Loading...

szybkie pytanie bo za parę chwil zaczynamy | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Monika
Monika Sie 5 '13, 20:31
Witam serdecznie wszystkich.


Dzisiaj zaczynamy z mężem pierwszą naszą NP. W związku z tym mam pytanie - czy wystarczy, że jedno z nas będzie mówiło na głos wprowadzenie do nowenny ("Ten różaniec odmawiam...") i modlitwę na koniec wszystkich części ("Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa...") czy lepiej żebyśmy razem mówili ? Oboje będziemy odmawiać nowennę w jednej intencji.


Proszę o szybką odpowiedź.

Besia
Besia Sie 5 '13, 20:55
Ja też tak myślę :)Oj pięknie razem się modlić:) Pozdrawiam serdecznie.
Monika
Monika Sie 5 '13, 22:23
Dziękuję za odpowiedzi :) Już jesteśmy po i strasznie się cieszę. Ja czytałam a Mąż dołączał się do mnie :) Proszę Was o wsparcie modlitewne, żebyśmy wytrwali do końca.

Z Bogiem.

Besia
Besia Sie 5 '13, 22:30

Wsparcia udzielę :) Wytrwacie :)

 

Tomasz
Tomasz Sie 5 '13, 22:39
Trzymajcie się, będę pamiętał w modlitwie
Jerzy
Jerzy Sie 5 '13, 23:27
Wspaniale jest czytać że coraz więcej osób wspólnie odmawia NP. My też tak ją odmawiamy. Ja mam wydrukowaną ściągawkę i czytam wstępne i końcowe modlitwy oraz prowadzę modlitwę różańcową tak jak normalnie się robi w grupach. Gdy miałem jakieś wyjazdy i sam musiałem odmawiać nowennę to o wiele gorzej i dłużej mi szła modlitwa. Pozdrawiam. 
Monika
Monika Sie 6 '13, 07:46
Dziękuję Jarzy za Twoje słowa. My mamy ogromnie dla nas ważną intencję - uzdrowienie z choroby nowotworowej dla naszej kuzynki. Lekarze nic już nie mogą zrobić... To młoda osoba, ma 44 lata. Wiele do przeżycia jeszcze przed Nią. Mam gorącą nadzieję i ufność, że Nowenna to jedyna nadzieja dla Niej i że Maryja pochyli się na tym cierpieniem i od niego uwolni.

Jeżeli ktokolwiek z Was może to niech westchnie do Pana w swoich modlitwach również w tej intencji.

Dobrego dnia ! Z Bogiem !

Jerzy
Jerzy Sie 6 '13, 09:57
To mamy bardzo podobną intencję bo moja żona też ma najbardziej złośliwego guza mózgu jaki mógł się przytrafić. Od ponad 11 miesięcy walczymy i modlimy się o Cud uzdrowienia, według prognoz lekarzy już żyć nie powinna (trzy razy była całkowicie sparaliżowana, 13 razy leżała w różnych szpitalach). Odmawiamy już trzecią Nowennę Pompejańską w jej intencji, miała radioterapię a od wczoraj bierze chemię. Pomimo że guz jest coraz większy jest bardziej sprawna fizycznie niż kilka miesięcy temu. Wierzę w to że dostąpimy łaski Cudu. Co dzień modlę się również za wszystkie osoby z tego forum aby spełniły się intencje w których odmawiają nowennę więc Waszą intencję również włączam do mojej modlitwy i Was proszę o to samo. Z Bogiem. 
Monika
Monika Sie 6 '13, 10:22
Jerzy przed moja kuzynką również radioterapia i później kolejna chemia...

Niech Maryja ma Was w szczególnej opiece! Będę o Was pamiętać w modlitwach. 

Besia
Besia Sie 6 '13, 11:34
Kochani pięknie jest się wspierać modlitwą i daje to dużo sił ,mam taki pomysł ,który już kiedyś był na forum ,żebyśmy o wspólnej godzinie razem zjednoczyli się na modlitwie w naszych wszystkich intencjach ,nie chodzi o długą modlitwę ,ale o to ,by właśnie razem wspierać się .Nie chcę nic narzucać to taka propozycja ,może ktoś ma jakiś inny pomysł.
ania
ania Sie 6 '13, 11:41
Pomysl swietny,ja sie na to pisze ,tylko sie zastanawiam czy kazdy bedzie mogl o tej samej godz.sie w ciszy pomodlic..

Chodzi tez o te sama modlitwe czy kazdy swoja?


Wiec moze 22 ?  dalej do uzgodnienia..

Beti Twoj pomysl,rowniez nie narzucam ale moze znasz jakas modlitwe,ktora moglibysmy odmawiac wszyscy razem?


To mi sie podoba :)

Besia
Besia Sie 6 '13, 11:55
No godzina do uzgodnienia ,bo wiadomo ,że każdy coś tam ma do roboty i w ciągu dnia może trudno i łatwo po prostu zapomnieć ,a wieczorem było by łatwiej i możemy sobie przypominać wzajemnie na forum .Chodzi o wspólną modlitwę ,żebyśmy wzajemnie za siebie się modlili ,moim zdaniem może być Pod Twoją Obronę ,ale może ktoś ma jakiś inny pomysł .Co do godz. to dla mnie może być 22,ale niech się jeszcze wypowiedzą inni :)
Monika
Monika Sie 6 '13, 12:11
My o 21 zaczynamy NP więc 22 czy parę chwil po jak najbardziej :)
Besia
Besia Sie 6 '13, 12:15
Fajnie ,myślę ,że znajdzie się więcej chętnych:)
Besia
Besia Sie 6 '13, 12:16
:)
Monika
Monika Sie 6 '13, 12:20
a może modlitwa do Św. Szarbela ?


Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego.

Amen.


My odmawiamy do Niego nowennę (rozdaliśmy tez sporo tej nowenny znajomym i rodzinie do odmawiania) i od wczoraj również włączyliśmy litanię do Św. Szarbela.

Besia
Besia Sie 6 '13, 12:40

Zbierzmy pomysły i zastanówmy się co wybrać

Tomasz
Tomasz Sie 6 '13, 14:55
Bardzo dobry pomysł. Godz 22:00 jak najbardziej. Myślę, że musi być to modlitwa krótka do 5 min w intencji odprawianych nowenn. W poszukiwaniu modlitwy zostańmy może przy różańcu i Pompejach. Głosuje za "Po Twoją Obronę"
Besia
Besia Sie 6 '13, 15:48

Tak to nie chodzi o długą modlitwę ,ale o jedność ,myślę że Matce Bożej spodoba się ,że wspólnie za siebie się modlimy.

Monika
Monika Sie 6 '13, 20:08
Bogusia dziękuję, popatrzę. Nasza kuzynka ma nieoperacyjny nowotwór żołądka - zaatakowane są węzły chłonne pomiędzy żołądkiem a kręgosłupem, są już tak bardzo powiększone, że lekarze nie zdecydowali się na ich usunięcie :(  Pozostaje zatem tylko modlitwa i błaganie Maryi o cud. 


Jeżeli chodzi i modlitwę za siebie na wzajem to może być Pod Twoją obronę :) 

Strony: 1 2 »