Loading...

Tylko na klęcząco ? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Martyna
Martyna Sty 6 '14, 13:08
Szczęść Boże !
Mam 17 lat i jestem w klasie 1 liceum . To już mój 2 dzień nowenny pompejańskiej . Dziś i wczoraj był dzień wolny od nauki , więc bez problemu znalazłam czas na modlitwę . Jednak jutro trzeba iść do szkoły ,a w natłoku innych zajęć boję się , że mogę nie dać rady . I stąd moje pytanie. Czy konieczna jest modlitwa na kolanach? Do szkoły mam pół godziny drogi , wiec czy w czasie niej ni mogłabym odmawiać nowenny ? Z góry bardzo dziękuj za odpowiedź :)
Besia
Besia Sty 6 '14, 13:16

Witaj Martynko,oczywiście , ze możesz w drodze do szkoły :)


Assisi
Assisi Sty 6 '14, 14:35
Ja odmawiam głównie w metrze :) niestety ale obawiam się,że "tylko na klęcząco" nie dałabym rady. Wiem,że wiele osób to zniesmacza ale ja wiem,że nie dam rady inaczej. Super, że w tak młodym wieku bierzesz się za NP. Powodzenia:))!
Jerzy
Jerzy Sty 6 '14, 16:09
Martynko witaj wśród nas. Powiało młodością :) ja choć jeszcze jestem bardzo młody to już mam wnuczkę 10-letnią. Lubię NP odmawiać na klęcząco ale jest to możliwe tylko w kościele gdy mam ławkę z klęcznikiem ;) Nie dał bym rady klęczeć na podłodze przez 1,5 godziny. Czasem Nowennę odmawiam w samochodzie i przyznam że to dla mnie bardzo dobry sposób na modlitwę. Więc nie ma problemu żebyś odmawiała NP w drodze do szkoły i wracając do domu. Bo Nowennę można podzielić na części. Pozdrawiam i życzę powodzenia. 
Marta
Marta Lut 5 '14, 01:30
Odmówiłam w swoim życiu kilka razy Nowennę Pompejańską i zawsze kiedy mogłam to klęczałam, ale wiadomo, że nie zawsze był czas... więc odmawiałam różaniec w autobusie, po drodze do pracy itd. Myślę, że taka modlitw jest równie miła Bogu :)
Jerzy
Jerzy Lut 5 '14, 09:45
Najlepiej jest modlić się na klęczkach i powinno się chociaż ze dwa razy dziennie modlić się na kolanach ale św. o. Pio odmawiał różaniec praktycznie przez cały dzień nawet spowiadając wiernych i wykonując codzienne czynności.  
marek
marek Maj 1 '15, 21:18

Jak najbardziej, modlac się w skupieniu na spacerze. Jest może trudniej - bo rozprasza hałas, ludzie, pojazdy, ale da się :)

Karolina
Karolina Maj 4 '15, 22:42
Mozna inaczej, nie trzeba koniecznie na kleczkach, zwlaszcza ze malo kto moze dlugo kleczec (ja przynajmniej znam ludzi, ktorzy nie moga). Jan Pawel II mowil, zeby nie wstydzic sie odmawiania dyskretnego rozanca w autobusie czy srodkach komunikacji, lub na spacerze. Ja pamietam starsze kobiety na wsi, ktore odmawialy przy wykonywaniu codziennych obowiazkow, sama tez tak robie, oczywiscie zachowujac skupienie. Czesto odmawiam w nocy, lezac w lozku, lub na zakupach.