Loading...

Jak pomóc dzieciom pokochać Maryję i nauczyc rózanca. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Jak nauczyć się różańca?
Besia
Besia Mar 20 '12, 10:13

Myślę ,że jako katolicy powinniśmy nasze dzieci ,może już niekiedy wnuki uczyc miłości do Maryji od najmłodszych lat . Oczywiście najlepszy jest nasz przyklad ,bo dziecko uczy sie od nas gdy widzi nas modlacych sie , uczestniczących w nabożeństwach Maryjnych ,wtedy wie ,że Matka Boska to Ktoś wyjatkowy. Wiele jest religijnych czasopism dla dzieci ,mnie bardzo pomagal ,,Mały Rycerzyk Niepokalanej,,Zawarte w nim opowiadania ,wierszyki  ukierunkowują dzieciaczki na milość do Maryji ,do drugiego człowieka ,ucza szacunku dla rodzicow ,dziadków i bliżnich . poruszaja trudne sprawy jak np sakrament pokuty. Znalazłam tam też rozważania tajemnic różańcowych w formie wierszyków. Napewno jest wiele form pomocy dzieciom w poznaniu i pokochaniu Matki Najświetszej ,moze w parafiach ,u nas kiedys w parafi była ,,Biala Armia ,, szerzaca kult Matki Boskiej Fatimskiej,,. Oddajmy swoje dzieci w opiekę Maryji  ,niech prowadzi je bezpiecznie przez życie.

Edytowany przez Besia Mar 20 '12, 11:35
Tomek
Tomek Kwi 14 '12, 21:25
Wydaje mi się iż warto wykorzystać głęboką ciekawość dziecka i odpowiednio stymulować tą ciekawość ... warto użyć takich prostych treści jak ta iż Maryja bardzo nas kocha , ale jednocześnie nie wprasza się aby działać w naszym życiu , dlatego oczekuje naszego zaproszenia do pokazania swojej miłości do nas  , zaprosić ją możemy modlitwą .

Sprowokujmy naszą pociechę do zastanowienia się nad tym

ważne żeby oczywiście nie powiedzieć iż ...modlitwa spowoduje wymierne korzyści materialne  

Dzieci nie nosząc jeszcze w sobie wielu brudów świata są w stanie fantastycznie wręcz połączyć się z Maryją i Jezusem ... ich odczuwanie duchowe jest czasem nie osiągalnie dla dorosłych

W końcu tylko jako dzieci wejdziemy do Królestwa Niebieskiego :)

Użyjmy jakiegoś wizerunku Naszej Pani ... osobiście uwielbiam ten z Medjugorie ... Pani jest tam taka piękna a miłość wprost leje się z tego wizerunku

Dziecko modlące się szczerze to Cudowny Dar dla Pani Przeczystej ... warto próbować

Edytowany przez Tomek Kwi 14 '12, 21:26
Besia
Besia Kwi 14 '12, 22:55

Witaj Tomku!

Masz rację , dzieci są ogromnie ciekawe ,spostrzegawcze i potrafią  w zadziwiający taki piękny prosty sposób przeżywac wiarę .

Pamiętam jak mój syn byl mały ,wiele razy bardzo nas zaskoczył  swoją duchowościa i takim własnie prostym ,dzieciecym sposobem myslenia o Panu Bogu i Matce Bożej .

Nie bez powodu wiele objawień było własnie wśród dzieci ,bo one mają czyste serduszka i potrafią się szczerze otworzyc na Pana Boga .

Nie ma chyba nic bardziej wzruszajacego niz dziecko modlące się ,takim slodziutkim glosikiem ,też myślę ,że to Matce Bożej bardzo sie podoba .