Loading...

Zakłopotanie czy próżność? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
zbynio518
zbynio518 Sie 16 '14, 16:05

Odkąd zacząłem publikować na forum swoje wypociny i wiersze innych twórców,czuje wewnętrzny dyskomfort i zakłopotanie.Dostaję pochwały,na PW też i boję się,że może sobie ktoś pomyśleć,że się popisuję i rozpiera mnie próżność i pycha.Pewnie,że lubię,jak komuś podoba się to co robię.Jestem przecież człowiekiem.Ale ja traktuję to jako głoszenie ewangelii.Trochę to górnolotnie,ale tak jest.Robię to,żeby przypodobać się Bozia,odwdzięczyć się jakoś za wszystkie łaski,jakich doznaje.Myślę,że to podoba się tam na górze.A czuję się nieswojo po każdej pochwale.A może pisać tylko do szuflady?Bozia i tak to przeczyta.Może to być niezrozumiałe,ale na prawdę mam problem.Z jednej strony mamy przecież dążyć do świętości,mamy wielbić Pana,mamy głosić dobrą nowinę,a z drugiej : a może to faktycznie wygląda jak popisówka,i przynosi więcej złego jak dobrego? To jest problem.

katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Sie 16 '14, 16:34

Zbyniu!

Rób to co robisz bo jest dobre.To co piszesz to Twoja walka duchowa.Każdy lubi pochwały i nie ma tu nic z pychy. Gorzej jakbyś się obnosił jaki to ja nie jestem . Ale Ty w swoim bólu i skromności pocieszasz innych.Twoja choroba jest ciężka i w cierpliwości znosisz to wszystko.Każdy potrzebuje odrobiny radości bo do radości jesteśmy powołani a nie do smutku i się zadręczania a czy dobrze a mogłem lepiej.Nie.Dobrze jest jak jest. Innym razem będzie lepiej staranniej radośniej.Już sobie nie dodawaj.:):):)

Natalia
Natalia Sie 16 '14, 20:47
Pisz jak najwiecej!:-)I do zadnej szuflady!:-)
Ilona
Ilona Sie 16 '14, 21:49

A nie mówiłam żeby wydać tomik poezji Zbynia ? :)

Besia
Besia Sie 16 '14, 23:21

Zbyszku to nie są przechwałki to jest piękne i to ,że dzielisz się z nami też jest piękne i nie jednemu może pomóc,;))) Pisz Zbyszku!!!

Dorota
Dorota Sie 16 '14, 23:23

A ja powiem inaczej od poprzedników...

Zbyszku , nie inaczej mogę odpowiedzieć, jak znowu pochwalić. Za co?. Za to właśnie , że zadajesz sobie takie pytania. To jest problemem ewangelizatorów faktycznie, Granica bowiem między głoszeniem Chrystus a głoszeniem samego siebie jest bardzo cienka, więc każdy ewangelizator na jakimś etapie głoszenia ( najlepiej na wielu )   nad odpowiedzią na to pytanie powinien się zastanowić. Ty to właśnie zrobiłeś i ja nie boję się o Ciebie:) Twoje wiersze mówią mi o tym, co przeżywasz, o Twoim stanie ducha, ewangelizujesz nas tu swoim świadectwem życia  i oby tak dalej!:)))). 

Janusz
Janusz Sie 17 '14, 06:54

Zbyszku pisz nadal nic nie chowaj do szuflady gdyby każdy artysta chował swoje działa do szuflady owszem Pan by je przeczytał a reszta? Uwierz mi że bardzo cenię ciebie za wszystko choć cię nie znam, nie jeden z nas tutaj powinien brać z ciebie przykład, uwierz mi bo wiem co pisze.

Monika
Monika Oct 20 '14, 13:27

pisz Kochany bo wychodzi Ci to pierwszorzędnie!