Loading...

Info

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę to codzienna modlitwa Polaków w Kraju i zagranicą, co najmniej jedną dziesiątką różańca, z intencją: „Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”.  

Idea Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zrodziła się na Roztoczu w parafii Trzęsiny w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. To w tej diecezji w Konkatedrze w Lubaczowie czczona jest kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej, przed którą król Jan Kazimierz składał Śluby Lwowskie. Idea Krucjaty Różańcowej zawędrowała stąd do Diecezji Warszawskiej, a po wstępnych rozmowach i naradach w niewielkim gronie Krucjata była proklamowana na spotkaniu w Teresinie koło Niepokalanowa, później w lipcu 2011 roku została czule przyjęta na Jasnej Górze u tronu Królowej Polski . Wszyscy rodacy wezwani zostali w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę do codziennej modlitwy, co najmniej jedną dziesiątką różańca,  z intencją: „Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”. Intencja ta może być dodawana do innych intencji, które są już przez nas odmawiane na różańcu.

Opiekę nad dziełem Krucjaty polscy biskupi powierzyli ojcom paulinom z Jasnej Góry. Idea podjęcia narodowej krucjaty modlitwy różańcowej jest odpowiedzią na obserwowane i doświadczane przez nas wyzwania i zagrożenia wobec których obecnie staje nasza Ojczyzna.


Przystąpienie do Krucjaty dokonuje się poprzez deklarację osoby pragnącej zobowiązać się do codziennej modlitwy przynajmniej jedną „dziesiątką” Różańca w intencji „Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”. Intencję tę można również dołączyć do innych próśb. Deklarację przystąpienia należy wypełnić pisemnie, przesyłając na adres:

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
o. Bogumił Schab (Jasnogórska Rodzina Różańcowa)
ul. Kordeckiego 2, 42-255 Częstochowa


Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest „oddolną” inicjatywą wiernych świeckich, wspartą uczestnictwem wielu biskupów i kapłanów. Krucjata nie stanowi żadnej nowej organizacji ani struktury w Kościele. Duchową opiekę na tym dziełem Księża Biskupi powierzyli Ojcom Paulinom z Jasnej Góry i Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej. OO. Paulini w komunikacie wydanym 25 września 2011 r. ogłosili podjęcie opieki nad Krucjatą Różańcową za Ojczyznę, jak również potwierdzili intencję Krucjaty oraz zasady uczestnictwa i przystąpienia do ruchu. 


  • Utworzona: Lip 25 '13, 19:11
  • Admin: marek
marek
marek
Mężczyzna 85
Jerzy
Jerzy
Mężczyzna 66
Ostatnio widziany: Sie 17 '18, 21:54
Magdalena
Magdalena
Kobieta 39
Ostatnio widziany: Kwi 28 '20, 08:44
Lena
Lena
Kobieta 32
Ostatnio widziany: Oct 25 '15, 22:06
Magdalena
Magdalena
Kobieta 41
Ostatnio widziany: Mar 23 '16, 23:30
Marcin
Marcin
Mężczyzna 40
Ostatnio widziany: Sty 8 '19, 18:21