Loading...

sposób odmawiania | Forum Nowenny Pompejańskiej

Marcin
Marcin Sty 17 '14, 13:56
Witam,
Mam zamiar zacząć odmawiać nowennę pompejańską.
1. Czy podczas odmawiania trzeba mieć przy sobie różaniec ? Bo podobno można ją odmawiać podczas spaceru, w drodze do pracy....
2. Czy podczas odmawiania np. Części chwalebnej tajemnicy 1, trzeba rozważać to tajemnicę?
3.Wiem że można tylko w jednej intencji odmawiać nowennę. Ale w mojej książeczce modlitewnej w rozważaniach tajemnic mam jest napisane modlę się za.... To tego nie czytać już?
Besia
Besia Sty 17 '14, 15:35

Witam Marcinie ,różaniec pomaga nam w modlitwie ,ale jeżeli potrafisz skupić się i odmawiać na palcach to też można ,do odmawiania w drodze są pomocne różańce bransoletki ,albo koronki na palec (to jest 1 dziesiątka ),a osobiście korzystam z takich różańców .

Tak tajemnice należy rozważać to cały sens różańca.

Jak odmawiasz w swojej intencji to tylko w swojej nie czytasz tamtych .

Pozdrawiam i życzę wytrwałej modlitwy:)

Marcin
Marcin Sty 17 '14, 22:28
Zapomniałem nicku do logowania. Założyłem drugie konto.
Mam jeszcze jedno pytanie
Czy jeśli odmawiam część chwalebną tajemnicę piątą. To czy wystarczy tylko przeczytanie Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny ?
Bo dziś tak odmówiłem pierwszy dzień nowenny. Dzięki.
Besia
Besia Sty 17 '14, 22:40

Myślę ,że na pierwszy dzień  może być:)

Besia
Besia Sty 18 '14, 14:11
Marcinie jak masz dwa konta to jedno zlikwiduj :)
Jerzy
Jerzy Sty 18 '14, 21:07
Marcinie gdy mówisz nazwę tajemnicy to choć przez krótką chwilę postaraj się wyobrazić sobie to zdarzenie z Ewangelii której dotyczy ta tajemnica. Przy piątej tajemnicy chwalebnej np. wyobraź sobie nakładanie korony na skronie Maryi. Zakonnik który mi mówił o Różańcu radził żebym zaczął odmawiać tak jak dziś potrafię a potem zaczął rozważać poszczególne tajemnice. Bo jeśli się nie zacznie to nigdy się nie dojdzie do doskonałości. U mnie do tej doskonałości jeszcze bardzo daleko ale się staram rozważać tak jak umiem.
Besia
Besia Sty 18 '14, 21:35
Oj tak Marcinie Jerzy Ci to pięknie wytłumaczył :)