Loading...

Nasze Różańce | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
Monika
Monika Sty 30 '14, 16:39
Od dłuższego czasu poszukiwałam różańca, który do mnie "przemówi" tak, jak "przemówił" do mnie mój pompejański jak go pierwszy raz zobaczyłam :) Potrzebuję różańca do torebki i do kieszeni, żeby zawsze mieć go pod ręką. Pompejański zostanie moim domowym różańcem :) Obejrzałam setki różańców w internecie i w końcu trafiłam tu: 

http://www.sklepmonastyczny.pl/

Urzekło mnie przede wszystkim to, że w większości ich różańców na łączniku jest przedstawiona Maria Magdalena - moja patrona z bierzmowania! To był dla mnie znak, że to właśnie tu zakupię moje różańce! I tak już na dniach zostanę prze szczęśliwą posiadaczką dwóch różańców: jednego z Marią Magdaleną a drugi będzie z łącznikiem i krzyżem św. Benedykta (też takiego szukałam!).


A oto moje cudeńka:

Różaniec drewniany, bordowo-brązowy


A może Wasze różańce też do Was trafiły w jakiś szczególny sposób ? Piszcie :)

Różaniec drewno -

Edytowany przez Monika Sty 30 '14, 16:43
Monika
Monika Sty 30 '14, 17:34

ooo, relikwie o. Pio! piękne!



Wrzucajcie zdjęcia jak możecie - ja jestem wzrokowcem i bardzo lubię oprócz opisu widzieć zdjęcie :)
Monika
Monika Sty 30 '14, 18:32
Kaja piękna opowieść :) A z tymi "przygodami" z zerwanym różańcem czy połamanym krzyżykiem to pewnie popisy złego - tak bardzo nie podoba mu się Twoja modlitwa różańcowa bo jak wiadomo to najpotężniejsza broń do walki z nim. Więc nie zniechęcaj się Kaju tylko módl się różańcem z jeszcze większą ochotą :)
Weronika JG
Weronika JG Sty 30 '14, 18:40

A ja mam dwa różańce:)

pierwszy kupiłam sama po wielu rozterkach związanych z wyborem:)

  drugi natomiast, różaniec 

św. Rity, pachnący różami otrzymałam w prezencie od wyjątkowej osoby z tego forum:))


oto on:







Weronika JG
Weronika JG Sty 30 '14, 19:10

Jak to czytam Anno to aż sama zaczynam się bać....

 ale ja miałam dzisiaj przeokropny sen.....i też różaniec w nim widziałam i diabła, brrrrrr

Edytowany przez Weronika JG Sty 30 '14, 19:13
Weronika JG
Weronika JG Sty 30 '14, 19:21
Te , które kupiła Monika są śliczne! I zachwycił mnie łącznik Z Marią - Magdaleną.Maria Magdalena zawsze mnie fascynowała:))
Weronika JG
Weronika JG Sty 30 '14, 19:31
Jak sie może krzyzyk od różanca złamać podczas zwykłego użytkowania??
Weronika JG
Weronika JG Sty 30 '14, 19:40

mnie dziś zginęły dwa obrazki z MBPompejanską i z modlitwa błagalną.

 tak jakby "diabeł ogonem nakrył"....

Monika
Monika Sty 30 '14, 20:50
Takie różańce, jak pokazała Weronika, te pachnące, moi chłopcy dostali przy okazji I Komunii Świętej :)
Inka
Inka Sty 30 '14, 21:03
Ja też mam różaniec pompejański i od kiedy go dostałam, na nim odmawiam nowennę, mam jeszcze z drzewa sandałowego poświęcony przez J.P 2 oraz podobny do tego który ma Weronika na zdjęciu 2. Podobnie jak Monika noszę różaniec ze sobą w kieszeni a jak śpię to pod poduszką lub zasypiam trzymając go w dłoni. Wszystkie tutaj różańce są rzeczywiście piękne i niepowtarzalne:)
Inka
Inka Sty 30 '14, 21:31
Masz rację:) dowcipnie to ujęłaś-ale metalowy też szkody nie czyni Hi,hi:))
Edytowany przez Inka Sty 30 '14, 21:33
Besia
Besia Sty 30 '14, 21:45
A ja mam ze sznurka i z nim śpię jest bardzo mięciutki ;)))
Bożena
Bożena Sty 30 '14, 23:20
Mój kolega przywiózł mi z Włoch różaniec z drzewa sandałowego. W czasie NP zerwał mi się 3 razy ale za każdym razem był naprawiany. Ale jak wróciłam z kościoła bez krzyżyka to już się zdenerwowałam. Teraz dostałam od partnera piękny różany, poszłam go poświęcić a Dominikanin odmówił tak piękną modlitwę nad nim że aż łzy stanęły mi w oczach.
Miał być nie do zdarcia ale w ostatnim dniu NP zsunęło się oczko. Hmmm zdziwiłam się bo wtedy na pewno się nawet nie poruszyłam.Został naprawiony i teraz jak mam przerwę w NP nic się z nim nie dzieje. Również układam go ze sobą do snu. Czuję się taka bezpieczna i szczęśliwa.
Drugi różaniec dostałam od przyjaciółki z Medugorje, jest śliczny ale drobniutki i nie potrafię się na nim modlić
Weronika JG
Weronika JG Sty 31 '14, 07:51
Widzę ,że różańce trafiaja do Was w wyjątkowy sposób i sa zawsze wyjątkowe- to tylko dowód opieki Matki Bożej. Mój mąz jak wczoraj robiłam zdjęcia różanców to złapał sie za głowę:))

Co Wy robicie na tym forum? Pokaz różańców?- spytał

hahaha


Ja też śpię z różancem - dziś coś przez pół nocy upijało mnie w bok:))czułam się jak Księżniczka na ziarnku/ach grochu....:)))

Edytowany przez Weronika JG Sty 31 '14, 07:51
Monika
Monika Sty 31 '14, 13:13
Cytat z Weronika różańce trafiaja do Was w wyjątkowy sposób i sa zawsze wyjątkowe

dokładnie - bardzo lubię takie historie - pokazują one dobitnie Boże działanie w naszym życiu :)


A dzisiaj dotarły do mnie moje różańce - oba są piękne! Ten turkusowy jest mniejszy i idealnie będzie się nadawał do noszenia w kieszeni :) Muszę je jeszcze zanieść do poświęcenia i będą gotowe do użycia :)




Cytat z Weronika Mój mąz jak wczoraj robiłam zdjęcia różanców to złapał sie za głowę:)) Co Wy robicie na tym forum? Pokaz różańców?- spytał

hehe, a czemu nie ? ja tam mogłabym oglądać takie pokazy bez końca :D

Weronika JG
Weronika JG Sty 31 '14, 13:33
Ja tez! Pokazujcie różańce! Szybciutko!
Besia
Besia Sty 31 '14, 14:07

Ja jeden różaniec miałam przez 23 lata ,oj ile na nim wymodliłam ,chociaż był zniszczony ,kuleczki wytarte ,ale nie chciałam innego ,ale niestety rozpadł się .Teraz mam kilka ,bo wpadłam w manię kupowania różańców ,ale najbardziej lubię mój sznurkowy zrobiony przez siostrę zakonną i do niego czuję wielki sentyment ,bo to taki od serca i z obietnicą modlitwy za mnie.Jest bardzo wygodny ,nie rwie się ,nie plącze ,jedynie mogę go zgubić ,ale na to znalazłam też sposób i zawiązuję go sobie na ręce i mam zawsze przy sobie ;)

Monika
Monika Sty 31 '14, 15:03
Cytat z Beti Teraz mam kilka ,bo wpadłam w manię kupowania różańców
Beti to ja tak teraz mam :)))))

A123 - piękne masz różańce! Ja mam taki jak ten pierwszy tylko w innym kolorze (niestety na niektórych kuleczkach pojawiły się ubytki w emalii, którą koraliki są pokryte :() a drugi, ten drewniany ma mój Mąż :) 



Edytowany przez Monika Sty 31 '14, 15:04
Weronika JG
Weronika JG Sty 31 '14, 15:29

Cytat z Monika Cytat z Beti Teraz mam kilka ,bo wpadłam w manię kupowania różańców Beti to ja tak teraz mam :)))))

Ja też tak mam:))
Besia
Besia Sty 31 '14, 15:56

To jesteśmy różańcoholiczki;)))

Strony: 1 2 3 4 5 »