Loading...

Kontrowersyjna intencja | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Dagmara
Dagmara Kwi 28 '14, 12:46
Chciałabym zacząć odmawiać tę litanię w danej intencji, lecz nie wiem czy wgl mogę prosić o cos takiego Maryję... Moja intencja jest dośc kontrowersyjna. Od pewnego czasu mam "bliższe kontakty" z pewnym księdzem. Czy mogę zwrócić się z prośbą do Matki Bożej o to, aby nasze uczucie trwało i jeszcze bardziej się pogłębiało? Wiem co pewnie sobie myślicie czytając to, ale nie oceniajcie "Nas" zbyt pochopnie...
Monika
Monika Kwi 28 '14, 12:54

Witaj :)


sama sobie odpowiedziałaś tematem tego wątku a ja bym nawet napisała, że nie tylko kontrowersyjna ale po prostu zła. 

Intencja powinna być skierowana na osiągnięcie dobra, nie powinna łamać przykazań a ta intencja jest tego zaprzeczeniem. Pisze to nie wchodząc w ocenienie ani Ciebie ani tego kapłana. 

Myślę, że powinnaś zerwać te "bliskie kontakty" i modlić się o wytrwanie w powołaniu dla tego księdza.

Mam nadzieję, że dokonasz jedynego słusznego wyboru (z punktu widzenia osoby wierzącej) i tak własnie postąpisz.

Pozdrawiam.

Besia
Besia Kwi 28 '14, 13:17
Monika ma rację;))) Dagmaro ta intencja jest po prostu zła ;)
Edytowany przez Besia Kwi 28 '14, 13:18
Maria
Maria Kwi 28 '14, 14:27
Dagmaro, a może pomódl się w takiej intencji, żeby Mateczka pomogła Ci znaleźć kogoś, kto będzie bardziej odpowiedni dla Twojego serca? Myślę, że w tym Pani Nasza chętniej Ci pomoże... Poza tym, ja kilka lat temu modliłam się w bardzo niestosownej intencji - chciałam, abyśmy z moją rodziną wygrali w totolotka (NA PRAWDĘ!). Teraz wiem, że po prostu byłam młoda i głupia, modląc się w takiej intencji, zaś modląc się w innych intencjach, bardziej poprawnych, to właśnie Maryja ukazała mi prawdziwą drogę, jaką chcę podążać. Serdecznie Cię proszę, abyś jak wspomniałam wcześniej, modliła się po prostu o kogoś odpowiedniego dla Ciebie, niekoniecznie o miłość księdza. Ten ksiądz został powołany do pełnienia służby Panu, więc według mnie, jest już "zarezerwowany". :)
Ania
Ania Kwi 28 '14, 15:06
Witaj Dagmaro. Powiem Ci z doświadczenia, ale nie chcę wdawać się w szczegóły: lepiej pomódl się o rozwiązanie i uzdrowienie sytuacji między Wami, aby ksiądz wytrwał w kapłaństwie, a Ty, byś znalazła miłość swojego życia. Do tego Nowenna Pompejańska jest jak najbardziej odpowiednia. Owoce prawdopodobnie będą bolesne dla Ciebie, bo tak jak napisała Maria, ten ksiądz jest już "zarezerwowany", ale podejrzewam, że jest między Wami miłość, bądź zauroczenie, więc poświęć swoje szczęście kosztem jego zbawienia. Pan Bóg postawi na Twojej drodze kogoś lepszego, uwierz mi. Podkreślam, mówię to ze swojego, bolesnego doświadczenia.