Loading...

Co można, a czego nie | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
BeataM
BeataM Lut 15 '14, 13:26
Ostatnio na forum pojawiają się różne posty o modlitwach, modlitewnikach, różańcach czy medalikach z informacją, że niebezpieczne, że nie można ich odmawiać, kupować itd.

Mam propozycję, żeby tu w jednym wątku wstawiać wszelkie tego typu ostrzeżenia, zagrożenia itp. - koniecznie z podaniem źródła.

Kupiłam ostatnio w Wydawnictwie Misjonarzy Krwi Chrystusa książki i modlitewniki m.in. Kielich zbawienia wezmę, Krew Chrystusa jest mocniejsza, Droga Krwi Chrystusa, Modlitwy do Krwi Chrystusa, Różaniec do Krwi Chrystusa, Żyć duchowością Krwi Chrystusa.
Po tych "rewelacjach" na forum wysłałam maila z zapytaniem czy modlitwy do Krwi Chrystusowej mogę samodzielnie odmawiać w domu. Dostałam informację od pana z Wydawnictwa, że nie potrafi mi na to odpowiedzieć, a mój list prześle księdzu. Na odpowiedź czekam.

Dobrze byłoby, gdyby na forum mogła się wypowiedzieć jakaś osoba duchowna, bo w tej chwili jest to wszystko na zasadzie "jedna pani, drugiej pani".
Besia
Besia Lut 15 '14, 14:05
Tak bardzo brakuje tu kogoś kto by takie rzeczy wyjaśniał ;)
Dorota
Dorota Lut 15 '14, 22:34
Beatko, póki co to modlitewnik Rudolfa Szaffera "Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa" nie ma imprimatur, jest ponoć stworzony przez Amerykanina , zawiera wiele obietnic na podstawie  nieuznanych objawień, choć są w nim zawarte akurat modlitwy wskazane przez nasz kościół. "Kielich Zbawienia wezmę " napisał o. Winfried , mam kilka jego książek , mają imprimatur, Droga i Różaniec  do Krwi Chrystusa są zatwierdzone przez kościół. Często jeżdżę ze swoją wspólnotą do Miasteczka Krwi Chrystusa (Chrusty). Jest tam piękna Droga Krzyżowa w lesie.
BeataM
BeataM Lut 17 '14, 23:50
Odpowiedź z wydawnictwa (przekazana od księdza):
""wszystkie modlitwy z naszego modlitewnika można odmawiać samodzielnie, a co do Koronki to nie słyszałem o niej i trudno jest mi coś powiedzieć".

Modlitwy na stronie Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa