Loading...

Jak poganka? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Weronika JG
Weronika JG Kwi 9 '14, 18:48
Ostatnio kilkakrotnie usłyszałam ,że modląc się dużo , modlę się jak poganka. Osobiście nie uważam by istniało coś takiego jak za dużo / za mało w modlitwie. Chyba ,że ktoś w ogóle się nie modli- wtedy logiczne jest ,że powinien zacząc to robić.
artykuł
Iwona
Iwona Kwi 9 '14, 18:58
ja kiedyś jak broniłam Boga w dyskusji na facebooku to usłyszałam ,że "zachowuję się jak jehowiec". Więc wiesz :) Najlepiej nie zwracać na to w ogóle uwagi ;) Poza tym to od nas samych zależy ile się modlimy czy dużo czy też mało. Ważne aby zarówno i ta "duża" modlitwa i ta "mała" były z pełną wiarą :)
Weronika JG
Weronika JG Kwi 9 '14, 19:01
Tez tak myślę Iwonko, poza tym czas poświęcony Bogu nigdy na marne nie idzie:)
zbynio518
zbynio518 Kwi 9 '14, 19:59
Masz rację Aniu.Boga nie uwielbiamy tylko modlitwą.Czasami można nawet grzeszyc przez modlitwę.Powiedzmy,że ktoś musi opiekować się osobą chorą i zamiast ją obmyc,przebrać to ucieka od tego do modlitwy.uważając że to tłumaczy pozostawienie chorego.Kiedyś pracował u mnie taki Ukrainiec Wiktor,który miał w użyciu mądre powiedzenie,,wsio można,tolko z ostrożna.
Bożena
Bożena Kwi 9 '14, 20:13
Mnie też się podoba Aniu jak to ujęłaś. Dużo w tym racji. Przyznam, że mój spowiednik kiedyś mnie zaskoczył. To było wtedy kiedy NP plus wiele modlitw spowodowały, że miałam przesyt. Prosiłam Was nawet wtedy o pomoc. Mój spowiednki powiedział mi wtedy, że powinnam się tyle modlić ile dam radę, dopóki te modlitwy będą płynąć od serca. I choćby to miały być krótkie westchnienie, czy krótka modlitwa a wymodlone z wiarą i miłością, jest lepszei bliższe Panu niż długie nowenny, którym w danym czasie nie podołam. Nic na siłę i nic w nadmiarze. Tyle ile czuję.
Mnie osobiście bardzo to pomogło i powolutku na nowo pokochałam rozmowę z Bogiem .
Iwona
Iwona Kwi 9 '14, 23:41
Nasze obowiazki ,ktore spelniamy to tez forma modlitwy -sluzba drugiemu czlowiekowi.
Besia
Besia Kwi 9 '14, 23:47
To też prawda ,kiedyś na rekolekcjach ksiądz mówił ,że narzekamy ,że nie mamy czasu na modlitwę ,a tak na prawdę możemy modlić się cały czas ,bo wszystko co robimy naszą pracę ,obowiązki i nawet odpoczynek jeżeli poświęcamy Panu Bogu i robimy to na Jego chwałę to jest modlitwą ,oczywiście dobre rzeczy ,ale jak coś robimy z Panem Bogiem to zawsze będzie dobre.
Weronika JG
Weronika JG Kwi 10 '14, 10:18
Mnie modlitwa nie przeszkadza w obowiązkach. Zdziwiło mnie tylko ,że ktoś uważa odmawianie 3 NP dziennie jako poganskie:) Mnie te NOWENNY potrzebne:) dlatego odmawiam, a nie dlatego żeby klepać zdrowaśki:))
Dorota
Dorota Kwi 28 '14, 22:43
Każdy modli się według swoich potrzeb.. Nieustannie się módlcie

Uważajcie, aby nikt nie odpłacał złem za zło, ale sobie nawzajem i wszystkim zawsze starajcie się wyświadczać dobro. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie, za wszystko dziękujcie. Taka jest bowiem wola Boga w Jezusie Chrystusie wobec was. (1 Tes 5,15-18)

Dominika
Dominika Kwi 29 '14, 21:49
Witam , na pewno trzeba starać się być zawsze człowiekiem w każdym tego słowa znaczeniu:)