwestionować formę współczesnego różańca. Skąd w ogóle taki pomysł??? 

Ja piszę, żeby się nie martwić jak się zapomni o modlitwach końcowych, bo wg słów Maryi najważniejsze jest po prostu odmawianie różańca, a Ty mi odpisujesz, że czy wobec tego mamy odrzucić tajemnice światła itd.... Przyznaję, że nie rozumiem jak Twój post ma się do mojej wypowiedzi :) 

Edytowany przez Marta Mar 15 '14, 18:10