Loading...

Jak pomóc dzieciom pokochać Maryję i nauczyc rózanca. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Jak nauczyć się różańca?
Beti Mar 20 '12

Myślę ,że jako katolicy powinniśmy nasze dzieci ,może już niekiedy wnuki uczyc miłości do Maryji od najmłodszych lat . Oczywiście najlepszy jest nasz przyklad ,bo dziecko uczy sie od nas gdy widzi nas modlacych sie , uczestniczących w nabożeństwach Maryjnych ,wtedy wie ,że Matka Boska to Ktoś wyjatkowy. Wiele jest religijnych czasopism dla dzieci ,mnie bardzo pomagal ,,Mały Rycerzyk Niepokalanej,,Zawarte w nim opowiadania ,wierszyki  ukierunkowują dzieciaczki na milość do Maryji ,do drugiego człowieka ,ucza szacunku dla rodzicow ,dziadków i bliżnich . poruszaja trudne sprawy jak np sakrament pokuty. Znalazłam tam też rozważania tajemnic różańcowych w formie wierszyków. Napewno jest wiele form pomocy dzieciom w poznaniu i pokochaniu Matki Najświetszej ,moze w parafiach ,u nas kiedys w parafi była ,,Biala Armia ,, szerzaca kult Matki Boskiej Fatimskiej,,. Oddajmy swoje dzieci w opiekę Maryji  ,niech prowadzi je bezpiecznie przez życie.

Edytowany przez Beti Mar 20 '12
Tomek Kwi 14 '12
Wydaje mi się iż warto wykorzystać głęboką ciekawość dziecka i odpowiednio stymulować tą ciekawość ... warto użyć takich prostych treści jak ta iż Maryja bardzo nas kocha , ale jednocześnie nie wprasza się aby działać w naszym życiu , dlatego oczekuje naszego zaproszenia do pokazania swojej miłości do nas  , zaprosić ją możemy modlitwą .

Sprowokujmy naszą pociechę do zastanowienia się nad tym

ważne żeby oczywiście nie powiedzieć iż ...modlitwa spowoduje wymierne korzyści materialne  

Dzieci nie nosząc jeszcze w sobie wielu brudów świata są w stanie fantastycznie wręcz połączyć się z Maryją i Jezusem ... ich odczuwanie duchowe jest czasem nie osiągalnie dla dorosłych

W końcu tylko jako dzieci wejdziemy do Królestwa Niebieskiego :)

Użyjmy jakiegoś wizerunku Naszej Pani ... osobiście uwielbiam ten z Medjugorie ... Pani jest tam taka piękna a miłość wprost leje się z tego wizerunku

Dziecko modlące się szczerze to Cudowny Dar dla Pani Przeczystej ... warto próbować

Edytowany przez Tomek Kwi 14 '12
Beti Kwi 14 '12

Witaj Tomku!

Masz rację , dzieci są ogromnie ciekawe ,spostrzegawcze i potrafią  w zadziwiający taki piękny prosty sposób przeżywac wiarę .

Pamiętam jak mój syn byl mały ,wiele razy bardzo nas zaskoczył  swoją duchowościa i takim własnie prostym ,dzieciecym sposobem myslenia o Panu Bogu i Matce Bożej .

Nie bez powodu wiele objawień było własnie wśród dzieci ,bo one mają czyste serduszka i potrafią się szczerze otworzyc na Pana Boga .

Nie ma chyba nic bardziej wzruszajacego niz dziecko modlące się ,takim slodziutkim glosikiem ,też myślę ,że to Matce Bożej bardzo sie podoba .

Módlmy się za siebie

Zanim napiszemy – pomódlmy się wzajemnie za siebie! (por. Gal 6,2)

Codziennie o godzinie 22 modlimy się za siebie nawzajem. Dołącz do nas!
Świadectwa Nowenny Pompejańskiej

Moderator

Masz propozycję zmian? Widzisz błąd? Uważasz, że czyjś wpis narusza regulamin? Napisz PW do Moderatora.

Numer letni

Królowa Różańca Świętego numer 10 

Już jest – numer dziesiąty! Zobacz!

Urodziny

O naszej stronie

Pomocnicy Królowej Różańca Świętego

Ta strona jest zarządzana przez Fundację Pomocnicy Królowej Różańca Świętego. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi inicjatywami.

www.pkrs.org.pl

Czytania na co dzień

Liturgia dnia