Loading...

Czy przynależność do ANP oznacza ciągłe odmawianie nowenny pompejańskiej? | Forum Nowenny Pompejańskiej

marek
marek Mar 18 '12, 19:25
Wiele osób pyta, czy będąc w APN trzeba stale odmawiać Nowennę Pompejańską. Otóż nie, wystarczy, że odmówiło się chociaż jeden raz tę Nowennę (albo się ją już odmawia). Cel jest taki, by w podzięce za otrzymane łaski szerzyć różaniec, a szczególnie Nowennę Pompejańską, co tez obiecujemy Maryi w części dziękczynnej słowami:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.
Edytowany przez marek Mar 26 '12, 15:56